Gniew. Jest piękniej - gminne kamienice po remoncie

Kamienice po remoncie (fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew. Jest piękniej - gminne kamienice po remoncie

zobacz galerię zdjęć: 2
Coraz więcej kamienic na starym mieście w Gniewie już nie straszy, a wręcz przeciwnie zdobi naszą przestrzeń. Budynki nabierają kolorów, tworząc spójną, atrakcyjną całość zabudowy miejskiej. W ostatnim czasie nowy blask zyskały dwa obiekty - kamienica nr 39 na placu Grunwaldzkim i kamienica nr 8 na ul. Piłsudskiego, wyremontowana ze środków gminy Gniew. Efekt jest zaskakujący!

Remont kamienicy nr 39 na placu Grunwaldzkim wykonany został w ramach projektu rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie. Wykonano prace remontowo-renowacyjne elewacji i dachu wraz z zagospodarowaniem terenu podwórka, należącego do kamienicy.

Dużą przebudowę przechodzi kamienica 16/17 na placu Grunwaldzkim. Remont budynku także realizowany jest w ramach projektu rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie. Część pomieszczeń kamienicy zaaranżowanych zostanie na Centrum Wsparcia Rodzin. Wyremontowana zostanie i przystosowana do osób niepełnosprawnych klatka schodowa oraz podwórko z tyłu kamienicy.

Na czas trwania remontu obiektu instytucje prowadzące w nim swoją działalność zmieniły swoje siedziby. Przypominamy Państwu, gdzie szukać skoncentrowanych w dotychczas w kamienicy usług.


Ośrodek Doradztwa Rolniczego, mieszczący się na parterze budynku, przeniesiony został tymczasowo do Gminnego Ośrodka Sportu. Numer kontaktowy do biura to 797 010 635.

Biuro Rady Miejskiej mieści się teraz w budynku urzędu, na parterze, w biurze Gospodarki Odpadami. Numer kontaktowy do biura to 58 535 40 04.

Czytelnia biblioteki na czas trwania remontu, z wyjątkami w poszczególne dni, zostaje zamknięta. Czytelników zapraszamy do korzystania z czytelni w Opaleniu i w Wielkich Walichnowach.

Księgowość biblioteki mieści się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Kontakt dostępny jest pod numerem telefonu 697 199 017.

Ognisko muzyczne, działające przy bibliotece znajduje się obecnie w budynku nad myjnią samochodową przy ul. Wiślanej. W tym miejscu znajduje się również biuro dyrektora instytucji. Kontakt możliwy jest pod numerem telefonu 604 249 433.

Biuro Archiwum Gminnego zorganizowane zostało w biurze Referatu Gospodarki Nieruchomościami magistratu w pokoju 205. Kontakt do biura dostępny jest pod numerem telefonu 58 530 79 69 lub 58 530 79 60.

Referat Promocji i Informacji przeniesiony został do Pracowni Orange - biura Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45). Kontakt z biurem nawiązać można pod numerem telefonu 58 535 40 21.

W związku z tym dyżury Gminnej Rady Seniora przeniesiono do Sali Ślubów urzędu miasta.

Swoją działalność zawiesiła również tymczasowo Pracownia Orange - niemożliwe jest korzystanie z kawiarenki internetowej.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA