Dlaczego warto szukać tańszego OC?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Dlaczego warto szukać tańszego OC?
Odpowiedź na to, dlaczego warto szukać tańszej polisy samochodowej jest oczywista - po prostu takie rozwiązanie opłaca się dla naszego portfela. Od 2015 roku cena OC nieprzerwanie rosła. Dla niektórych kierowców jest ono dzisiaj nawet o połowę wyższe niż jeszcze kilka lat temu. Znalezienie tańszego OC to sposób na to, by po latach podwyżek móc w końcu spokojnie zaplanować budżet na ten rok, uwzględniając przy tym określoną kwotę na OC.

Poszukiwanie tańszego OC - argumenty, które Cię do tego przekonają

Według statystyk różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym OC dostępnym na rynku może wynieść nawet 500 złotych. Na przepłacenie są narażeni szczególnie mieszkańcy dużych miast, którzy bez szukania atrakcyjniejszej opcji mogą stracić nawet okrągły tysiąc złotych. Zobaczmy, gdzie najlepiej wyruszyć na poszukiwanie taniego OC.


OC - gdzie tanio, a gdzie drogo?

Na ostateczną cenę OC wpływa wiele czynników - od tych indywidualnych, takich jak wiek czy doświadczenie kierowcy, poprzez model samochodu, aż w końcu miejscowość, w jakiej działa dany ubezpieczyciel. Podobnie jak w zeszłym roku na dobre ceny OC mogą liczyć mieszkańcy takich miast jak Rzeszów, Kielce czy Bydgoszcz. Natomiast na niekorzystne oferty są narażeni mieszkańcy Katowic, Gdańska i Wrocławia. Patrząc na tendencje rynkowe można stwierdzić, że lepiej szukać ubezpieczycieli działających w miejscowościach podmiejskich, niż decydować się na pierwszą ofertę od towarzystwa z dużego miasta.

Jak zniwelować wpływ czynników geograficznych?


Odpowiedź jest prosta - wystarczy szukać. Niektórym może się wydawać, że mieszkając w dużej polskiej miejscowości jesteśmy skazani na drogie OC. Otóż - niekoniecznie, zwłaszcza jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu na poszukiwania. Nie będzie to z naszej strony poświęceniem na marne, jako że różnice między najtańszą a najdroższą ofertą ubezpieczenia samochodu w dość sporych miastach sięgają kilkuset złotych. Stawka jest więc warta gry, czyli naszych poszukiwań - tylko od czego powinniśmy je zacząć?


Szukanie tańszego OC - krok po kroku


Znalezienie polisy w naprawdę atrakcyjnej cenie może przysporzyć trudności. Sprawdzone 5 sposobów na obniżenie ceny OC znajdziesz tutaj . Możemy również od razu skorzystać z internetowej porównywarki OC, która szybko i wygodnie wyliczy hipotetyczną wysokość naszego zobowiązania u różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Natomiast jeśli chcemy poszukać na własną rękę, to warto zacząć od tego ubezpieczyciela, z którego usług już korzystamy. Ubezpieczenie mieszkania czy domu może być połączone z OC na samochód. Jesteśmy wtedy bardziej wiarygodni w oczach danego ubezpieczyciela, co wiąże się z lepszą ceną OC. Fakt wykupienia kolejnej polisy powinien również zachęcić dane towarzystwo do udzielenia nam rabatu.

Czynniki indywidualne, które wpływają na wysokość OC

Towarzystwo ubezpieczeniowe interesuje się tym, ile mamy lat, jak długo jesteśmy kierowcami i ewentualnie gdzie mieszkamy. Z pewnością zapytają również o naszą historię ubezpieczeniową. Niektórzy ubezpieczyciele ustalają również cenę na podstawie zawodu wykonywanego przez klienta - ustalenia odnośnie tego kryterium są raczej dowolne. Istotne są również informacje na temat samochodu takie jak marka, model i silnik - towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają swoje własne dane na temat tych pojazdów, które najczęściej uczestniczą w wypadkach. Im większa pojemność i moc silnika, tym nasze OC jest droższe.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Ana_gość

  22.01.2018, 21:33

  Artykuł z d**y

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.