Zbiórka darów dla partnerów z rejonu Owidiopolskiego

(fot. mat. prasowe)
Zbiórka darów dla partnerów z rejonu Owidiopolskiego
Starostwo Powiatowe w Tczewie ogłasza zbiórkę humanitarną dla rejonu partnerskiego Owidiopol w Ukrainie. Dary będzie można przekazywać do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie w dniach od 25 kwietnia do 11 maja.

Od początku rozpoczęcia złowieszczej napaści Rosji na Ukrainę, samorząd Powiatu Tczewskiego próbował skontaktować się z władzami swojego rejonu partnerskiego w celu rozpoczęcia niesienia pomocy, jednakże kontakt ten był bardzo utrudniony. Oficjalna strona internetowa została wyłączona, nie działały również maile, a telefon pozostawał głuchy na wszelkie próby kontaktu. Ostatnie dni przyniosły jednak przysłowiowe "światełko nadziei" i udało się Staroście Tczewskiemu - Mirosławowi Augustynowi skontaktować telefonicznie z mer rejonu Owidiopolskiego, która później w oficjalnym liście przestawiła aktualną sytuację w swoich miejscowościach:

- Bardzo dziękuję za to, że w tak trudnym dla Ukrainy czasie, kiedy trwa wojna Rosji z Ukrainą, przyszliście do nas z propozycją pomocy. Pomimo trudnej sytuacji w naszym kraju, nasza społeczność składająca się z trzech osad (wieś Kałahlija, wieś Mikołajiwka, miasto Owidiopol) pozostaje razem. Mamy ponad 15 tysięcy mieszkańców. Rozmawiamy z każdym z nich i pomagamy rodzinom, które pozostały w trudnych warunkach życiowych. Wy, jako powiat partnerski, zwróciliście się do nas z propozycją pomocy, za którą jesteśmy Wam nieskończenie wdzięczni. - pisze w liście do Starosty mer rejonu Owidiopolskiego - Lydia Ivanownaja Savelieva.


W pozostałej części listu, mer wskazuje najpotrzebniejsze artykuły:

- pieluchy dla dorosłych,
- pieluchy dla niemowląt,
- mydła,
- szampony,
- kremy,
- detergenty,
- żywność dla niemowląt,
- powerbanki,
- śpiwory,
- koszulki męskie w różnych rozmiarach,
- skarpety,
- bielizna męska,
- namioty,
- maszynki do golenia.

Powyższe artykuły, w miarę możliwości opisane (rozmiar, zawartość kartonu) można składać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego 6 w Tczewie, w godzinach: poniedziałek - środa 7:30-15:30, czwartek 7:30-17:00, piątek 7:30-14:00. Za wszelką pomoc, dziękujemy.

Rejon Owidiopolski jest najstarszym partnerem Powiatu Tczewskiego. Porozumienie o współpracy zostało podpisane 4 sierpnia 2004 r. Rejon Owidiopolski to jednostka administracyjna położona w obrębie Obwodu Odeskiego, którego powierzchnia liczy 815 km2. Siedzibą władz Rejonu jest miasto Owidiopol.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +9

  Wdowi grosz_gość

  23.04.2022, 06:25

  Tczewskie duże sklepy.

  Są sieci mające w asortymencie w/w rzeczy. To ich menedżerowie powinni być zaproszeni do udziału. Ludzie przyjdą i dadzą to co mają ale nie liczcie na ogromne dary, bo Polacy są dość "wydojeni" przez ostatnie kryzysy.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx7 
 • +10

  OLO_gość_gość

  23.04.2022, 07:13

  A co za naszymi lokalnymi Oligarchami? Wójtowie,lekarze,burmistrzowie,i ? Biedni pomagają teraz pora na was . Oczywiście pomoc proporcjonalnie do dochodów nie 5 zł do puszki dla foty

  Odpowiedz
  IP: 5.184.xx8.xx3 
 • gosć_gość

  23.04.2022, 18:12

  Namioty?

  Ciekawe kto te namioty będzie miał, jeżeli takie zostaną dostarczone? Do czego Ukraińcom namioty? Ich pobyt u nas, to nie wakacje.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • Gość_gość_gość

  23.04.2022, 22:36

  Namioty

  POprostu czytaj ze zrozumieniem cały artykuł .

  Cytuj
  IP: 178.252.xxx.xx6 
  +3

  ja_gość

  23.04.2022, 23:00

  Namioty?

  Mieszają Ci się światy. Namioty są dla Ukraińców przebywających w Ukrainie. Czasem, jak musisz gotować wodę, jakąś zupinkę, resztke kaszy na opałce w stercie kamieni na dworze, to namiot się przyda, by osłonić przed deszczem i wiatrem. Włacz telewizję, obejrzyk materiał reporterów, dowiesz się, co potrzebne jest na wojnie. Tak samo, jak ci przyjdzie do głowy im czegokolwiek zazdrościć, że czegoś mają za dużo, wszystko ci przejdzie.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • -4

  lewy do prawego_gość

  24.04.2022, 04:56

  dajcie , to więcej wam zabiorą

  Teraz jest moda na pomaganie , tak jak była moda na zaszczepianie. Następna będzie na skazywanie i wskazywanie na niepokornych systemowi. I wyda brat , brata , syn rodzica i oddadzą pokłon bestii. I spadnie na nich nagła zagłada i szczepieni wrzody mieć będą na ciele i małpi rozum.upa d**a kupa pupa

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +1

  ja_gość

  24.04.2022, 22:06

  .

  Nie wiem, kto, kiedy odda pokłon bestii i dlaczego, bo pomaganie drugiemu człowiekowi, wsieranie potrzebujących, ratowanie ich życia, to cnoty ewangeliczne, ale obawiam się, że ty przy takim poziomie pogardy dla drugiego człowieka już jesteś w objęciach bestii.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +2

  Al8_gość

  25.04.2022, 12:32

  Ukraina

  Wszyscy już pagaja a pomocy dla ludzi z Tczewa którzy potrzebują pomocy są problemy i nie.ma

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx6 
 • ja_gość_gość

  25.04.2022, 15:34

  Trzeba się zgłosić

  Nie wiem, jak można porównać sytuację polskiej, tczewskiej biedy z biedą ludzi, którzy stracili wszystko, uciekli przed morderstwem, torturami, strzelaniem do dzieci i gwałtami, ale rozumiem. Zawsze pomagam każdemu. Proszę się zgłosić po zasiłek do ośrodków pomocy rodzinie, do parafii. Znam niewielu Polaków, którzy odmówią pomocy proszącemu, jeśli oczywiście nie zbiera na kolejny alkohol.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.