Od dzisiaj autobusy jeżdżą według letniego rozkładu

Gryf
Tczew - Od dzisiaj autobusy jeżdżą według letniego rozkładu
Już od dzisiaj (26.05) na terenie Tczewa zostanie wprowadzony letni rozkład jazdy. Wakacyjną rozpiskę dla komunikacji miejskiej trzeba było wprowadzić m. in. w związku z absencją kierowców.

Komunikację miejską na terenie Tczewa na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych prowadzi firma Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa. Przewoźnik zaskoczył w ostatnich dniach ZUK informacją o problemach z absencją wśród kierowców. Aby nie było problemu "wypadających" i nierealizowanych kursów, zapadła decyzja o zmianie rozkładu na letni.

- W związku z informacjami spółki P.A. Gryf, o występujących trudnościach w zespole kierowców, na skutek wyjątkowej sytuacji - od 26 maja br. wprowadzony zostanie
letni (wakacyjny) rozkład jazdy autobusów. Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz P.A GRYF Sp. z o.o. SK informują, że od 26 maja 2022 r. (czwartek) zmienią się rozkłady jazdy autobusów na okres LETNI (do 31.08.2022). - informuje ZUK.

Ustaliliśmy, że część kierowców przebywa na zwolnieniach, pojawiły się też wypowiedzenia. W tle sprawy mają być oczekiwania płacowe, nakręcane przez historycznie wysoką inflację, a także fakt odradzania się sektora turystycznego po pandemii - na Pomorzu wielu kierowców ma szansę na pracę w obsłudze ruchu turystycznego. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami tczewskiego oddziału firmy z Żukowa, pytając o sytuację. Przedstawiciel spółki przekonuje, że przewoźnik podjął już starania ściągnięcia kierowców z innych oddziałów.

- Z końcem maja notujemy każdego roku zmniejszone zapełnienia naszych autobusów - zajęć w szkołach nie mają w tym czasie już uczniowie ostatnich klas szkół średnich (maturzyści i uczniowie szkół zawodowych). Drobne korekty w rozkładach jazdy nie paraliżują miasta i nie utrudniają codziennych podróży - dojazd do zakładów pracy i szkół w dalszym ciągu zostaje w każdym przypadku utrzymany. Faktycznie, problem z brakiem osób posiadających uprawnienia do kierowania autobusem (kierowców autobusów) jest zauważalny - jest to jednak problem, z którym mierzą się obecnie spółki trudniące się przewozem osób w całym kraju. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby prowadzić miejskie autobusy w Tczewie do kontaktu i współpracy. Osobom, które nie posiadają obecnie uprawnień sfinansujemy je - wiążąc się umową - dodaje Bartosz Milczarczyk, Dyrektor ds. Organizacji Przewozów w spółce Przewozy Autobusowe GRYF.


Cała sprawa uderzy finansowo przewoźnika po kieszeni. Kursy, które wypadły z rozkłady wiążą się z karami finansowymi, zaś wprowadzenie letniego rozkładu z mniejszą liczbą kursów oznacza mniejszy zysk. Zmorą firm transportowych w całym kraju - nie tylko w Tczewie - są teraz nie tylko oczekiwania płacowe pracowników, ale przede wszystkim rekordowe ceny paliw. Między innymi z tego powodu Rada Miejska zdecydowała o przyznaniu przewoźnikowi dodatkowego miliona złotych - kwota jest w dyspozycji zamawiającego i będzie przyznawana proporcjonalnie w zależności liczby zrealizowanych kursów.

Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne na stronie internetowej www.komunikacja.tczew.pl, www.rozkłady.tczew.pl, aplikacji mobilnej "mybus online", a także w dużej gablocie na terenie Transportowego Węzła Integracyjnego lub telefonicznie - P.A. GRYF - Tel. 516-008-053 (dostępny w godz. 4:00 - 24:00) - Zakład Usług Komunalnych Tczewie - Tel. 506-177-724 (dostępny w godz. 7:00 - 15:00).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (33)
dodaj komentarz

  • +20

    qq_gość

    26.05.2022, 08:09

    Dziadostwo nie firma, a drugie dziadostwo w UM że im jeszcze dokładają za moje...

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8 
  • +33

    Tczewianka _gość

    26.05.2022, 08:24

    rozklad jazdy

    Co za dziadowska firma . Tyle razy ile w ciągu roku byl zmieniany rozklad jazdy to chyba żaden inny przewoźnik tego nie robił. Caly czas oni kierują się "dobrem" uczniów. A czy ktoś myśli o ludziach pracujących codziennie dojeżdżających do pracy ? Zmiana rozkladu z dnia na dzień jak tak może być? Powinny posypać się tak potężne kary finansowe, że zastanowili by sie dwa razy zanim by coś zmienili. Mam nadzieję że nastepny wyłoniony z przetargu przewoznik nie będzie powielał schematu tej firmy.

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx6.xx1 
  • +31

    M_gość

    26.05.2022, 08:28

    To trochę kpina z mieszkańców. Taka sytuacja na pewno nie zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. W efekcie mamy coraz więcej aut na ulicach miasta, a w dobie zmian klimatycznych powinno być odwrotnie.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx2 
  • -15

    Tymon_gość

    26.05.2022, 09:08

    Globalne ocieplenie to ściema. Zwykłe kłamstwo by z nas doić pieniądze.

    Cytuj
    IP: 78.88.xx5.xx2 
    -9

    art_gość

    26.05.2022, 10:21

    do Tymona

    ...kolejny kuzyn Najmana ... niemal całkowity brak śniegu w zimie to efekt czego? Aniołkom skończył się puch w poduszeczkach? Zobacz jak wyglądały okolice biegunów 10 lat temu i jak wyglądają dzisiaj - w necie jest mnóstwo zdjęć satelitarnych z takimi porównaniami. Porozmawiaj z rodzicami, jak wyglądały zimy i lata 20, 30 lat temu w Polsce i porównaj to sobie z tym co mamy teraz.

    Cytuj
    IP: 37.248.xx7.xx1 
    -1

    ?? _gość

    26.05.2022, 14:28

    Ludzki wpływ na zmiany klimatyczne jest znikomy.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx4 
  • +4

    Ehh_gość

    26.05.2022, 09:27

    Joo seriooo

    Jak zwykle wypowiadają się malkontenci nie znający realiów i widzący tylko czubek własnego nosa. Gwoli ścisłości ; rozkłady jazdy układa za każdym razem ZUK nie Gryf!!! Poza tym, jeśli kierowcy pracują za grosze i mają odpowiedzialność za jeżdżącą trzodę to nie dziwne, że szukają w tych czasach lepiej płatnej pracy, a autobusy to nie tesle i same prowadzić się nie będą. Ot tyle w temacie!

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx4.xx6 
  • +14

    EkO_gość

    26.05.2022, 12:25

    Tymczasem w Malborku zastanawiają się nad darmową komunikacją miejską...

    Cytuj
    IP: 82.160.xx7.xx5 
    +4

    Prawda Czasu _gość

    26.05.2022, 19:05

    Zmierzch komunikacji miejskiej

    To zwiastun zmierzchu komunikacji miejskiej w Tczewie! Za takie pieniądze nikt nie będzie realizował przewozów obostrzonych wymaganiami UM, przy drogim paliwie, określonym taborze i kiepskiej przepustowości dróg w mieście! Ekonomia się kłania! Powodzenia!

    Cytuj
    IP: 188.147.xx8.xx4 
  • -6

    Ignac_gość_gość

    26.05.2022, 09:38

    Dla mnie wogule niech nie jeżdżą

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx3.xx4 
  • +17

    ._gość_gość

    26.05.2022, 09:45

    A w Malborku komunikacja będzie za free.

    Odpowiedz
    IP: 82.177.xx3.xx4 
  • +3

    "free"_gość

    26.05.2022, 14:30

    Paliwo wyczarują wróżki, a wynagrodzenie dla kierowców dostarczy święty mikołaj?

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx4 
  • +28

    art_gość

    26.05.2022, 10:15

    Gratulacja dla ZUK i Gryfa

    Wczoraj autobus linii nr 4 w kierunku osiedla Staszica ( odjazd z Bema 7:18 ) raczył sobie wziąć wolne. Ludzie spóźnili się do pracy, ale w sumie cwaniaczków w ZUK i Januszy biznesu z Żukowa to nie interesuje. G*wniane pensje, brak podwyżek to i kierowcy rzucili papierami. W sumie na zieloną trawkę powinny udać się co najmniej trzy osoby - baran z ZUK układający rozkład, cwaniak z Gryfa liczący na to, że kierowcy będą jeździć w ramach wolontariatu i śmierdzący leń z UM, który sprawuje nadzór nas ZUK i komunikacją miejską.

    Odpowiedz
    IP: 37.248.xx7.xx1 
  • +2

    Fakty i Mity _gość

    29.05.2022, 21:32

    Tragikomedia

    W tym mieście nic, a nic nie wychodzi - galeria handlowa, szpital SA, wiadukt na Woj. Polskiego, rondo przy wieży, upadek drożdżówki, stoczni, likwidacja jednostki saperów itd ale do tego przyczyniają się mieszkańcy wybierając przy urnach wyborczych! Tragizmem jest targowisko na Manhattanie i miejski Park!!

    Cytuj
    IP: 188.147.xx6.xx7 
  • +11

    Hahaha_gość

    26.05.2022, 10:50

    Dlatego prezydent chodzi piechota, dobrze wie że komunikacja to zbyt duże ryzyko nawet na 3 przystanki :) juz widze ten przetarg na 10lat, finalnie będzie jeździła jedna linia - BO NIE MA KIEROWCÓW, ale kto zarobi ten zarobi

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx5.xx9 
  • +2

    sp_gość

    26.05.2022, 14:33

    W zdrowym ciele zdrowy duch

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx4 
  • +10

    Maxx_gość

    26.05.2022, 11:04

    Komunikacja

    W Tczewie zaczynają się w maju wakacje !!!???Ludki czegoś tu nie rozumiem jest przetarg firma staje wygrywa i... Potem UM dokłada 300tys bo grypa a teraz 1000000 bo paliwo to ja b przepraszam czy jak było wszystko ok to Gryf dzielil się zyskiem z UM sam pracuje jako wykonawca i g... To interesuje czy mam kim zrobić ma być zrobione. Mam nadzieję że będą zastosowane odpowiednie kary kontraktowe bo już naprawdę wyglądamy w pomorskim śmiesznie.Z ZUK jeżdżą po Polsce patrzą na inne komunikację pytają podpatrują srają się i g z tego jest

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx9.xxx 
  • +16

    załamka_gość

    26.05.2022, 11:32

    Gdzie można składać skargi do Gryfa?

    To chyba jakiś żart! Linia 4 która jedzie przez Flexa wyjazd z Czyżykowa 15.22 a następny 16.41!!! Prawie półtorej godziny to nie jest normalne! Nie każdy pracuję od 7.00-15.00 czy 6.00-14.00!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx2 
  • +9

    nik_gość

    26.05.2022, 13:31

    dokładnie, po tej zmianie nie ma jej wcale od 6.31 do 8.32 z dworca. Jak dotrzeć na 8.00 do pracy przy Rokickiej kiedy pociąg przyjeżdża o 7.21? O linii nr 17 już wcale nie wspomnę... tak samo problem w drodze powrotnej 15-16. Autobusy codziennie nawet do 10 min spóźnione. Masakra, mam nadzieję że to się zmieni...

    Cytuj
    IP: 178.183.xx8.xx5 
  • +14

    DS_gość

    26.05.2022, 12:18

    "Drobne korekty w rozkładach jazdy nie paraliżują miasta i nie utrudniają codziennych podróży - dojazd do zakładów pracy i szkół w dalszym ciągu zostaje w każdym przypadku utrzymany." Ni ch.... pojecia nie maja o czym mowią ;) Niestety ale problem dojazdu do zakładów pracy się własnie zaczął z dniem dzisiejszym. 1 autobus w ciagu godziny, aby dojechac na 8 do pracy. a 4 autobusy przed 7 (prawie puste). No ale dojedziesz i czekasz na 8 przez 30 minut aby móc zacząć pracę (bo przecież pracodawca nie ma obowiązku dostosować się do przewoźnika)... NO chyba, że ktoś wybiera opcję spózniania się do pracy o prawie godzinę to pojedzie sobie "następnym" autobusem godzinę później.... Co konia obchodzi, że się wóz wypie..... No co się pytam ? Przewoźnik ma obowiązek dotrzymania umowy, a widocznie się z tego nie wywiązuje... Proste... Inflacja dotyczy wszystkich, pier... że pandemia się skonczyła i nagle wszyscy kierowcy jeżdzą na wycieczkowych kursach.... błagam .... Po prostu chodzi o KASE i szukanie oszczędności .... tyle ... To po prostu nieudolność zarządzania ... w mieście i przez przewoźnika...

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xxx.xx5 
  • +14

    EkO_gość

    26.05.2022, 12:23

    Żenda. Dno. Kpina.

    Tczewska komunikacja miejska to dno. Bezdyskusyjnie. Gryf miał być nową jakością... Właśnie widać, co to za jakość. Ciągle jakieś problemy. Rozkład jazdy zmieniany już nie wiem ile razy. A przecież mamy dopiero maj! A co na to ratusz? No właśnie! Co? Kto organizuje transport miejski? Ja? Kubuś Puchatek? A może "wyseksowana" koza Kadyrowa?! Śmiech na sali. Ale co tam komunikacja miejska i komfort mieszkańców... Gotowanie przed kamerą rozwiąże wszystkie problemy

    Odpowiedz
    IP: 82.160.xx7.xx5 
  • +5

    Roman_gość_gość_gość

    26.05.2022, 12:39

    Zmiana rozkładu nr 18301.

    Odpowiedz
    IP: 213.192.xx5.xx1 
  • +7

    Alex _gość_gość_gość

    26.05.2022, 13:21

    Rozkaldy

    Rozklad jazdy autobusow zmiena sie 7 razy na rok ,na ul zwirki rozkład jazdy byl ,lub jest od 3 miesiecy nie aktualny, rzygać sie chce tym co robia.

    Odpowiedz
    IP: 37.225.xx3.xx1 
  • +7

    Ona_gość

    26.05.2022, 13:38

    Komunikacja miejska

    "Tymczasem w Malborku zastanawiają się nad darmową komunikacją miejską..."

    widzialan lepsze autobusy w Malborku nawet dzis bo przejezdzalam

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xxx.xx2 
  • +8

    Złodzieje_gość

    26.05.2022, 15:29

    Firma Gryf to firma która oszukuje pracowników. Trzeba pracować ponad normy mimio sił, a gdy według grafiku otrzyma się wolne to i tak wydzwaniają żeby przyjść. Praca odpowiedzialna a wypłaty śmieszne, brak szacunku dla pracownika, no chyba że jesteś lizusem kierownika. Duża rotacja! Firmą powinny zainteresować się odpowiednie służby.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx0.xx7 
  • +2

    Art_gość_gość

    26.05.2022, 15:29

    Hmmm

    "Ludzki wpływ na zmiany klimatyczne jest znikomy."

    . No tak, zwalmy wszystko na dinozaury. W końcu to one stworzyły przemysł, wycinają lasy, wlewają ścieki do rzeki...

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx2.xx2 
  • +2

    O_gość_gość

    26.05.2022, 16:02

    "Globalne ocieplenie to ściema. Zwykłe kłamstwo by z nas doić pieniądze."

    Lodowce topnieją, susza coraz większa ale to nie ocielplenie. A jak konkretnie z nas pieniądze wyciągają?

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx2 
  • +7

    Kaja_gość

    26.05.2022, 16:51

    Komunikacja miejska

    Znowu ten sam problem, zmienili rozkład jazdy i ponownie ludzie kończący pracę o 18, nie mają autobusu powrotnego w stronę dworca (autobus linii 17). Co roku ten sam problem. Niby dzieci mają wakacje i nie dojeżdżają do szkoły. Moje pytanie brzmi, w której szkole dzieci kończą lekcje o 18, że w ciągu roku szkolnego jeździ 17 po godzinie 18 a w wakacje nie? To jest jakiś absurd!

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx9 
  • +7

    TLG_gość

    26.05.2022, 17:32

    Komunikacja miejska

    Mam nadzieję że ktoś zadzwoni do TVN 24 i że przyjadą do Tczewa i zrobią materiał o komunikacji miejskiej w Tczewie

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx3.xx9 
  • +8

    Gorki_gość

    26.05.2022, 19:42

    .

    Drobne korekty, teraz moje dziecko musi jechać o 7.27 autobusem do szkoły, ( kolejny dopiero 8.29 i jak by autobus jeździł punktualnie to by było OK ale niestety ty nigdy nie jeździ autobus punktualnie ) lekcje zaczyna o 8.50 więc dobra godzina czekania, tylko bardzo inteligentni ludzie wprowadzają letni rozklad jazdy 4 tygodnie przed zaobczeniem roku szkolnego.... czy ktoś jeszcze z władzy w tym mieście myśli? Z drugiej strony po co ten rozklad skoro autobusy jeżdżą jak chcą. Duże osiedle, a autobus co godzinę.....

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx6.xxx 
  • +2

    Górki1_gość

    27.05.2022, 08:41

    A jutro "władze" przyjadą się polansować na festynie osiedlowym.... mam nadzieję, że przyjadą i odjada z niego autobusem. Odnośnie szkoły to polecam zadzwonić do ZUK w tej sprawie to pan urzędnik doradzi: aby szkoła zmieniła godziny lekcji dzieci z Górek pod rozkład jazdy o_O Brak słów, kpina z mieszkańców. Nasze dzieci nie dojeżdżają do szkoły z powodu kaprysów rodziców, tylko najzwyczajniej w świecie dlatego, że na osiedlu nie ma szkoły!!! Sklepy, kościół, pawie, jakieś świetlice owszem są.

    Cytuj
    IP: 195.191.xx0.xx9 
  • -1

    ekooszołom_gość

    27.05.2022, 08:31

    wyziewy z grillowania

    "Globalne ocieplenie to ściema. Zwykłe kłamstwo by z nas doić pieniądze."

    na Dzikich Polach a do tego zamiast elektrycznych Abramsów dali T 72 bez katalizatorów

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx5.xx5 
  • _gośćgość_gość

    29.05.2022, 21:46

    czy pani Kierowca Julita pracuje

    Odpowiedz
    IP: 82.102.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA