Pożar w Dzierżążnie i na Nowowiejskiej

Pożar na Nowowiejskiej (fot. czytelnik Michał)
Tczew - Pożar w Dzierżążnie i na Nowowiejskiej
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 06.03.2023 do 12.03.2023 roku zanotowano łącznie 22 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń.

06.03.2023 - Dzierżążno - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego ratownicy przystąpili do usuwania sadzy z przewodu kominowego przy pomocy szczotek oraz dogaszenie przy pomocy lancy kominowej. Mieszkanie zostało sprawdzone miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną. W zdarzeniu brał udział 2 zastępy z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z OSP Gniew oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

09.03.2023 -Tczew ul. Nowowiejska - pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym
Na miejscu zdarzenia zastano pożar mieszkania na parterze, ogień wraz z dymem wydobywały się na zewnątrz mieszkania z okien i drzwi balkonowych. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji osób będących w budynku na pozostałych piętrach, podaniu 2 prądów wody w natarciu do wnętrza mieszkania i 1 prądu w obronie na zewnątrz budynku. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej