Weź udział w turnieju gry "Zbudujmy Tczew"

Gra "Zbudujmy Tczew" (fot. Dawny Tczew)
Tczew - Weź udział w turnieju gry "Zbudujmy Tczew"

zobacz galerię zdjęć: 2
W środę 29 stycznia o godz. 18.00 w klubie "Rozgryfka" (Armii Krajowej 66C - pierwsze piętro) odbędzie się turniej gry "Zbudujmy Tczew". Do wygrania będzie kilka egzemplarzy tej unikatowej gry, wydanej w 2015 r. w limitowanym nakładzie 200 egzemplarzy.

"Zbudujmy Tczew" to gra karciano-planszowa autorstwa Bartosza Listewnika z Dawnego Tczewa. W grze może uczestniczyć od 2 do 4 graczy. Rozgrywka rozpoczyna się w epoce pradziejów i następnie poprzez epokę historyczną, przemysłową i współczesną, kończy się na epoce przyszłości. Zadaniem graczy jest rozbudowa jednej z czterech osad: Tczewa, Czyżykowa, Suchostrzyg lub Lisewa. Każda rozgrywka jest inna i dopuszcza nieskończoną liczbę możliwości. Marzyłeś, by Tczew był miastem po obu stronach Wisły? W tej grze jest to możliwe do zrealizowania. Ale uwaga, Lisewo może rozbudować się po zachodniej stronie rzeki. Wszystko jest tu możliwe!

W grze znajduje się 200 kart i plansza, na której gracze po kolei stawiają kolejne obiekty, np. mieszkaniowe, policyjne, administracyjne, kościelne, zabytkowe, przemysłowe, usługowe i wiele innych. Zwycięża gracz, w którego osadzie znajdzie się największa ilość zabytków i obiektów specjalnych. Ponadto gracze wzajemnie utrudniają sobie rozgrywkę np. poprzez zsyłanie na inne osady katastrof, typu powódź czy pożar.

"Zbudujmy Tczew" to gra familijna, nastawiona także na edukację. W instrukcji gry znajdą się opisy zabytkowych obiektów z Tczewa i okolicy. Rozgrywka trwa około trzech godzin, ale możliwe jest zakończenie gry w dowolnym momencie.


Zasady gry "Zbudujmy Tczew" oraz pliki PDF umożliwiające samodzielny wydruk tego tytułu, można znaleźć na stronie Dawnego Tczewa - https://dawnytczew.pl/pl/gra-zbudujmy-tczew.html .

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA