Już w Tczewie! Robotyka LEGO z Mistrzami Świata!

Spice Gears Academy (fot. mat. prasowe)
Tczew - Już w Tczewie! Robotyka LEGO z Mistrzami Świata!
Mistrzowie Świata i pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce otwiera swoje akademie dla dzieci od 5. do 14. roku życia na terenie Tczewa. Zajęcia będą odbywały się w Biznes Punkcie oraz w wybranych szkołach.

- Naszym celem jest stworzenie jak największej ilości drużyn robotycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy zarazić pasją do robotyki oraz nowych technologii jak największą rzeszę młodych ludzi i wykształcić u nich umiejętności pożądane w największych międzynarodowych firmach naukowo-technologicznych - opowiada koordynator projektu Michał Stefanowski.


Spice Gears to jedyna w Polsce drużyna będącą częścią międzynarodowej federacji FIRST, w której zrzeszonych jest 615 000 uczniów z 95 (!) państw oraz ponad 40,000 drużyn. Federacja organizuje 3 000 turniejów rocznie w największych metropoliach świata tj. Sydney, Dubaj, New York, Houston. Pozyskuje rocznie ponad $80,000,000 na stypendia i granty, sponsorowana jest przez największe firmy technologiczne jak Google, NASA, Bosh, Apple, Boing, czy Motorola, współpracuje z ponad 250,000 profesjonalnymi trenerami i mentorami oraz wspierana jest przez liczne organizacje młodzieżowe.

Od teraz Twoje dziecko może stać się jej częścią!


Robotyka to przyszłość dla Twojego dziecka, a misją SGA jest przekazanie idei STEAM łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii.

- Wprowadziliśmy do Polski unikalny, a już bardzo popularny na świecie system edukacji. Tworzymy drużyny robotyczne, które rozwiązują problemy współczesnego świata, rywalizując między sobą na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W poprzednim sezonie dzieci np. rozwiązywały problem dostępu do wody pitnej. W SGA tak samo ważne jak umiejętność programowania, oceniana podczas zawodów jest umiejętność autoprezetnacji, wystąpień publicznych czy współpracy w grupie. Nasi instruktorzy podczas zajęć przygotowują drużynę do startu w turniejach również pod kątem umiejętności 'miękkich' - dodaje Michał Stefanowski

SGA oferuje kompletny system nauki oparty na czterech poziomach rozwoju. Poprzez udział w zawodach stymulują ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach. Nauka w duchu STEAM przynosi zaskakująco dobre efekty, takie jak: łatwe rozwiązanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole. Rozwijane są również takie umiejętności, jak pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć.Absolwenci SGA już czerpią z tego korzyści współpracując m.in. z największą firmą informatyczną w Polsce Asseco, a na świecie pierwsi absolwenci programu FIRST pracują dla takich gigantów jak Google czy NASA. Absolwenci Spice Gears Academy tworzą również koła naukowe w najlepszych uczelniach w całej Polsce, co więcej - w październiku drużyna Spice Gears reprezentowała Polskę na olimpiadzie First Global Challenge w Dubaju. Pojawi się również na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zacznij od LEGO i dobrej zabawy!

Zajęcia ruszają już 5 lutego i będą odbywać się w każdą środę w Biznes Punkcie w Tczewie:

- Drużyna FLL Jr.- 5-8 lat
- Druyżna FLL - 9-14 lat

Zgłoś się już dzisiaj na pierwsze bezpłatne zajęcia! Miejsce można zarezerwować, wypełniając formularz online na stronie internetowej sgacademy (rejestracja jest niezobowiązująca). 

LINK --> https://www.sgacademy.pl/zglos-sie-akademia-programisty


Liczba miejsc mocno ograniczona.

*Każda drużyna robotyczna to tylko 12 miejsc!

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Świat nowych technologii czeka na Ciebie!Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • hihi_gość

  27.01.2020, 10:15

  przecież już dawno nie ma miejsc więc po co zachęcacie do zapisów

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +4

  Spice Gears Academy _gość

  27.01.2020, 14:57

  Miejsca jak najbardziej są. Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa w zajęciach.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx0 
 • -2

  Dj_gość

  27.01.2020, 18:43

  Biznes Punkt

  Co to jest Biznes Punkt w Tczewie? Ma jakiś adres?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx4 
 • +2

  BiznesPunkt_gość

  28.01.2020, 00:50

  Adres

  Adres: Chłodna 5 A, 83-110 Tczew

  Cytuj
  IP: 93.105.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.