Nextbike po raz czwarty odwołał się do KIO w postępowaniu na nowe Mevo

Mevo (fot. tcz.pl)
Tczew - Nextbike po raz czwarty odwołał się do KIO w postępowaniu na nowe Mevo
Nextbike Polska SA w restrukturyzacji odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu na nowe Mevo. To już czwarte odwołanie do KIO spółki powiązanej z poprzednim operatorem Mevo. Nextbike Polska SA w restrukturyzacji brał udział w postępowaniu na nowe Mevo, ale ostatecznie nie złożył oferty. Stawką trwającego 1,5 roku postępowania jest zarządzanie przez 6 lat flotą 4099 rowerów w 16 gminach czwartej największej metropolii w Polsce. Ponad 3 tysiące z nich będą posiadały napęd elektryczny. Czekamy na rozpoznanie odwołania przez KIO.

- W poniedziałek w godzinach nocnych do KIO wpłynęło odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na nowe Mevo. Zostali o tym poinformowani pozostali uczestnicy postępowania. Nie zgadzamy się z odwołaniem - mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. - W naszej ocenie wszystkie czynności w postępowaniu zostały przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z prawem zamówień publicznych. To już czwarte odwołanie tej spółki do KIO w postępowaniu na Mevo. Wcześniej spółka domagała się m.in. przesunięcia składania ofert o pół roku, bo jak sama przyznała nie jest gotowa na złożenie oferty, a co najważniejsze na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo. Czekamy na dalsze czynności KIO w związku z wniesionym odwołaniem
.

Z trzech firm, biorących udział w trwającym 1,5 roku postępowaniu dot. nowego Mevo, oferty złożyły dwie. Nextbike Polska SA w restrukturyzacji ostatecznie nie przedłożył oferty. Konsorcjum BikeU (Polska) i Freebike (Czechy) złożyło ofertę na kwotę 365 mln zł, a firma City Bike Global SA (CBG) z podwykonawcą Geovelo ze Szczecina na kwotę 159 mln zł. Po zbadaniu ofert, analizach ekspertów i prawników, a także po pozytywnej opinii biegłego rzeczoznawcy, komisja przetargowa zdecydowała 24 grudnia 2021 roku o wyborze spółki City Bike Global SA. Hiszpańska spółka zarządza ponad 30 tysiącami rowerów w Finlandii (Helsinki, Espoo, Vantaa, Tampere), Szwecji (Sztokholm - uruchomienie w marcu 2022 r., 5100 rowerów elektrycznych), Francji (Clermont-Ferrand) i Peru (Lima), a obecnie uczestniczy w publicznych przetargach rowerowych m.in. na Śląsku, w Marsylii (Francja), Cote Basque (Francja), Oulu (Finlandia) i Surco oraz Surquillo (Peru).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +14

  Elf_gość

  04.01.2022, 16:20

  Ustawka?

  To całe Mevo sprawia wrażenie jakiejś grubszej ustawki. Kasa publiczna leci, w obszarze metropolitalnym się cieszą, bo "obsługa" jest potrzebna. Tylko kto za nieróbstwo płaci? Pan płaci, Pani płaci... Społeczeństwo. A rowerów jak nie było tak nie ma, za to parkingi Mevo już zardzewiałe - i znów kasa będzie potrzebna na ich odnowienie!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx4 
 • +7

  md_gość

  04.01.2022, 17:14

  Tan cały Nextbike sprawia wrażenie jakby się mścił za to, że poprzedni jego projekt padł i jest ciągany po sądach.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx8.xx3 
 • +1

  Grzegorz _gość_gość

  04.01.2022, 17:16

  Olac te dziwnie brzmiące firmy.Stworzyc lub wybrać polską jeśli taka istnieje.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx9 
 • +3

  Alex_gość_gość

  04.01.2022, 20:33

  niestety

  Ta cała ustawa Prawo Zamówień Publicznych to wielka ustawka. Komuchy wymyślili po 1994 roku takie prawo, które działa jak sobie zaplanują.

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx5.xx0 
 • +3

  Hahaaa _gość

  05.01.2022, 01:25

  Bez kitu

  Dajcie spokój przecież te wasze układziki który każdy widział to liga okręgowa klauny - przejedziecie się ciecie

  Odpowiedz
  IP: 89.27.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.