Będzie kolejny rozłam w lokalnych strukturach PO?

Rajmund Dominikowski i Bartosz Paprot (fot. tcz.pl)
Tczew - Będzie kolejny rozłam w lokalnych strukturach PO?
Nie widać końca kłótni w lokalnych strukturach Platformy Obywatelskiej. Wszystko zaczęło się od sporu na linii wiceprzewodniczący Rady Miasta - Rajmund Dominikowski - i radny Bartosz Paprot. Wielowątkową sprawą zajmuje się policja - a na razie nic nie wskazuje na to, by panowie pogodzili się do zbliżających się wyborów, a pikanterii całej sprawie dodaje rozesłany do lokalnych mediów anonimowy mail. Część działaczy nie zgadza się też z tym, by strukturami powiatowymi zajmował Roman Kucharski - a taka była decyzja regionu.

Przypomnijmy - wszystko zaczęło się od wydarzeń z 26. listopada ub. roku (pisaliśmy o tym tutaj - Awantura w mieszkaniu wiceprzewodniczącego Rady Miasta? Naruszenie miru domowego? ). Obaj panowie spotkali się najpierw na spotkaniu partyjnym - tam miało dojść do wymiany zdań - z relacji Bartosza Paprota wynika, że Rajmund Dominikowski miał pomówić go do jednej z koleżanek. Wieczorem Bartosz Paprot - w towarzystwie kilku osób - m. in. swojej matki - pojawili się na klatce - przed drzwiami Dominikowskiego. Wiceprzewodniczący RM nie wpuścił Paprota do mieszkania - policja po zgłoszeniu Rajmunda Dominikowskiego wyjaśnia m. in. czy doszło do szarpaniny i naruszenia miru domowego.

- Rozpowszechnianie w komentarzach oraz na portalach internetowych informacje, sugerujące jakiekolwiek szkody spowodowane przeze mnie wobec Pana Dominikowskiego lub jego mienia zostały zmyślone. Wraz ze mną na miejscu było czterech świadków zdarzenia, którzy mogą potwierdzić jego przebieg. Cała sytuacja miała na celu uniemożliwienie mi startu w wyborach na przewodniczącego PO RP w powiecie tczewskim. Jest to kolejna z ciągu zdarzeń - próba skompromitowania mojej osoby w oczach wyborców. - komentował wtedy Paprot.

Na początku grudnia w szeregach PO w całym kraju odbyły się wewnętrzne wybory - jednym kandydatem na szefa lokalnych struktur miał być Bartosz Paprot - miał, ale nie był - bo podobnie jak Rajmund Dominikowski - został zawieszony w prawach członka do wyjaśnienia sprawy. Jeszcze kilka dni temu formalnie nie było ani przewodniczącego, ani zarządu powiatu. Jednak ostatecznie na zarządzie regionu podjęto decyzję, żeby koordynacją struktur powiatowych zajął się Roman Kucharski, który jednocześnie jest szefem koła miejskiego. Nie wszystkim działaczom to się jednak podoba. Do naszej redakcji przesłano kopię wniosku, w którym działacze chcą przeprowadzenia wyborów w lokalnych strukturach partii. Poniżej treść nadesłanego stanowiska.


- W załączeniu przesyłam wniosek członków Platformy Obywatelskiej, dotyczący wyborów na przewodniczącego PO w pow. tczewskim. Pod wnioskiem podpisała się większość członków PO w powiecie. Pismo podpisał m in. Poseł Jan Kulas (delegat do Rady Regionu PO), Grzegorz Wróbel - Man (delegat do Rady Regionu PO) i przewodniczący koła w Pelplinie Michał Ćwikliński. Domagamy się DEMOKRATYCZNYCH wyborów przewodniczącego PO w powiecie tczewskim. Nie ma zgody członków Platformy Obywatelskiej w Tczewie, by do wyborów samorządowych, rolę przewodniczącego powiatu pełnił komisarz. Uważamy, że tylko demokratycznie wybrany przewodniczący będzie miał na tyle silny mandat do tego, by przygotować PO do wyborów samorządowych. Ze względu na ochronę danych osobowych, zostały zamazane nazwiska członków - pisze Janina Gadziomska, sekretarz koła PO w Tczewie
Tymczasem ktoś próbuje podgrzać - i tak gorącą już atmosferę - w poniedziałkowy (12.03) ranek do lokalnych mediów rozesłano anonimowego maila, w którym pojawiły się informacje dotyczące sporu w lokalnych strukturach Platformy. Pojawiły się tam m. in. informacje, że sam Paprot zgłosił się na policję, informując o groźbach karalnych, które pod jego adresem mieli kierować jego trzej koledzy z PO. Radny miał też chcieć, by organa ścigania zajęły się ustaleniem autorów witryny, na której miał zostać pomówiony. Czynności w sprawach dotyczących konfliktu między członkami RM prowadzi starogardzka policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku i Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa:

- Mogę jedynie potwierdzić, że prowadzone są czynności - w obu przypadkach są to czynności w sprawie, a nie przeciwko - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.


O komentarz poprosiliśmy również prok. Grażynę Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Postępowanie w sprawie dotyczącej naruszenia miru domowego na szkodę Pana Rajmunda Dominikowskiego, to jest o czyn z art. 193 k.k. prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku. Postępowanie prowadzone jest w sprawie - nikomu nie zostały przedstawione zrzuty.- wyjaśnia - Prokuratura Rejonowa w Malborku nadzoruje postępowanie w sprawie gróźb karalnych na szkodę Pana Bartosza Paprota oraz wykorzystania na stronie internetowej , wbrew jego woli wizerunku w celu wyrządzeniu mu szkody osobistej, to jest o czyny z art. 190 § 1 k.k. oraz art. 190 a § 2 k.k. To postępowanie również prowadzone jest w sprawie.

Najpoważniejsze oskarżenia we wspomnianym anonimie pojawiają się jednak pod adresem szefa regionalnych struktur Sławomira Neumanna. Ktoś zarzuca mu m. in. niewsłuchanie się w głosy części działaczy, co do oczekiwań odnośnie kształtu ostatnich wyborów. Szefa regionu poprosiliśmy o skomentowanie sytuacji w tczewskiej "PO":

- Mogę powiedzieć tyle, że decyzją rzecznika dyscyplinarnego sprawą obu panów zajmuje się Sąd Koleżeński. Co do zarządzania lokalnymi strukturami to zarząd regionu zdecydował, że do wyborów samorządowych w powiecie tczewskim będzie prowadził PO Roman Kucharski - powiedział nam Sławomir Neumann.


Na razie nic nie wskazuje na to, by zarząd regionu zmienił zdanie do swojej ostatniej decyzji. Czy zatem w lokalnej Platformie dojdzie do kolejnego rozłamu?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (30)
dodaj komentarz

 • +12

  ka_gość

  22.03.2018, 12:09

  Nie mają szans

  Nie mają szans z PIS-em, to kłócą się między sobą. Dobrze, że niedługo znikną z powierzchni ziemi.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +2

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  22.03.2018, 13:31

  Z podium !!

  Niech spadną z piedestału PiS , PO , PSL , SLD i nigdy niech nie wracają !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx8.xxx 
  +1

  tcz_gość

  23.03.2018, 10:46

  a kogo obchodzi jakiś Paprot i ta cała PO, a wy piszecie artykuł na parę stron

  Cytuj
  IP: 193.200.xx1.xx7 

  EFAS _gość Tczew _gość_gość_go_gość

  23.03.2018, 22:08

  MAFIA Z ]PO[ SIĘ GRYZĄ BO CHCĄ DO KORYTA

  PRAWO CZYM WIĘCEJ SKAKANIA MAFII SOBIE DO OCZU TYM KONIOM LŻEJ WYGRAMY WYBORY POGONIMY TO TOWARZYSTWO SCHETYNY /TUSKA/ NEUMANNA / NA CZTERY WIATRY .

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx4 
 • -9

  Tczew_gość_gość

  22.03.2018, 12:13

  Dramat jakiś. Tak właśnie wygląda w naszym kraju polityka...począwszy od struktur lokalnych po arenę krajową. Skoro Panowie nie potrafią poradzić sobie sami ze sobą...jak mają mądrze i skutecznie działać na rzecz powiatu???? Jest tyle pięknych i wyciszających zajęć...Panowie...korepetycje gitarowe...tudzież inne łatanie rajstop. WSTYD!

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +53

  Jana_gość

  22.03.2018, 17:14

  czy są taśmy prawdy Neumanna?

  Dominikowski to były członek PZPR, Samoobrony i SLD !!! co on robi w PO? Aaaa, to sami co w SLD czyli pali ognisko na środku salonu... A Pan Neumann miał innego kandydata na szefa PO czyli posła Adama Korola a na drodze stanął Paprot, który wraz ze swoimi ludźmi napompował strukturę swoimi ,,szablami" i nikt obecnie jeszcze dłuuugo w wewnętrznych demokratycznych wyborach z Paprotem nie będzie miał szans. Dlatego trzeba było go zawiesić - prawda Panie Neumann??? Ale z tego co słyszałem to seplenienie Pana Neumanna jest świetnie nagrane co skrzętnie ukrywa Pani redaktor. Nie długo pojawią się taśmy prawdy jak to Pan Neumann ustawiał w tczewski PO wybory i będzie klops... A Paprot na końcu będzie beatyfikowany :D

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx2 
  +1

  orzeł_gość

  23.03.2018, 07:35

  będzie się działo

  Nie ma na co czekać, dostał szansę z której nie skorzystał. Jego też trzeba pogonić zanim zrobi to prokurator. tnij.tcz.pl/?u=7dd826

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +2

  ekhmm_gość

  22.03.2018, 12:25

  To było do przewidzenia.

  PiS to zło ale platforma to piekło. Upadek tej pseudopartii oszustów coraz bliższy. Do upadku przyczyniły się przede wszystkim takie osoby jak Kopacz, Neumann i Shrek. Bye bye !

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +3

  Tom świadek _gość

  22.03.2018, 22:56

  Bronk, Bollin i karakan oszłom

  temu wszystkiem winny jest Pobłocki i Neumann. To oni nie chcieli zeby ludzie wybrali Paprota i młodych do zarządu PO. Z tego co słyszałem Panu Neumannowi nie udało się zastraszyć i zmusić Paprota do rezygnacji ze startu w wyborach wewnętrznych w PO i spościli ze smyczy tego oszołoma Dominikowskiego zeby pogryzł po kostkach Paprota, ten się dał sprowokowac i polazł do niego i jest afera. Ale żle się to skonczy dla Neumanna i Dominikowskiego. Po pierwsze chodzą słuchy, że niedemokratyczne działania Neumanna są uwiecznione na nagraniach a jesli chodzi o sprawę która założył Pan Dominikowski Paprotowi to śmiech na sali. Świadkowie nie potwierdzili zeznań Dominikowskiego, że ten wtargnał do jego mieszkania pozatym był zaproszony to mógł nawet tam wejść... z tego co wiem znalazło się czterech świadków którzy potwierdzili, że Dominikowski i Pan dyrektor CUW Pan Tomasz Bronk grozili, że paprota zaj**i....Paprota nim on dojdzie do władzy. I to nie jest śmieszne bo tak mogą w każdech w chwili polecieć zarzuty. I co zrobi Pan Pobłocki ze swoim dyrektorem ? A w sprawie strony internetowej pada nazwisko Michała Bollia. Policja juz przesłuchiwała w tej sprawie Pana Radnego Bollina...

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx5 
 • +2

  san marino_gość_gość_gość_gość_gość

  22.03.2018, 12:32

  POMATOLY

  JESZCZE TROCHE ATE POMATOLY ZNIKNA JAK TANOWOSMIESZNA

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • +9

  Przewidniczący_gość

  22.03.2018, 13:35

  Ego

  Pan Paprot ma tak rozdmuchane ego, że nie liczy się dla niego nic oprócz własnych interesów. To człowiek, który nic jeszcze nie zbudował i nic nie zbuduje z takim podejściem do życia. Nie wiem jak udało mu się zostać radnym miejskim, nie wiem kto na niego głosował, ale myślę że ta pomyłka zostanie zweryfikowana podczas tegorocznych wyborów. Tak na marginesie to Pan Paprot jest zawieszony w prawach członka PO , ale wg mnie powinien zostać usunięty z PO i to jak najszybciej razem z Panem Dominikowskim.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xx6 
 • +11

  Tczew_gość_gość

  22.03.2018, 14:24

  Nie oceniajmy...to niegrzecznie. A sam Pan Paprot...chyba już pokazał jakiego pokroju jest człowiekiem. Nie trzeba już wiele dodawać. Jak brakuje pomysłów na życie i ambicji do męskich zajęć...to się człowieka pcha do różnych dziwnych "zawodów". Każdy by tak chciał...nie wiele się napracować...a sporo zarobić. Wiem, że przy takich wymaganiach...zostaje tylko polityka...ale skro i tu nie idzie...może warto pomyśleć. Młody, zdrowy facet...eehhh...a na tnij.tcz.pl/?u=3150e1 od lat pierwsza zakładka to reklama EATON. I korzystając z okazji...szanowny Pan będzie uprzejmy opanować nie tak trudną chyba sztukę parkowania samochodu...tak by sąsiedzi z bloku obok...tez mogli przejechać? Kilkunastokrotne składanie Panu lusterka za mało wymowne? Serdecznie pozdrawiam. Z wyrazami szacunku... I proszę nie dziękować za słowa otuchy i dobre rady...są gratis

  Cytuj
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +9

  a_gość

  22.03.2018, 13:56

  Jak widzę tych starych ch,,,,,którzy się tylko kłócą to srać mi się chce.Dziadek jeden z drugim odpuście sobie zróbcie miejsce młodym wnuki bawić bo do niczego się nie nadajecie przez takich kretynów znowu szanse na wygraną spadają .Ciągle tylko do koryta bo robić im się nie chce oszołomy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +1

  Wiesiek _gość_gość

  23.03.2018, 22:13

  SPRAW PRZED SĄDEM REJONOWYM W TCZEWIE

  ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW GMINY TCZEW ODBĘDZIE SIĘ SPRAWA KARNA PRZED SĄDEM REJONOWYM W TCZEWIE DOTYCZY TO PIOTRA OTYJI W DNIU 3.04.2018 R GODZ. 13-TEJ SALA 14 POTEM BĘDZIE SPRAWA WÓJTA GMINY TCZEW ZA OSZUSTWA MAJĄTKOWE PRZED SĄDEM REJONOWYM GDAŃSK -POŁUDNIE PODAMY TERMIN SPRAWY BĘDZIE BARDZO CIEKAWA .

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx4 
 • +17

  E_gość

  22.03.2018, 14:20

  Źródełka dla POwców wysychają, to zaczyna się walka o resztki

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx3 
 • +13

  kik_gość

  22.03.2018, 14:44

  Wiadomo, ze mniej stołków mają w puli to się kłócą, a niech się zrą na zdrowie i ku naszej uciesze :D Biorę popcorn :D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +11

  Madonna _gość

  22.03.2018, 15:53

  PO

  Paprot do roboty sie wez .raczki masz tak delikatne. wez wiec lopate i snieg odgarniaj. Poczujesz co to praca.i nie pchaj sie do polityki bo nic nie umiesz i nic dobrego nie zrobiles w zyciu

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx5.xx5 
 • +9

  politolog_gość

  22.03.2018, 16:28

  Chcieli bałaganu to przyjeli byłego rzeźnika a ten mając wprawę w rozbieraniu tusz rozebrał Lewice Samoobrone rozbiera PO a następna w kolejności będzie PiS a później weźmie się z UE, Rosję a jak starczy czasu to rozpieprzy USA

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx8 
 • -1

  tczewianin_gość_gość_gość_gość

  22.03.2018, 17:21

  WYBORY

  Nie chcę Kucharka Paprota jemu podobnych a szczególnie Kulasów ani tego małego nic nie wartego zero mężczyzny i starego zaprzeczenie człowieka Głosuję na Panią POMASKA super babka mądra i bardzo ładna Proszę oddajcie na nią głos PROSZĘ I DZIĘKUJĘ PROSZĘ I DZIĘKUJĘ

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +5

  Bozman_gość

  22.03.2018, 18:13

  Pan Dominikowski to jest gość.

  Nie znam Paprota, na sesjach się nie odzywa, ale za to Dominikowskiego to i owszem. Bardzo aktywny radny, chwali komunikację miejską, jest zadowolony z remontu ulicy Gdańskiej, nie akceptuje żadnych szkodliwych zmian w budżecie obywatelskim. Prezydent Pobłocki i to jego idol.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx8 
 • +5

  Wielki Żen _gość

  22.03.2018, 19:04

  Nędza

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xxx 
 • +11

  paprot_gość

  22.03.2018, 19:56

  paprot daj spokój

  Gdzieś na forum przeczytałem, że u Pana Paprota osobiste ambicje przerastają intelekt. To szczera prawda ?.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx1.xx0 
 • +3

  sza_gość

  22.03.2018, 20:23

  Co za bagno...Wstyd od 1945 roku, Polska umarła w 1989 roku.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx1.xx4 
 • +7

  Prawda_gość

  22.03.2018, 20:53

  Platforma to nie partia to organizm przestępczy

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx2 
 • +2

  ....._gość

  22.03.2018, 21:56

  Kłucą się tylko. Przyjdzize do wyborów to wygra konkurent. Zamiast teraz robić wszystko żeby konkurencja nie przejeła wladzy w mieście...

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx0.xx5 
 • +9

  JAN_gość

  22.03.2018, 22:47

  X

  Dominikowski to urodzony wichrzyciel on wszędzie sieje ferment Nie przyjmujcie go do żadnej partii ,żadnej pracy ,słusznie ktoś napisał kurczy się koryto więc walczą o dostęp do niego

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xxx 
 • +2

  mieszkaniec_gość

  23.03.2018, 16:26

  Nie jestem za pisem( wręcz nie na widzę ich) ale jak widzę takie gówno co się robi z PO i innymi gównami przylepionymi to wybiorę lepsze zło szkoda mojego głosu na was i tak nie macie szans, a szkoda bo zawsze na was głosowałem jesteście burakami walczycie tylko żeby byc przy korycie nigdy taki stary ch ...nie dostanie mojego głosu

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • san marino_gość_gość_gość_gość_gość

  23.03.2018, 10:35

  POMATOLY

  PO TO PARTIA SKONCZONA NIGDY NIEBEDA MIELIWIECEJ JAK 20 PROCENT TRZEBA BYC SKONCZONYM IDOTA ZEBY GLOSOWAC NA POMATOLSKIE SCIERWO DLACZEGO NA STRONIE OBORUSEWICZU JAK DAJESZPLUSA WYCHODZI MINUS TAK SAMO ZAKLAMANY JEST TEN PORTAL JAK TVN

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • +1

  tczewianka_gość

  23.03.2018, 20:06

  D**y wam się palą a młodym dać szansę,a emeryty różaniec kręcići na Drogę Krzyżową Krzyż nosić i swoje winy odkupić emeryty z UM

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • Rom_gość_gość

  24.03.2018, 19:57

  Dosyc

  Panowie z PO dajcie spokuj dosyc wasc wstydu oszczedz . Odejdzcie Panie Dominikowski ,Panie Kulas,Panie Kucharski no i ten Pan jak mu tam Naumman. Zostawcie Miasto Tczew w spokoju bo jezeli dalej bedziecie mieszac to miasto tylko na tym przegra. Panie Prezydencie Poblocki niech Pan sie zmusi do refleksji co do ?..... Kochani Mieszkancy Miasta Tczewa moja uwaga , jest takie slowo SPRAWDZAM, morze nadszedl ten moment. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.