Opalenie. Kobieta osunęła się po skarpie w lesie - konieczna była pomoc strażaków

Las, drzewo (fot. tcz.pl)
Tczew - Opalenie. Kobieta osunęła się po skarpie w lesie - konieczna była pomoc strażaków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.10.2018 roku do 07.10.2018 roku zanotowano łącznie 15 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 0 alarmów fałszywych.

Ważniejsze zdarzenia

01.10.2018 r. Opalenie, ul. Ks. Ludwika Warneckiego 10 - upadek z wysokości

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kobietę która, na skutek zasłabnięcia upadła i osunęła się po skarpie w lesie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wraz z zespołem ratownictwa medycznego przetransportowano ja do karetki pogotowia. W zdarzenia brały udział zastęp z OSP Opalenie, jeden zastęp z OSP Kolonia Ostrowicka, jeden zastęp z JRG Kwidzyn oraz dwa zastępy z JRG Tczew.

03.10.2018 r. - Tczew ul. Skarszewska - kolizja drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano kolizję samochodu ciężarowego z osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

05.10.2018 r. - Bielawki A1 - awaria karetki pogotowia
Na odcinku drogi A1 na wysokości miejscowości Bielawki zastano stojącą na pasie awaryjnym karetkę pogotowia bez oznak pożaru, która przewoziła poszkodowanego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz zneutralizowaniu wycieku oleju z uszkodzonej turbiny. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z OSP Morzeszczyn, jeden zastęp z PJRG Pelplin, jeden zastęp, z OSP Pelplin oraz jeden zastęp z JRG Tczew.

06.10.2018 r. Opalenie, ul. Ks. Ludwika Warneckiego - sadze w kominie

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu sadzy z przewodu kominowego, przewietrzeniu budynku i sprawdzeniu detektorem wielogazowym wszystkich pomieszczeń oraz kamera termowizyjna miejsc nagrzania się komina. W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Opalenia oraz jeden zastęp z OSP Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA