Na Wigilii 5 osób spoza gospodarstwa. Rozporządzenie weszło już w życie

Wigilia (fot. tcz.pl)
Tczew - Na Wigilii 5 osób spoza gospodarstwa. Rozporządzenie weszło już w życie
Jakie obostrzenia będą obowiązywały do 27 grudnia? Ile osób będzie można zaprosić na Wigilię? Weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

- Do 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem: (...) imprez i spotkań do pięciu osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - napisano w rozporządzeniu.

Wigilię będzie więc można zaprosić do 5 osób. Do tej liczby nie wlicza się gospodarzy i osób z nimi zamieszkujących lub gospodarujących. Pełną treść rozporządzenia można znaleźć tutaj.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -13

  Pytanie_gość

  01.12.2020, 09:21

  A jak tam z tą aborcja? Weszło już w życie? Czy jak co kilka lat afera, motloch na ulicy?1100 aborcji rocznie, a kobiety że wscieklizna macicy pajacuja na ulicy walcząc o prawa lgbtqia, myślę że iloraz inteligencji tego tłumu można porównać do arbuza.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx7 
 • +5

  Odpowiedź_gość

  01.12.2020, 10:37

  Pytanie zupełnie na temat artykułu, brawo. Taka inteligencja, a mimo wszystko nie rozumie, że jak jest artykuł, a poniżej komentarze, to powinny dotyczyć tego artykułu. To nie czat ogólny :)

  Cytuj
  IP: 88.156.xx5.xx6 
 • -4

  bezświateczny _gość

  01.12.2020, 09:43

  A co z pustym talerzem.

  Dla tajemniczego przybysza, covidovego łazarza? Może to nawet Lempart we własnej osobie przybędzie na mediacje, bo dziecko zgłosi zawiadomienie o zmuszaniu do pasterki.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • ja_gość_gość

  01.12.2020, 20:54

  Talerz dla policjanta, jak sąsiad zakabluje, że więcej osób jest

  Cytuj
  IP: 83.8.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.