W Tczewie o "Małym ZUS" i podatku PIT

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - W Tczewie o "Małym ZUS" i podatku PIT
Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób organizuje 3 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Tczewie wraz Krajową Administracją Skarbową.

Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu.
W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z "Małego ZUS". Wyjaśnimy również ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z "Małego ZUS-u"

- Natomiast przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej przybliżą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych w roku 2019 i 2020. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa około 2 godzin. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: alicja.diller@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 58 530 97 13. - mówi
Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Luki_gość

  28.11.2019, 17:18

  Zus

  Nie do końca rozumię. Czy płacąc duży ZUS będę miał możliwość go zmniejszyć?

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx7.xx0 
 • Y_gość

  29.11.2019, 08:47

  Przyjdz i spytaj

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.