48-latek odpowie za przywłaszczenie portfela

(fot. mat. prasowe)
48-latek odpowie za przywłaszczenie portfela
Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie portfela. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna zabrał portfel pozostawiony przez właściciela w sklepie, w którym znajdowały się dokumenty oraz prawie 1600 złotych w gotówce. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia br. policjanci z tczewskiej komendy otrzymali zgłoszenie o przestępstwie dotyczącym przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Armii Krajowej w Tczewie.

- Z policyjnych ustaleń wynikało, że klient jednego ze sklepów pozostawił na ladzie swój portfel z zawartością prawie 1600 złotych. Wewnątrz były także dokumenty oraz karta bankomatowa. Wczoraj pracujący przy tej sprawie kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 48-letni mieszkaniec Tczewa. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wyciągnął pieniądze z przywłaszczonego portfela, a następnie wrzucił go do skrzynki pocztowej na terenie miasta. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i tam go zatrzymali. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego 48-latka do miejscowej komendy, zaś śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia cudzej rzeczy należy zgłosić się na policję lub oddać ją do biura rzeczy znalezionych. W powiecie tczewskim biuro rzeczy znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ulicy Piaskowej


Drukuj
Prześlij dalej