Cud na Orlenie. Samorządowcy z "Tak dla Polski" obliczyli, ile stracili na cenach paliw

(fot. mat. prasowe)
Cud na Orlenie. Samorządowcy z "Tak dla Polski" obliczyli, ile stracili na cenach paliw
We wtorek (03.01) w całej Polsce prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, pytali, dlaczego przez ostatnie miesiące mieszkańcy i gminy płaciły za dużo za paliwo?  Samorządowcy mówią wprost: "Jesteśmy robieni w Obajtka". TAK! Dla Polski składa zawiadomienie o dopuszczeniu się przez Orlen nadużywania pozycji dominującej i zawyżania cen paliwa.

W nowy 2023 rok wchodzimy z dyskusją o cenach paliw. Konsternacje wywołał fakt, że na ceny na stacjach paliw nie wpłynęła żaden sposób zmiana stawki VAT, podniesionej z 8% na 23%! Dzisiaj między innymi w Olsztynie, Bydgoszczy, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Tarnowie, Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski zorganizował specjalnej konferencje prasowe.

-  Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki "cuda ogłaszają"  - na stacjach pojawia się niższa cena paliwa mimo podwyższenia VAT-u za paliwo. Taki cud możliwy jest tylko z powodu monopolu, który ustanowił rząd, dopuszczając do fuzji dwóch firm paliwowych w Polsce - Orlenu i Lotosu. Pomijam, że Lotos sprzedano za czapkę śliwek, na czym stracili wszyscy Polacy, a zyskała firma Orlen i jej akcjonariusze.  - mówił Jacek Karnowski, prezes Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski. - Mamy do czynienia z kolejną sztuczką wróżbity Jarosława, która ma prowadzić do centralizacji państwa i uzależniania gospodarki od rządów jednej partii.  Nie dajmy się nabrać. Sztuczka z oddaniem skradzionego portfela, z którego odzyskania cieszymy się nawet jeśli znajdujemy w nim 20 zamiast włożonych tam wcześniej 200 złotych, to jawne okradanie zwykłych Polaków, samorządów  i przedsiębiorców - dodał prezydent Sopotu.


Mimo podwyższenia przez rząd stawki VAT na paliwa z 8% do 23% ceny na stacjach nie wzrosły. Zdaniem organizatorów konferencji, oznacza to, że w minionym roku marża Orlenu na hurtowej sprzedaży paliw była w sposób nieuzasadniony zbyt wysoka. W konsekwencji gminy musiały płacić Orlenowi zawyżone ceny za paliwo, które kupowały np. do autobusów komunikacji publicznej, na potrzeby gminnych i miejskich przedsiębiorstw oczyszczania miasta czy przedsiębiorstw organizujących wywóz śmieci. W ten sposób tylko w grudniu Wrocław miał stracić 900 tysięcy złotych, Gdańsk 500 tysięcy, gmina Pruszcz Gdański - 250 tysięcy, a mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii aż 3 miliony złotych! Dla Białegostoku to strata aż 5 milionów złotych w skali 11 miesięcy.


Samorządowcy podkreślali, że mieszkańcy tracą, tymczasem Orlen zyskuje.

- Orlen miał bardzo wygórowane marże w 2022 roku. Świadczy o tym zysk, jaki osiągnął w trzecim kwartale - 12,7 mld zł. Tymczasem w trzecim kwartale 2021 roku zysk ten wynosił 2,9 mld zł - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. - To daje 10 mld zł zysku ponadwymiarowego. A to znaczy, że wydrenowane zostały kieszenie Polaków.

Zdaniem "Tak dla Polski" przez ostatnich kilka miesięcy ceny paliw na stacjach mogły być dużo niższe. Co by to oznaczało w praktyce? Że inflacja mogłaby być niższa, niektóre usługi mogłyby dalej funkcjonować np. gastronomia, straty samorządów byłyby mniejsze i za wszystko płacilibyśmy mniej.

- Od wielu miesięcy sytuacja finansowa w samorządach jest trudna i będzie jeszcze trudniejsza. Jako gospodarze miast i wsi szukamy oszczędności gdzie tylko można. Jeśli istotnie jest tak, że marża koncernów paliwowych została zawyżona i była sztucznie utrzymywana, jeśli rzeczywiście moglibyśmy mieć tańsze paliwo chociażby o złotówkę, wtedy mogę powiedzieć, że tylko na komunikacji publicznej w ostatnim kwartale gmina Pruszcz Gdański straciła 250 tysięcy złotych. Czekamy na rzetelne i szybkie wyjaśnienia w tej sprawie. - mówiła Magdalena Kołodziejczak, wójt Gminy Pruszcz Gdański, członkini zarządu regionu pomorskiego Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.


Samorządowcy w imieniu mieszkańców chcą, aby UOKiK skontrolował działania PKN Orlen w sprawie cen paliw.

- Zachodzi podejrzenie, że jesteśmy "robieni w tzw. Obajtka". W Nowy 2023 Rok weszliśmy ze zmianą stawki VAT na paliwa z 8% na 23%, a ceny paliw się nie zmieniły. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to znaczy, że przez ostatnie miesiące płaciliśmy zbyt dużo za paliwa? Skoro sama Anna Moskwa namawia nas na zgłaszanie sprawy do UOKiK, to tak zrobimy - wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oraz członek zarządu Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski.


- Ceny paliw w samorządach najwyraźniej widać na przykładzie Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej oraz przewoźników prywatnych. Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii miesięcznie pokonujemy 8,5 mln kilometrów, zużywa się 3 mln litrów paliwa, w związku z tym, gdy mówimy o różnicy cenowej ok. złotówki, to jest to 3 miliony złotych miesięcznie! - wylicza Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.


Zdaniem samorządowców, zdziwienie budzi porównanie wykresów z 2022 r., dotyczące średnich cen paliw na stacjach w Polsce, ceny baryłki ropy na giełdzie, hurtowych cen paliw ORLENU oraz kursu dolara. Nic się nie zgadza, jeśli chodzi o trendy. Ceny za paliwa kupowane przez Polki i Polaków na stacjach wzrosły po wybuchu wojny na Ukrainie, i do dziś praktycznie pozostały na tym samym poziomie. Na zarząd Orlenu dyktującego ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce nie miała wpływu wiedza, że cena baryłki ropy spadła już dawno do tej sprzed wojny.

Pisma do UOKiK kierują nie tylko samorządowcy zrzeszeni w Ruchu Tak Dla Polski, ale również przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej. Samorządowcy zapowiadają, że będą interweniować u ministra i premiera, aby sprawdził czy samorządy i przedsiębiorcy nie powinni otrzymać zadośćuczynienia, np. zwrotów zbyt dużych kosztów ponoszonych za zakup paliwa, będącego podstawą w wielu usługach publicznych, m.in. transporcie publicznym, gospodarowaniu odpadami komunalnymi czy dowozie zaopatrzenia do szkół i domów pomocy społecznej.

Do sytuacji odniósł się dzisiaj w specjlanym oświadczeniu prezes Orlenu, Daniel Obajtek:


- Gdybyśmy miesiąc wcześniej nie komunikowali, że zrobimy wszystko, aby ceny utrzymać, mielibyśmy chaos na stacjach i nieprzewidywalną panikę. Pamiętacie państwo kolejki na stacjach paliw po wybuchu wojny w Ukrainie? - mówił - Słyszeliście państwo kilka miesięcy temu, że paliwa powinny być regulowane i kosztować 5 zł za litr. Gdybyśmy regulowali ceny, to nie płynąłby import do Polski. Podawałem przykład gospodarki węgierskiej i nie pomyliłem się. Tam tak się stało. Ręczne sterowanie doprowadziło do braków paliwa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (50)
dodaj komentarz

 • +27

  Ooo_gość

  03.01.2023, 18:11

  A cóż to się stało że się obudziliscie po tylu latach rządów pisu ?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • -4

  Prawda Czasu _gość

  03.01.2023, 23:03

  Hipokryzja PiS

  Cuda, a brak przedstawicieli PiS - gdzie poseł Smoliński? Kasa się lała od podatnika do Obajtkowego Orlenu, a na rekonstrukcje mostu nad Wisłą poseł Smoliński nie uzyskał - pewnie PiS nie doszedł do władzy! TVP tuba PiS uzyskała stosowne miliony!! Niebawem w nagrodę w celu uwiarygodnienia będzie zarezerwowanych dziesięć pierwszych kanałów na Twoich pilotach by nasz wszystkich uświadomić o słuszności!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
  +2

  Co za muły_gość

  04.01.2023, 08:01

  Protest przeciwko braku podwyżek

  Pis wygra kolejna kadencja

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx7 
 • -25

  ja_gość

  03.01.2023, 18:21

  oni

  pis kłamie jak zawsze a niedługo do wojny nas wciągnie

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx0.xx4 
 • +20

  JACie_gość

  03.01.2023, 18:22

  Na innych stacjach również

  ale POwiec tylko na swoje musi pluć

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • +5

  Haha_gość

  03.01.2023, 18:55

  A jak myślisz, skąd inne stacje zakupują paliwo?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx3 
  +14

  Lol_gość

  03.01.2023, 19:51

  To nieistotne czy inne stacje kupują w Orlenie czy u szejka. VAT zmienił się z 8% na 23% i o tyle wszyscy powinni podnieść cenę. Nie podnieśli

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx2 
 • +16

  Ola_gość

  03.01.2023, 18:29

  Nie podrożało więc dla PO źle i płaczą.

  Co za komedia. PO cały czas straszyło, że za chwilę będzie po 10zł i cała narracja poszła w ... Doszło do takiego absurdu, że rząd ma wyjaśniać dlaczego nie podniósł cen paliw?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx9 
 • +7

  echhh_gość

  03.01.2023, 21:33

  A ktoś wytłumaczy dlaczego przez kilka miesięcy zeszłego roku płaciliśmy więcej, niż było to potrzebne? Bo byłby kolejki przed Orlenem? Szczerze, to nie znam żadnego przedsiębiorcy, który narzekałby na kolejki przed swoją firmą. Łupią nas już nawet bez krztyny przyzwoitości, a ludzie po prostu udają, że jest super i cudownie. Mam nadzieję, że udają, bo jeśli faktycznie są tak naiwni, to ten kraj powinien zawinąć się i przestać funkcjonować, bo i tak chyba większość ludzi jest bezmyślnymi marionetkami za nic nie warte 500 zł, 13 i 14, które są tępą kiełbasą wyborczą dla ociemniałęgo ludu.

  Cytuj
  IP: 77.65.xx9.xxx 
  +5

  Kri$ _gość

  04.01.2023, 08:09

  Przykry

  Albo Ty dziecko nie rozumiesz o czym się mówi albo jesteś jedną z tej bandy zlodzei.... nie mają wyjaśnić czemu paliwo nie wzdrożało tylko czemu było i jest takie drogie!

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx9 
  +3

  Gość _gość_gość_gość

  04.01.2023, 12:14

  JPRD ciemna w pip jesteś

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx4 
  +1

  Prawda Czasu_gość

  04.01.2023, 23:37

  Hipokryzja

  Na stacjach w Czechach Orlen obniżył ceny paliwa w 2022 r trolle z PiS, w Polsce łupił NARÓD!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx8 
 • -3

  Do ola_gość

  03.01.2023, 18:35

  Jak nie podniósł?

  Jak nie podniósł? Podniósł prędzej, chociaż nie było potrzeby. Jedyny chęć okradania Polaków.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +15

  ._gość

  03.01.2023, 18:39

  To Twoja narracja. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że Orlen na Ukrainę wysyła non stop paliwo, że zyski (podatki) z Orlenu idą również na wojnę z Ruskami.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • +14

  ._gość

  03.01.2023, 18:36

  Geniusze z POKO muszą jątrzyć codziennie

  Pytają: "czy to znaczy, że przez ostatnie miesiące płaciliśmy zbyt dużo za paliwa?" Może orlen zszedł z marży by ten skok VATu był mniej uciążliwy?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • +27

  He He_gość

  03.01.2023, 18:37

  Przecież na Orlenie nie kupujecie ????

  Trzeba było kupować u konkurencji Shell, BP, Statoil, Lukoil. Przecież Opozycjoniści na Orlenie nie kupujecie tylko sikacie.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx5 
 • +5

  gfda_gość_gość_gość_gość_gość

  03.01.2023, 19:41

  hyu

  Ja nawet tam sram

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx3 
 • +20

  ._gość

  03.01.2023, 18:48

  hehehe ludzi za idiotów macie?

  To są farbowane lisy - już nie są w PO tylko "Tak dla Polski" hehehe ludzi za idiotów macie?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • -6

  _gość

  03.01.2023, 19:41

  PiS to stan umysłu

  Nie można im ufać

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -3

  Gość _gość

  03.01.2023, 23:09

  PiS

  PiS to zamrożony umysł! Solidarność to początek rozbioru, a PiS to rozpad państwa!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • +12

  Wyborca PO_gość

  03.01.2023, 19:42

  Ale mnie wk...ia ten PIS ! Miało być po 10zl za litr ! Chciałbym żeby Polska spłonęła byle tylko PIS przegrał! Kocham TVN nienawidzę polski

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx2 
 • +15

  Wyborca Szymka_gość

  03.01.2023, 20:01

  Też jestem zły, że Orlen zasila podatkami Polskę. Gdyby, to była jakaś zagraniczna firma, najlepiej niemiecka, to niemiałbym z tym problemu. Wtedy to nawet mogło być tak drogie jak teraz w Niemczech bo niemieckie lepsze.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx5 
 • +14

  U_gość_gość_gość

  03.01.2023, 19:45

  Ci obliczyli ile stracili na paliwie ,a jeżdzą służbowymi pojazdami ,a jakie są ich zarobki to szkoda mówić.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx4.xx8 
 • -6

  Gościnnie _gość

  03.01.2023, 20:02

  Ten rząd czy poprzedni tak samo robi co chce i w czterech literach na większość obywateli naszego kraju!

  Odpowiedz
  IP: 176.58.xx3.xx8 
 • -9

  ja_gość

  03.01.2023, 20:54

  "To nieistotne czy inne stacje kupują w Orlenie czy u szejka. VAT zmienił się z 8% na 23% i o tyle wszyscy powinni podnieść cenę. Nie podnieśli"

  Otóż to- przecież nie zapłacą z własnej kieszeni, a to z kolei oznacza , ze w ubiegłym roku ceny były wyższe przynajmniej o 15 % tego VAT-u. I tak zrobili nas w trąbę- także wierny elektorat !

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx5.xx4 
 • +14

  On_gość

  03.01.2023, 21:19

  Ale Shell, BP itp stacje w takim razie powinny podnieść w nowym roku cenę o tą różnicę w Vacie. Czyli wszyscy są w zmowie, ro wielki spisek PIS , a kaczyński z Obajtkiem te pieniądze trzymają w materacu.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx5 
  +1

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  09.01.2023, 10:47

  HA ha ha!

  Do "On". "Spisek pisu". Jo! PiS dogadał się z Schellem aby okraść takich półgówków jak ty. Hasło "Nie tankuję na Orlenie" wymyślił Obajtek razem z herr Tuskiem? Tankowałeś na Schellu to miej pretensje do Ursuli Von der Layen, że ciebie okradała. Ja tankowałem na Orlenie i cieszę się , że nie zdrożało.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xxx 
 • -9

  eg_gość

  03.01.2023, 21:04

  bardzo dobrze, głosowaliście na złodziei i malwersantów z pisu to macie. Manager z pcimia, śmiechu warte, zwykły złodziej i oszust, który kradnie ile wlezie bo jak skończy się pis to on co najwyżej będzie szatniarzem na basenie w pcimiu. Sprawdzcie sobie wykształcenie tego debila.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx7 
 • +2

  Gość_gość

  04.01.2023, 12:22

  Obajtkowe przekręty

  Obajtkowe przekręty dla dobra NARODU?? JAKIEGO!! W TE BZDURY WIERZĄ TROLLE PIS O TĘPYM UMYŚLE!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx4 
 • -4

  załamany_gość

  03.01.2023, 21:25

  "To nieistotne czy inne stacje kupują w Orlenie czy u szejka. VAT zmienił się z 8% na 23% i o tyle wszyscy powinni podnieść cenę. Nie podnieśli"

  Skoro podnieśli VAT, a nie podnieśli cen, to skąd nagle taka wartość ropy na stacjach benzynowych dzisiaj? Szok i wahania na giełdzie ropy owszem były, jednak przez pewien czas po rozpoczęciu wojny. Od kilku miesięcy złotówka się umacnia, cena baryłki ropy, a tym samym PB i ON, także malała, jednak nie widzieliśmy w tym czasie, by na stacjach było taniej. Jeśli nasz główny producent paliw przez ten czas nie obniżał wartości swoich produktów względem zasobów, które potrzebował do ich produkcji, to robił to rozmyślnie i w obrzydliwy sposób wykorzystał okres niepewności i pewnego rodzaju przyzwyczajenia kierowców do wysokich cen. Czy lepiej byłoby Ci przez trzy miesiące zeszłego roku płacić za ON 6 30, a dzisiaj - niestety - 7 60, czy przez cały czas płacić 7 60? Gdzie tutaj jakakolwiek logika? Dlaczego dajecie się tak robić? Skąd ta wiara w nieomylność ludzi, którzy za nic mają interesy jednostki, a tym bardziej ogółu? Pluje na Was wiele ust, jednak z pokorą niewolnika udajecie, że jest to tylko deszcz, za który w dodatku dziękujecie.

  Odpowiedz
  IP: 77.65.xx9.xxx 
 • +4

  Najwięksi_gość

  03.01.2023, 21:28

  Durnie

  w Polsce? OPOZYCJA

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx3 
 • -7

  Gosc_gość_gość

  03.01.2023, 22:10

  "Zgodnie z obowiązującymi zasadami rynkowymi, których transparentne przestrzeganie jest jednym z podstawowych wymogów stawianych spółkom publicznym notowanym na giełdzie, PKN Orlen SA ustala ceny paliw w relacji do notowań na giełdach europejskich." Te swoje pisowskie złodziejskie wywody to na Podlasiu możecie pieprzyc. W całej UE były niższe ceny a w waszym pisowskim grajdole zawyżane.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx6 
 • +2

  ._gość

  04.01.2023, 07:49

  Napisz, gdzie paliwo było tańsze?

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx8 
  +6

  Majki _gość

  04.01.2023, 11:22

  drożyzna

  W Niemczech, Czechach, krajach Beneluksu itp. - paliwo było nawet 30% tańsze niż u nas, a w grudniu było u nas najdroższe w całej Europie - tnij.tcz.pl/?u=d08d79

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx1 
  -1

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  05.01.2023, 09:55

  No debil.

  " W całej UE były niższe ceny" - No debil!!

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xxx 
 • +8

  EkO_gość

  04.01.2023, 06:04

  A ja napiszę tylko tyle, że nie jest dobrą praktyką, gdy samorządowcy wchodzą do wielkiej polityki... Patrz Trzaskowski. Zamiast zajmować się Warszawą to robi objazdy po kraju i zagranicy. Ludzie przy urnach zadecydują o wielkiej polityce. Samorządowcy niech się skupią na działalności lokalnej!

  Odpowiedz
  IP: 195.94.xx7.xx5 
 • -3

  denis_gość_gość

  04.01.2023, 08:18

  ***** ***

  Wy pisiory jednak jesteście bandą palantów. Ale przyjdzie wam za to zapłacic. Lizecie d.pe kaczynskiemu. Ale tak jak mówie nie ma takiego bólu co trwa wiecznie.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx4.xx6 
 • gość..._gość_gość

  04.01.2023, 08:39

  do wyznawców wójta

  Ale tu wysyp komentarzy ekonomicznych baranów... Przez kilka miesięcy płaciliście więcej, kiedy mogliście mniej, bo paliwa taniały na całym świecie: - tnij.tcz.pl/?u=fffc5b

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +1

  Tczewianin_gość_gość

  04.01.2023, 09:03

  do troli pisowskich

  Kto wam płaci za te błazeńskie wypowiedzi tutaj???

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx8 
 • +2

  Gość _gość

  04.01.2023, 12:27

  To umysł z implantem pis

  Im już nikt nie pomoże, oni potrzebują pożywki guru! Trolla PiS należy ignorować!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx4 
 • +3

  Tcz_gość_gość_gość

  04.01.2023, 10:07

  Bieda idzie

  Bieda dopiero będzie w 2024 zobaczycie skończą się tarcze dofinansowania i będzie po wyborach dopiero będziemy dojeni.... przeżyłem inflację lat 90 za niedługo nie będzie was stać na kromkę chleba. Też tak się zaczęło gimby nie pamiętają.

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx5.xx4 
 • Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  05.01.2023, 10:00

  I dobrze!

  Niech wygra PO. Czas uświadomić idiotom że są idiotami. Jak zmądrzejecie będziecie tęsknić za PiSem.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xxx 
 • Tczewianin _gość_gość_gość

  04.01.2023, 13:08

  Widać dużą aktywność..

  pisowskich złodzieji.Jakim trzeba być kretynem lub sprzedajną szmata ,żeby nie widzieć tego skur........a,które zgotowali nam ci wyrachowani pisofaszyści.Komuniści przy nich,to wzór uczciwości,ideowości i patriotyzmu!Czy Smoliński poprzepisywał już wszystko żonę,tylko pytam?

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • +1

  Tczewianin _gość_gość_gość

  04.01.2023, 13:11

  Wszędzie kretynie!!!!

  "Napisz, gdzie paliwo było tańsze?"

  Wystarczy sprawdzić,a nie słuchać K***IZJI I DRANIA Z TORUNIA!

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • +1

  Metoda na kozę._gość

  04.01.2023, 13:40

  DANIEL OBAJTEK.

  Wasz FINANSOTERAPEUTA-LECZY z kazdej posiadanej kwoty pieniędzy!.Dzięki jego cudownej terapii BARDZO WYSOKICH CEN PRZEZ KILKA MIESIĘCY,teraz jawi się ,jako wasz CUDOTWÓRCA I DOBROCZYŃCA.Cuda panie ,cuda.Zamiast uczyć się i procować ,wystarczy obejrzeć "Karierę Nikodema Dyzmy".Ktoś jeszcze się dziwi,że w tak krótkim czasie ,tak duże państwo ,jak RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW została rozebrana?

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • +3

  k_gość_gość

  04.01.2023, 22:09

  Ile spółek posiadają samorządy i kto obstawia stanowiska w miejskich i gminnych spółkach

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx9.xx3 
 • +1

  Kierowca_gość

  05.01.2023, 06:28

  "Ale Shell, BP itp stacje w takim razie powinny podnieść w nowym roku cenę o tą różnicę w Vacie. Czyli wszyscy są w zmowie, ro wielki spisek PIS , a kaczyński z Obajtkiem te pieniądze trzymają w materacu."

  Chyba nie do końca ogarniasz czym jest monopol. Chodzi o to, że może być i 1000 sieci stacji paliw a i tak wszyscy muszą kupować w orlenie paliwa, stąd ceny paliw mają taką samą cenę na wszystkich stacjach.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx2 
 • +4

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  05.01.2023, 10:28

  Dla firm i samorządów paliwo potaniało.

  Przed nowym rokiem firmy (także samorządowe) odpisywały sobie WAT 7%. Teraz będą odpisywać 23%. Czyli netto będą płacić mniej o 16% co przy cenie diesla brutto 7.50 daje cenę netto ok 6,10 zł. Przy 7% WAT cena netto wynosiła ok 7 zł. Co robią w związku z tym przedsiębiorcy i samorządowi złodzieje? Protestują! A ciemna masa za nimi jak za panią matką. Najbardziej mnie wku***a gadanie polityków PiS, że Polacy to mądry naród, który nie da się oszukać. Nie! Polacy to ciemna masa, która jeszcze w tym roku dobrowolnie zrzeknie się wolności i w miarę dostatniego bytu. Po prostu zagłosują na niemiecką partię i pojadą zbierać szparagi. Będzie - "Żegnajcie rodacy, jadę sobie do Niemiec do pracy"

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xxx 
 • +1

  wer_gość

  05.01.2023, 12:19

  jacek karnowski

  ten co w sopocie za publiczne pieniadze wybudowal zatoke sztuki , tam byli tacy sztukmistrze ktorzy streczyli nieletnie bogatym biznesmenom , w tym balaganie byli tacy znamienici jak krystek ktory nagrywal nieletnie i zmuszal je do prostytucji

  Odpowiedz
  IP: 82.28.xx8.xx1 
 • Scarlett_gość_gość

  08.01.2023, 18:39

  Jak odzyskałam męża

  JESTEM Scarlett: TO JEST MOJE POŚWIADCZENIE DLA DR OGUNDELE, PRAWDZIWEGO CZARNIKA, KTÓRY PRZYWRÓCIŁ MI MĘŻA W CIĄGU 48 GODZIN SWOIM ZAKLĘCIEM MIŁOŚCI, TEN CZŁOWIEK MA ROZWIĄZANIE KAŻDEGO PROBLEMU W ZWIĄZKU, SKONTAKTUJ SIĘ Z NIM NA WHATSAPP LUB TELEGRAM: +27638836445 . JEGO ZAKLĘCIE JEST NIESZKODLIWE.

  Odpowiedz
  IP: 185.219.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.