Aktywne Sołectwo Pomorskie 2021. W Pelplinie podpisano umowy

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Aktywne Sołectwo Pomorskie 2021. W Pelplinie podpisano umowy
W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację zadań, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pn.: "Aktywne Sołectwo Pomorskie".

W uroczystości wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Senator RP Ryszard Świlski, włodarze gmin: Zblewo, Bobowo, Kaliska, Gmina Wiejska Starogard Gdański, Gmina Wiejska Skórcz, Smętowo Graniczne, Osieczna, Subkowy, Morzeszczyn i Pelplin, a także sołtysi miejscowości, które otrzymały dofinansowanie.

- Zawsze bardzo chętnie gościmy sąsiednie samorządy oraz dbamy o dobre z nimi relacje. Stąd też, bardzo ucieszyłem się z propozycji, by uroczyste podpisanie umów o dofinasowanie odbyło się w Pelplinie. Dziękuję wszystkim włodarzom za obecność, a Zarządowi Województwa Pomorskiego za pozytywne rozpatrzenie wniosku Gminy Pelplin w ramach konkursu "Aktywne Sołectwo Pomorskie" - Mirosław Chyła Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

Gmina Pelplin w ramach projektu grantowego "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2021". aplikowała o budowę oświetlenia hybrydowego terenu sportowo - rekreacyjnego w Małych Walichnowach.

- Na zaplanowane zadanie otrzymaliśmy maksymalne możliwe wsparcie w wysokości 10.000 zł. Dodatkowo, Burmistrz, zapewnił kolejne 3.000 zł na wykonanie projektu budowlanego. Właśnie projekt budowlany będzie pierwszym etapem realizacji zadania, które planujemy oddać do użytkowania w okresie letnim tego roku.- tłumaczą urzędnicy z Pelplina.

Sam zakres, który wcześniej uzgadniany był z Sołtysem Małych Walichnów Marcinem Bałdygą, obejmuje zakup, dostawę i montaż 2 słupów oświetleniowych o wysokości 6 m wraz z lampami hybrydowymi częściowo zasilanymi energią słoneczną, które to zostaną zamontowane przy kompleksie boisk w Małych Walichnowach.

Więcej tutaj

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  mieszkaniec_gość_gość_gość_goś_gość

  28.05.2021, 17:18

  Aktywne sołectwa

  Miło że panowie z wielkiego świata( Gdańska) pofatygowali się do Pelplina. Tylko proszę zobaczyć jak wyglądają wioski w okolicach Gdańska i na Kaszubach a jak u nas w regionie. Cudowna autostrada Tczew - Pelplin przez Rajkowy -ile lat proszono się o środki na remont , gdyby nie wojewoda dzisiaj nawet część tych dróg nie byłaby w remoncie !!! Panie Chyła przestań Pan biegać po politycznych salonach PO a weż się za gospodarzenie . Widać gołym okiem jak idziesz pan w ślady swojego poprzednika --KARIERA piod sztandarami PO - powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA