Magia Świąt na gniewskim rynku

magia świąt (fot. gniew.pl)
Tczew - Magia Świąt na gniewskim rynku

zobacz galerię zdjęć: 2
W niedzielę, 4 grudnia na gniewskim rynku odbył się Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem "Gniew dzieciom na święta". Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie razem z Gminą Gniew przygotowały liczne atrakcje dla mieszkańców!

Tegoroczny jarmark był magiczny, kolorowy i mikołajkowy. W urokliwych, pięknie przyozdobionych kramach można było kupić pierniczki, ozdoby, bożonarodzeniowe rękodzieło, a także grzańca oraz ciasta.

Najmłodsi uczestnicy jarmarku korzystali ze wspaniałej Karuzeli Wiedeńskiej. Dla dzieci przygotowane zostały również warsztaty plastyczne, podczas których maluszki wraz z rodzicami i animatorkami tworzyły świąteczne opaski na głowę z bałwankami i reniferami. Dodatkową atrakcją były warsztaty z dekorowania pierników.

Po godzinie 15:00 odbyło się uroczyste otwarcie wydarzenia, które nastąpiło wraz z przemarszem Mikołajów ze Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku oraz z gościnnym udziałem seniorów z Malborka. Otwarcia dokonał sam Burmistrz Maciej Czarnecki. Następnie włodarz wręczył nagrody w konkursie "Kartka Świąteczna" organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Gniewie. Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami w formie elektronicznej i tradycyjnej do samorządowców, organów administracji oraz podmiotów związanych z Gminą Gniew. Kolejno na scenie wystąpiły Mikołaje z gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, a tuż po nich zespół "Błękitna Wstęga".


O godzinie 15:30 na rynek zawitał Święty Mikołaj z workiem świątecznych prezentów dla najmłodszych oraz została rozświetlona miejska choinka. W uroczym domku Św. Mikołaja wszyscy milusińscy mogli odebrać upominki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Do końca jarmarku na scenie występowali artyści ze Stowarzyszenia Muzyczna Kuźnia Talentów. Jarmark zakończył się pokazem fireshow w wykonaniu Ko Ko Teatru.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, Rady Miasta, konferansjera Tomasza Kordunowskiego, Św. Mikołaja, członków Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, wolontariuszy z KO KO TEATR , Spółki Inwest-Kom, sponsora upominków - Zakładu Produkcji Kruszyw "Leca" w Gniewie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, Stanicy Husarskiej, OSP Gniew, Dariusza Kijewskiego, TBF Sound&Light, występujących artystów, wystawców oraz Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałem Przedszkolnym w Gogolewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  GRUZZZ_gość

  08.12.2022, 09:51

  J**ać Gniew gurom Czczef

  Odpowiedz
  IP: 193.176.xx6.xx5 
 • +1

  Jan_gość

  08.12.2022, 10:34

  I pienkne Sóhoszczygi !

  Cytuj
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +4

  Onegdaj_gość

  08.12.2022, 10:02

  Tylko przedruki redaktorki potraficie robić. Kopiuj wklej - bezmyślnie.

  Odpowiedz
  IP: 89.187.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.