Trenerzy zachęcają do aktywności w sieci

(fot. facebook.com/Ebrogym)
Tczew - Trenerzy zachęcają do aktywności w sieci
Koronawirus zmienił nasz tryb życia. Przyłączamy się do apelu #zostańwdomu. Ale to, że ostatnie dni spędzamy w naszym własnym "M", wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z aktywności. Wszystko dzięki zajęciom w sieci.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały świat przeszedł na nowe tory. Aby spowolnić falę zachorowań, nie powinniśmy wychodzić z domu. Nadal jednak możemy być aktywni.

Tczewskie siłownie nie tracą kontaktu ze swoimi klientami - i wciąż możemy ćwiczyć ze swoimi instruktorami - wcale nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki portalom społecznościowym, na których zamieszczane są materiały wideo z dokładnym instruktażem dotyczącym danej aktywności. Ofertę ćwiczeń przygotowało m. in. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji - na fanpagu znajdziemy m. in. trening wydolnościowy oraz ćwiczenia pilates. Treningi online na żywo prowadzi też tczewski klub Ebrogym . Dzięki transmisjom online można ćwiczyć wspólnie ze swoimi ulubionymi trenerami. Gotowe zestawy ćwiczeń dla spragnionych ruchu przygotowała także tczewska grupa Crosselite .

Oczywiście, nie musimy także całkowicie rezygnować ze spacerów i jazdy na rowerze. Musimy jednak pamiętać, aby wybierać miejsca odludne, unikać skupisk ludzkich - i pamiętać o częstej dezynfekcji rąk po wyjściu z windy, czy klatki. Najlepiej jednak dla nas i zdrowia naszych bliskich, po prostu zostać w domu.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej