Za płacenie cudzą kartą grozi mu nawet 10 lat więzienia

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Za płacenie cudzą kartą grozi mu nawet 10 lat więzienia
Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Mundurowi ustalili, że sprawca najpierw włamał się do samochodu, skąd ukradł saszetkę wraz z zawartością dokumentów oraz karty płatniczej, a następnie płacił nią za zakupy. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

5 września br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Rokitki.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca po wybiciu szyby w samochodzie, ukradł saszetkę wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Dodatkowo okazało się, że sprawca po kradzieży karty, bezprawnie zaczął z niej korzystać i płacić za zakupy. Jak ustalili policjanci, w dzień kradzieży sprawca posłużył się siedmiokrotnie kartą i zapłacił nią za zakupy w sklepach na terenie gminy Tczewa. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 1100 złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KP PSP Tczew. - Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem, ma 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze 8 września ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Tczew przebywa poszukiwany w tej sprawie mężczyzna. Mundurowi tam go zatrzymali, a następnie doprowadzili do miejscowej komendy.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.


Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej