Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy już po raz 22. przejechał przez Kociewie

Rajd rowerowy (fot. Emilia Laskowska)
Tczew - Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy już po raz 22. przejechał przez Kociewie

zobacz galerię zdjęć: 2
W miniony weekend ponad siedemdziesięciu rowerzystów poznawało uroki Kociewia z perspektywy rowerowego siodełka. 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy to impreza, która przyciąga stałych bywalców oraz nowych śmiałków, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski z przyjaciółmi i z rodzinami. A nad całym wydarzeniem czuwa Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

- Na naszych rajdach jeżdżą rowerzyści nie tylko z Kociewia, ale również z innych miejscowości województwa pomorskiego takich jak Kwidzyn, Malbork, Gdańsk, Sopot. - wspomina Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Stałymi bywalcami Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego są cykliści z Elbląga, Pobiedzisk w Wielkopolsce. W tym roku przybyły do nas także osoby z centralnej Polski: z Warszawy i Łodzi.


Rajd rowerowy wyruszył z Borzechowa w Gminie Zblewo, gdzie został przywitany przez Panią Sołtys oraz przedstawiciela Rady Gminy Pana Janusza Czubka. Następnie cykliści udali się przez Młynki do Ocypla. Tam zostali poczęstowani pyszną drożdżówką, a na obiad udali się do Osieka. Pierwszy dzień rajdu zakończył się w szkole w Lipinkach w Gminie Warlubie. Łącznie w sobotę rowerzyści przejechali ponad 72 km. W niedzielę również nie zabrakło atrakcji. Wymagającą, czasem piaszczystą trasę wynagradzały cyklistom piękne widoki oraz poczęstunki przygotowane przez Gminę Nowe, Morzeszczyn oraz Starogard Gdański. Drugiego dnia rajd pokonał 67 km.


- Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim przedstawicielom gmin, którzy osobiście zaangażowali się w przygotowanie gościny dla naszych Radowiczów. Szczególne podziękowania kieruję do Gminy Zblewo, Lubichowo, Osiek, Warlubie, Nowe, Morzeszczyn oraz Starogard Gdański, które fantastycznie zadbały o to, aby rowerzyści miło spędzili ten weekend. Dziękuję również Powiatowi Starogardzkiemu, który udzielił nam wsparcia finansowego w rajdzie. - mówi Piotr Kończewski.


Trasa była wyczerpująca, nawet dla doświadczonych rowerzystów. Prowadziła przez lasy, drogi piaszczyste jak i asfaltowe. Była zaprojektowana w ten sposób by promować Kociewskie Trasy Rowerowe oraz pokazać piękno natury Kociewia w części leśnej. W tym roku rowerzyści mieli okazję przejechać obok pięciu jezior: w Borzechowie, Ocyplu, Osieku, Głodowie i Suminie, a także przez dwa rezerwaty na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy był ostatnim w tym roku wydarzeniem rowerowym organizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Następne imprezy już 2020 roku, a po szczegółową fotorelację oraz więcej informacji o działalności LOT KOCIEWIE zapraszamy na fanpage stowarzyszenia www.facebook.com/lot.kociewie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  ..._gość

  20.08.2019, 16:49

  uuuu, ale solidny rower musi co być tytanowa rama wzmacniana włóknem węglowym, ale daje radę, 150kg i dalej jedzie i się nie ugina.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx2.xx3 
 • +1

  ..._gość

  21.08.2019, 11:44

  Przepraszam za swój wpis z 20.08.19 - 16:49. Nie było to ani śmieszne, ani mądre.

  Cytuj
  IP: 83.20.xx3.xx3 
 • +5

  Tomek_gość

  20.08.2019, 21:58

  Wydział komunikacji

  Wydział komunikacji Tczew paraliż ani zajerestrować ani wyjerestrować pierwszy termin 10 październik. Panie Augustyn nie daje pan sobie rady czas na dymisję

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA