ZUS będzie nieczynny 7 stycznia

ZUS (fot. Tcz.pl)
ZUS będzie nieczynny 7 stycznia
Pierwszy dzień nowego roku przypadał w sobotę. W związku z tym, zgodnie z Kodeksem Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako dzień wolny od pracy w zamian za 1 stycznia 2022 r. wyznaczył 7 stycznia.

Dzień wolny za święto przypadające w sobotę, pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. W ZUS tym dniem wolnym od pracy będzie 7 stycznia.

- W związku z tym, tego dnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS w całym kraju będą nieczynne. Nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej (COT). Do dyspozycji klientów będzie natomiast Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dodatkowo całodobowo działać będzie specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym (tel. 22 11 22 111). - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Można też korzystać ze strony internetowej www.zus.pl i profili ZUS w mediach społecznościowych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Zenek zenek_gość_gość_gość_goś_gość

    05.01.2022, 00:25

    CWANIACY:):):)

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xxx.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.