Wyłoniono laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020, etap gminny

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Wyłoniono laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020, etap gminny
Spośród zgłoszonych wsi i zagród komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka wyłoniła laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia. Komisja, która dnia 26 maja br. wizytowała w zgłoszonych miejscach, w swojej ocenia brała pod uwagę m.in.: zadbane przestrzenie, architekturę, aktywność mieszkańców w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego i krajobrazu naturalnego.

W tegorocznej edycji miano Najpiękniejszej Wsi otrzymało sołectwo Szpęgawa, drugie miejsce przypadło wsi Lubiszewo Tczewskie, natomiast trzecie przyznano wsi Swarożyn. Wyróżnienia powędrowały dla sołectw Rokitki oraz Malenin.

W kategorii zagroda wyróżnienie trafiło do państwa Barbary i Zenona Szyszko z Waćmierka. Podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Gminy Tczew, Wójt Gminy wręczył okolicznościowe dyplomy gratulacyjne oraz bony z nagrodami pieniężnymi.

-Wierzę, że dzięki tym drobnym nagrodom sołectwa stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjazne naszym mieszkańcom. Cieszę się że są wsie, które stale biorą udział w tym plebiscycie. W przyszłym roku planujemy zwiększyć budżet na nagrody pieniężne w konkursie dlatego zachęcam wszystkie nasze wsie, a także prywatne zagrody o charakterze rolnym do udziału - informuje Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  Jan niezbędnik_gość

  10.07.2020, 11:23

  Gmina

  Wiadomo, tam gdzie się pompuje kasę to widać efekty. A tam gdzie gmina nie zagląda rośnie trawa do pasa. Żenada.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +2

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  10.07.2020, 12:01

  A słyszał ty o funduszu sołeckim??? Może zamiast liczyć na urzędasów trzeba samemu na coś wpaść???

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -1

  Hmmm_gość

  10.07.2020, 12:44

  Szpegawa, lubiszewo, rolitki jak tam wszyscy ursedasy to siebie wybrali

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • Aga_gość

  10.07.2020, 19:14

  Na zachętę odwiedzenia...

  brak fotografii.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.