Ostatnia szansa, by skorzystać z bonu turystycznego

Plaża, Bałtyk, Morze Bałtyckie, wakacje (fot. Tcz.pl)
Ostatnia szansa, by skorzystać z bonu turystycznego
Tylko do końca marca noclegi i imprezy można opłacać przy użyciu Polskich Bonów Turystycznych. Na mieszkańców Pomorza czeka jeszcze 38,6 tys. nieaktywowanych bonów, ponad 102,3 tys. nie zostało wykorzystanych w całości.

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 r. Przysługują one na dzieci, które mają prawo do świadczenia lub dodatku wychowawczego "Rodzina 500+". Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 1000 zł.

- Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski oraz jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami przewidzianymi w ramach oferty np. przewodnikiem bądź transportem. Płatności bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Obecnie jest ich ponad 28 tys. w całym kraju, a na Pomorzu blisko 6,3 tys. Ich listę można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl lub www.polska.travel. Podmioty turystyczne z Pomorza przyjęły do tej pory płatności na ponad 525,1 mln zł. To drugi wynik w kraju po Małopolsce. Płatność przy użyciu bony turystycznego trzeba wykonać do 31 marca, jednak sama impreza czy nocleg może odbyć się nawet po tej dacie. - wyjaśnia Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.

Aby otrzymać bon nie trzeba składać wniosku. Jest on dostępny wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego).


Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który przyjdzie na wskazany numer telefonu.
Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, a chcą skorzystać z bonu, mogą go założyć w każdej chwili, samodzielnie przez internet, albo w każdej placówce ZUS.

Mieszkańcy Pomorza wykorzystali w całości niemal 179,4 tys. bonów turystycznych. Suma płatności jaką wykonali przy użyciu bonów to prawie 196,7 mln zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Rex_gość

  15.03.2023, 08:51

  Mam dwójkę dzieci - za pierwszy bon kupiłem obiad, za drugi lody i gofry dzieciom... Na wejście na molo w Sopocie już nie wystarczyło.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • ddd_gość

  15.03.2023, 09:23

  To zarób na swoje dzieci

  Ile zarobisz tyle będziesz mógł wydać

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx2 

  Polka _gość

  15.03.2023, 15:13

  Molo wino i śpiew

  Panie Reksio a może tak do roboty zarobić na gofry, lody i molo , a nie cały czas liczyć na pomoc i utrzymanie państwa. Pięćset plus zapewne pan pobiera , to ma pan kasę na wycieczki i rozrywki dla dzieciaków. Jak ten pis rozbestwil to roszczeniowe społeczeństwo, tylko daj daj daj , bo mało mało mało.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.