Gmina Gniew. Trwa budowa farmy wiatrowej

Wiatrak, energia odnawialna (fot. tcz.pl)
Tczew - Gmina Gniew. Trwa budowa farmy wiatrowej
W grudniu tego roku rozpoczęła się budowa nowoczesnej farmy wiatrowej na terenie wsi: Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń. W tej części gminy Gniew powstanie elektrownia wiatrowa, zasilana przez kilkanaście turbin wiatrowych.

- Takie inwestycje zawsze cieszą i napawają optymizmem. To nowoczesne i przede wszystkim ekologiczne źródło energii, które przyniesie gminie dodatkowe wpływy do budżetu, a te przeznaczyć będziemy mogli na nowe projekty: kanalizacyjne, wodociągowe, remontowe czy budowlane. Inwestorowi i wykonawcy inwestycji życzymy powodzenia w realizacji zadania. Mamy nadzieję, że budowa nie napotka żadnych przeszkód i już niedługo w naszej gminie stanie nowoczesna farma wiatrowa - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

W ramach inwestycji będzie miała miejsce budowa dróg dojazdowych do projektowanych elektrowni. Inwestor w ramach zadania dokona także remontu istniejących dróg gminnych. Będą to: droga gminna nr 228021G relacji Piaseczno-Tymawa (nawierzchnia z kruszywa łamanego), droga gminna nr 228030G i nr 228029G relacji Tymawa-Jeleń (nawierzchnia z kruszywa łamanego i nawierzchnia asfaltowa).

Inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2020 r.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  Olo_gość

  02.03.2020, 09:53

  jakieś bzdury

  W grudniu tego roku rozpoczęła się... co za bzdury

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx0 
 • -1

  on_gość

  02.03.2020, 10:48

  SP1

  A szkoła? Na wszystko jest kasa, a na dokończenie budowy szkoły z kar uzyskanych od poprzedniego wykonawcy za zejście z budowy to nie ma. Ja już chyba nie pogram w piłę w nowej sali, może moje wnuki.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx5 
 • +1

  Co mnie obchodzi Gniew_gość

  02.03.2020, 18:01

  Proponuję zmienić nazwę strony z tcz.pl na gniew.pl ciągle o tym Gniewie. Czy nie macie innych tematów i musicie się wspomagać innym miastem? Strona już dawno zeszła na psy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +2

  jerzy_gość_gość

  02.03.2020, 23:36

  Droga powiatowa.

  Budowa farmy wiatrowej dopiero się rozpoczęła, a już droga powiatowa w Jelenicy pozostawia wiele do życzenia. Przejeżdżające załadowane ciężarówki z tej budowy połamały asfalt że glina wychodzi z pod kół. Kto wydał pozwolenie na przejazd pojazdom ważącym ponad 40 ton, gdy na znaku drogowym widnieje 12 ton. Kto poczuje się do naprawy zniszczonej drogi? Gdzie jest policja z Gniewa?

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.