Ten film działa na wyobraźnię. Bez odblasków nas kompletnie nie widać

Noc, pieszy, odblaski
Tczew - Ten film działa na wyobraźnię. Bez odblasków nas kompletnie nie widać
Chociaż dni są coraz dłuższe, to wciąż mamy porę zimową i dość szybko zapada zmrok. Pomorscy policjanci dla rozwagi prezentują materiał ze służbowego wideorejestratora - osoba bez odblasków jest prawie kompletnie niewidoczna.

Pomorscy policjanci prezentują film, ukazujący jak bardzo niewidoczny jest pieszy, niekorzystający z odblasków. Materiał został zarejestrowany przez bytowską policję. Mundurowi apelują: nie zapominajmy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.- Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +11

  mirek_gość

  26.02.2021, 12:58

  to jest oczywista oczywistość - pieszy bez odblasków na ciemno ubrany szybciej zauważy w nocy światła samochodu aniżeli kierowca pieszego. Odblaski powinni ludzie nosić zawsze, obojętnie czy zabudowany czy nie. Ale mentalności pewnej nie oszukasz. Wielu spiskowców i innych potworów zaraz się odezwie, że jest to ograniczanie wolności, spisek żydo-komuny z wielkim masonem tuskiem na czele etc, etc. A tutaj chodzi tylko o zdrowy rozsądek. Chociaż debilizm postępujący w społeczeństwie (nie tylko polskim) jest coraz bardziej widoczny, i chyba to jest największa pandemia naszych czasów...

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx7.xx8 
 • +5

  Szatan_gość

  26.02.2021, 13:41

  Nie zaszkodzi dla własnej pewności mieć jakikolwiek odblask również w terenie zabudowanym. Pamiętajmy, że teren zabudowany to nie zawsze oświetlony chodnik. Zarówno w mieści jak i poza nim chodnik nie zawsze jest i latarnie też nie. Ja dla własnego bezpieczeństwa odblask po zmroku mam zawsze, a i rozglądam się bardziej jak coś nadjeżdża. Kierowca nie zawsze mnie zauważy. Wolę dać mu szansę - moje zdrowie nie ucierpi a i kierowca uniknie traumy i problemów.

  Cytuj
  IP: 83.12.xx0.xx8 
  +1

  Sławek EU07_gość

  27.02.2021, 08:41

  widoczność

  Ale nie tylko kierowcy samochodów, autobusów, motocykli mają problem z dostrzeżeniem pieszych, dotyczy to także rowerzystów. W dodatku oświetlenie tych pojazdów ma bardzo niski strumień świetlny.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • +4

  Jáne _gość

  26.02.2021, 16:06

  Pieszy porusza się poboczem i samochód go wyminie... Za to nieoświetlony rowerzysta zasuwa jezdnią.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx5 
 • +3

  Hazik_gość

  27.02.2021, 00:41

  a ciekawe

  Zawsze mnie zastanawia, czemu żaden z producentów odzieży zimowej nie doda odblasków do swojej markowej odzieży. Lub raczej czemu wszyscy jak jeden głąb robią odzież w kolorach szarości i czerni na tę konkretną porę roku (no oprócz nieznikania na tle śniegu|)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xx2 
 • Sławek EU07_gość

  27.02.2021, 08:38

  Odzież zimowa

  Dodatki odblaskowe zwiększają koszt produkcji odzieży (trzeba wszywać je ręcznie).

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • Monika_gość_gość_gość

  28.02.2021, 00:17

  Hej

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) tnij.tcz.pl/?u=045980

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA