Długa lista przewinień przewoźnika. "Naraża na niebezpieczeństwo siebie i innych"

(fot. WITD Gdańsk)
Tczew - Długa lista przewinień przewoźnika. "Naraża na niebezpieczeństwo siebie i innych"
Długa lista przewinień przewoźnika ujawniona przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Gdańska. Ciężarowe auto poruszało się publiczną drogą w okolicy Pelplina m. in. bez sprawnych świateł stop, z pękniętą tarczą hamulcową i ze skorodowanym układem wydechowym. Kierowca tłumaczył inspektorom, że widział o usterkach, ale nie o wszystkich.

27 sierpnia w miejscowości Rudno na drodze wojewódzkiej nr 229, inspektorzy z oddziału WITD Gdańsk w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym wykonywano przewóz elementów metalowych z Gdańska do Gniewa i Elbląga. Kierowcą był sam przedsiębiorca.

- Kontrola stanu technicznego ujawniła szereg usterek zarówno ciągnika siodłowego jak i naczepy. - tłumaczą inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku.


Stwierdzone usterki stanu technicznego ciągnika siodłowego to m. in. wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, niesprawny spryskiwacz przedniej szyby, niesprawny sygnał dźwiękowy, niesprawny zamek drzwi lewych, skorodowany układ wydechowy, nieszczelny układ pneumatyczny w okolicy 2 osi oraz nieszczelność pod przednią szybą z lewej strony, niesprawne światło stop, cofania przeciwmgłowe tył, kierunkowskazu, awaryjne, pęknięta tarcza hamulcowa, uszkodzony zderzak.


Z kolei usterki stanu technicznego naczepy to uszkodzony siłownik hamulca przy osi 2 lewa strona, uszkodzony siłownik hydrauliczny między osią 2 i 3 lewa strona, uszkodzone mocowanie zbiornika ciśnieniowego w okolicy 2 osi, wycieki płynów eksploatacyjnych z siłowników hydraulicznych, uszkodzona podłoga, niesprawne światło cofania, stop, przeciwmgłowe oraz światła obrysowe.

- Kierowca przedsiębiorca na pytanie, czy wiedział o tych usterkach, powiedział, że nie o wszystkich. Jest to kolejny, smutny przykład lekceważącego stosunku do przepisów ruchu drogowego i skrajnej nieodpowiedzialności. Poruszając się pojazdem w takim stanie technicznym, kierowca naraża na niebezpieczeństwo zarówno siebie jak i innych użytkowników drogi. - podkreśla WITD.


W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w celu nałożenia kary pieniężnej, a pojazd usunięty z drogi.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  Fran_gość_gość_gość_gość_gość

  28.08.2020, 14:23

  Wszystko normalne prywaciarza dał padake i kasę robi a kierowca jedną nogą w szpitalu lub wiezieniu

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx4 
 • +2

  qq_gość

  29.08.2020, 10:25

  czytaj tłuku " Kierowcą był sam przedsiębiorca".

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • -4

  kiss_gość_gość_gość

  28.08.2020, 15:20

  Widział o usterkach czy wiedział o usterkach ??

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.