E-wizyta także w sprawach emerytur i rent międzynarodowych

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - E-wizyta także w sprawach emerytur i rent międzynarodowych
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca ponad 153 tys. zagranicznych emerytur i rent. Osób, które pracowały przez część swojej kariery zawodowej za granicą jest coraz więcej. To z myślą o nich ZUS uruchomił e-wizytę również w sprawach emerytur i rent międzynarodowych.

Z e-wizyty w ZUS można korzystać od października. Codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób. Wideorozmowa z ekspertem ZUS umożliwia załatwienie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu i kamerą. Teraz oprócz spraw dotyczących krajowych emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzenia profilu PUE, pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące wypłaty świadczeń dla tych klientów, którzy choć przez część swojej kariery zawodowej byli ubezpieczeni za granicą.

- Aby skorzystać z wirtualnej wizyty należy najpierw się umówić. Wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę "e-wizyta" a następnie kliknąć okienko "umów się na wizytę". Należy wybrać temat wideorozmowy np. "Emerytury i renty międzynarodowe". Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę oraz temat spotkania. Dzień przed spotkaniem, klient ZUS otrzyma SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie - na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, dostyanie mail z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Warto jednak pamiętać, że poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów: Oddziały w Częstochowie i Gdańsku -Wielka Brytania; Oddział w Krakowie - Holandia; Oddział  w Lublinie - Irlandia, Oddziały w Elblągu, Opolu, Płocku i Wałbrzychu - Niemcy; Oddział w Szczecinie - Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Szwecja; Oddział w Toruniu - Dania, Szwajcaria, Węgry;


Pozostałe oddziały i kraje które obsługują można znaleźć na stronie zus.pl.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ccc_gość

  11.02.2021, 13:50

  e-wizyta

  Wszystko pomieszane : e-mail z linkiem przychodzi natychmiast , a sms w dniu e-wizyty - 1 godz przed .

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA