Swarożyn. Centrum logistyczno-magazynowe ma się rozbudowywać

Atutem Swarożyna jest bliskość A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Swarożyn. Centrum logistyczno-magazynowe ma się rozbudowywać
Centrum logistyczno-magazynowe w Swarożynie ma się rozbudowywać. Chodzi o rozbudowę terenów na południe od drogi krajowej nr 22. Aby ułatwić dojazd do terenów pod przyszłe inwestycje, gmina chce wybudować nową drogę dojazdową.

Gmina Tczew otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację inwestycji w Swarożynie. Kwota 1 688 000,00 zł zostanie przeznaczona na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą wewnętrzną, stanowiącą własność gminy Tczew, w miejscowości Swarożyn, a także dobudowę drugiego zjazdu w kierunku południowym, na teren drogi gminnej (02KDW) obsługującej tereny przemysłowe, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Droga ma prowadzić do 200 hektarów terenów pod inwestycje, a budowa ma ułatwić pozyskanie inwestora.

Teren jest zabudowywany już od jakiegoś czasu. We wrześniu 2019 roku oficjalnie otwarto kompleks hal magazynowych 7R Park Tczew. Obiekt powstał dzięki współpracy 7R i Hillwood Polska.
Centrum leży zaledwie 1 km od węzła Swarożyn autostrady A1, w równej 13-kilometrowej odległości od Tczewa i Starogardu Gdańskiego i 43 km od Gdańska. Docelowo kompleks ma zajmować 25 hektarów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +6

  Adam S_gość

  21.04.2021, 10:38

  Co to za inwestycje...

  Magazyny to najgorszy inwestor. Żadne innowacje, żadna produkcja, tylko robota dla plebsu, czy ten kraj zawsze będzie montownią albo magazynem dla zachodnich koncernów? Gdzie ten park naukowo technologiczny co Pobłocki obiecał w Tczewie? Tam tez powstaną hale magazynowe?

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx7 
 • Obserwator_gość

  21.04.2021, 13:36

  do Adama S

  Czy wiesz na czym polega innowacja?????? Gospodarka magazynowa właśnie przeżywa taką innowację i świadczy dojrzałości rynku. To przede wszystkim nowoczesne usługi powiązane z logistyką i transportem.

  Cytuj
  IP: 109.40.xx2.xx7 
  -1

  Aaaa_gość_gość_gość

  21.04.2021, 13:52

  Aaaaa

  Panie po Hogwarcie boli pupa że plebs od łopaty stać na lepszy dom co ?

  Cytuj
  IP: 195.191.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA