Ta wiadomość ma wywołać strach. To fejk!

(fot. policja.pl)
Tczew - Ta wiadomość ma wywołać strach. To fejk!
W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Policjanci podkreślają, że nie są autorami tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu. Mogą być również wstępem do kolejnych przestępczych działań.

W ostatnich do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.

- Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości. Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości: "kryminalny@p0licja.com". Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu. Informujemy, że policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami! Prosimy o zachowanie czujności i ostrożność. - informują przedstawiciele policji.


Mundurowi apelują o przekazywanie podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz: Zgłoś incydent .


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Rowerowy_johny_gość_gość

  15.03.2023, 08:41

  Ruskie trole zawsze coś ....

  .... głupiego wymyślą.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • +1

  observeur_gość

  16.03.2023, 02:20

  To jest prawda!!! Chciałbym z tego miejsca zgłosić swoją teściową . Gdzie są zbierane te listy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.