Zrób zdjęcie do kalendarza i zdobądź nagrodę

Tczew od kliku lat nie należy do Związku Miast Polskich (fot. tcz.pl)
Tczew - Zrób zdjęcie do kalendarza i zdobądź nagrodę
Rusza Konkurs Fotograficzny "Cztery pory roku w Tczewie - KALENDARZ 2015". Celem przedsięwzięcia jest fotograficzne przedstawienie walorów Tczewa, a zwycięskie fotografie posłużą do wykonania kalendarza na 2015 rok. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody.

Prezydent Tczewa ogłasza Konkurs Fotograficzny "Cztery pory roku w Tczewie - KALENDARZ 2015".

- Konkurs ma charakter otwarty. Prace konkursowe należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego (Biuro Rzecznika Prasowego) do 31 października br. z dopiskiem "KONKURS FOTOGRAFICZNY".
Prace konkursowe powinny być dostarczone w postaci odbitek na papierze fotograficznym o wymiarach 20x30 cm oraz na nośniku CD. Każdy uczestnik zgłasza od 4 do 6 fotografii poziomych w formacie cyfrowym o rozdzielczości przynajmniej 300 dpi, uwzględniających wszystkie pory roku. Prace konkursowe, zarówno w postaci odbitek jak i na nośniku CD, należy oznaczyć imieniem i nazwiskiem autora oraz tytułem lub opisem zdjęcia oraz datą i miejscem jego wykonania. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przekazanie wraz z fotografiami podpisanej czytelnie karty zgłoszenia. Kartę zgłoszenia, której wzór stanowi załącznik do regulaminu (do pobrania poniżej). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.11.2014 r. Wyboru zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Przewiduje się 3 nagrody główne (za I, II i III miejsce) oraz 9 wyróżnień. Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest tablet.

 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • _gość

  21.02.2014, 12:25

  nagrodą majtki z nadrukiem gryfa

  lub spray do stóp

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +4

  siedzący byk_gość

  21.02.2014, 12:59

  Organizator chyba trochę zaspał...

  ... z ogłoszeniem konkursu. Skoro każdy uczestnik musi przesłać zdjęcia KAŻDEJ pory roku,a pogoda nagle się nie zmieni i nie wystąpią anomalie, to mogą być problemy z wykonaniem zdjęć zimowych. Prawdopodobnie miłośnicy fotografii mają w swoich archiwach, ale totalni amatorzy są właściwie bez szans, bo nie są w stanie do końca października zrobić ujęć zimowych...

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx5.xx3 
 • +2

  __gość

  21.02.2014, 13:33

  Kurczę, tylko trochę ciężko będzie teraz zrobić zdjęcie zimowe. Chyba, że zima jeszcze wróci albo ktoś już ma coś odpowiedniego w swojej kolekcji.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +1

  pstryk gniot_gość

  21.02.2014, 17:11

  prosze jaśniej

  a co za 2 i 3 miejsce, czy kubki 750 lecie miasta Tczewa i breloczki jaki tablet jakiej firmy i ile wart.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +4

  seph_gość

  21.02.2014, 18:35

  Wiesławie, nie ekscytuj się tak nagrodami. Zrób najpierw dobre zdjęcie.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx4.xx3 
 • +2

  _gość

  24.02.2014, 15:21

  Tak oto UM w Tczewie dołączył do innych cwaniaków, którzy zamiast płacić za zdjęcia, zbierają ich setki kosztem... kilkuset złotych wydanych na tablet?: "Organizator nabywa również prawo do korzystania z utworu na innych polach eksploatacji wskazanych w art. 50 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U. z dnia 23 lutego 1994 r)., w tym w szczególności w zakresie wykorzystywania techniką drukarską i cyfrową, wystawiania, udostępniania na stronach internetowych organizatora oraz we wszelkich materiałach promocyjnych i reklamowych, bez względu na sposób ich powielania i wprowadzania od obrotu. Uprawnienie organizatora dotyczy nieodpłatnego wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii. Udzielenie licencji jest nieodpłatne." Rozumiem wykorzystanie nagrodzonych prac w kalendarzu, ale wykorzystywać pozostałe zdjęcia "we wszelkich materiałach promocyjnych i reklamowych", bez wynagrodzenia dla ich autorów? Czytając dalej: "Organizator zobowiązuje się do oznaczania zdjęć imieniem i nazwiskiem autora przy ich wykorzystywaniu na polach eksploatacji, o których mowa wyżej." Czyli organizator łaskawie zobowiązuje się do tego, do czego i tak jest zobowiązany w ustawie o prawie autorskim...

  Odpowiedz
  IP: 91.217.xx1.xx0 
 • +1

  AB_gość

  24.02.2014, 17:04

  Faktycznie regulamin jest tak skonstruowany, żeby wyciągnąć od uczestników jak najwięcej zdjęć za grosze, a nawet za darmo. Zdaje się że Urząd Miejski dość znacznie obciął w tym roku budżet na promocję miasta :)

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.