Czas zacząć odliczanie do ferii. Co przygotowano w Tczewie?

Ferie w Centrum Konserwacji Wraków Statków (fot. mat. prasowe)
Tczew - Czas zacząć odliczanie do ferii. Co przygotowano w Tczewie?
Od 11 do 24 lutego dzieci i młodzież z Pomorza odpoczywają od szkolnych ław. Co w ferie można robić w Tczewie?

Ferie w Centrum Konserwacji Wraków Statków

Zapraszamy na ferie do Tczewa na wycieczki do kraju kwitnącej wiśni i w kosmiczną przestrzeń. W Muzeum Wisły odkryjemy tajniki opowiadania historii malunkami w japońskim stylu. W Centrum Konserwacji Wraków Statków wykreślimy drogę wśród gwiazd i stworzymy własny statek kosmiczny!


-
W tym roku na zimowe ferie wybierzemy się do Japonii i dalej: do gwiazd - mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM - W Muzeum Wisły poznamy bliżej tradycyjny japoński sposób opowiadania historii za pomocą ilustracji, czyli kamishibai. Podczas zajęć wysłuchamy wiślanych opowieści ilustrowanych barwnymi rysunkami, a następnie stworzymy i zaprezentujemy własne zakończenie opowiadanej historii.

W tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków polecimy w kosmos! Ludzie od zawsze dążyli do poznania wszechświata. Gwiazdy wskazywały drogę podczas pierwszych dalekich, morskich rejsów. Gdy Ziemia odkryła przed nami już większość tajemnic, zaczęliśmy podbijać kosmos.

Oczywiście dalekie galaktyki możemy także poznawać pozostając na Ziemi - zapewnia Przemysław Węgrzyn - Na naszych zajęciach wyruszymy w podróż po nieboskłonie. Dowiemy się, jak zacząć samodzielną przygodę z obserwacją nieba, wykonamy również model amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour, który nosił taką samą nazwę jak pewien słynny żaglowiec!

"Kamishibai, czyli opowieści z papierowego teatru"
Miejsce: Muzeum Wisły

Wiek: 6-12 lat
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupy zorganizowane do 20 osób
godziny 9:30 i 11:00
Rezerwacja zajęć: edukacja.ckws@nmm.pl; tel. 58 761 75 31

"Promem po niebie / Rejs w przestworza"
Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków
Wiek: 6-12 lat
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupy zorganizowane do 20 osób
godziny 9:30 i 11:00
Rezerwacja zajęć: edukacja.ckws@nmm.pl; tel. 58 761 75 31

Artystyczne Ferie z CKiS


Artystyczne Ferie z CKiS potrwają w dniach 18 - 22 lutego 2019, zapisy od 10 stycznia 2019.

"Sawa. Mały wielki bohater" - projekcja filmu dla dzieci
18 lutego 2019 godz. 10.00
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Sawa to 10-letni chłopiec, który w obronie rodzinnej wioski musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białego wilka Angi, przezabawnego stworka o imieniu Puffy oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem...
Zapisy:
Dorota Maciejewska - specjalista ds. organizacji widowni i obsługi kasowej
kom. 534 989 340

"Carski syn" - spektakl dla dzieci
Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
19 lutego 2019 godz. 9.00 i 11.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 10 zł

Sztuka oparta na motywach baśni rosyjskich. Z carskiego ogrodu giną jabłka, które słyną z urody i smaku na całym świecie. Zrozpaczony Car chce wysłać jednego ze swoich trzech synów na poszukiwania Żar-Ptaka okradającego ogród. W drogę postanawia wyruszyć najmłodszy syn - Iwan...
Opowieść o przygodzie, przyjaźni, miłości i walce ze złem. Bajka w inteligentny sposób żongluje znanymi motywami z baśni, które nabierają nowego znaczenia, bawią i jednocześnie zaskakują.
Reżyseria: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska
Autor: Vladimir Masłow
Obsada: Dominika Mrozowska - Piękna Wasylisa, Marcin Borchardt - Iwan carski syn, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska - Caryca, Małgorzata Wiercioch - Niańka, Kucharka, Artur Czerwiński - Starszy carski syn, Smok, Piotr Krótki - Car I, Szare Wilczysko, Wojciech Rogowski - Baba jaga, Kościej, Jacek Zdrojewski - Car II, Średni carski syn
Zapisy:
Dorota Maciejewska - specjalista ds. organizacji widowni i obsługi kasowej
kom. 534 989 340

Warsztaty tańca hip - hop

20 lutego 2019 godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00
Sala taneczna CKiS
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy:
Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych
kom. 535-263-757Warsztaty plastyczne
21 lutego 2019 godz. 9.00 i 11.30
Sala plastyczna CKiS
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach warsztatów plastycznych z Joanną Czarnecką przeprowadzone zostaną zajęcia tworzenia matrioszek z gotowych, wyciętych elementów.
Zapisy:
Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych
kom. 535-263-757

Dodatkowo zapraszamy dzieci przedszkolne i z klas 1 - 3 szkół podstawowych do udziału w Konkursie plastycznym pt. "Baśnie i bajki rosyjskie". Na prace plastyczne pokazujące ulubione postacie z literatury rosyjskiej lub z bajek znanych dzieciom z telewizji, czy kina, z charakterystycznymi elementami związanymi z Rosją czekamy do 24 lutego 2019.
Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania na stronie www.ckis.tczew.pl


"Kalinka, Kalinka to grzeczna dziewczynka" - zabawa taneczna z klaunami Ruphertem & Rico
22 lutego 2019 godz. 10.00
Tarasy CKiS
Bilety: 5 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Klauni Ruphert i Rico zapraszają na niezwykłą zabawę w klimacie rosyjskim, podczas której nie zabraknie atrakcji! Na dzieci czekać będzie zimowa scenografia z iluminacją, gadżety, bańki, konfetti i wiele innych niespodzianek.
Zapisy:
Dorota Maciejewska - specjalista ds. organizacji widowni i obsługi kasowej
kom. 534 989 340


Warsztaty minecraft
18 - 22 lutego 2019 godz. 15.30, 16.30, 17.30
Sala filmu i animacji CKiS
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy warsztatów minecraft podczas pięciu spotkań w ferie odbędą podróż na wschód - do Rosji. Pod okiem instruktora, Dawida Kleina postarają się odtworzyć tamtejsze przestrzenie. Aby zajęcia pozbawione były monotonii, realizowane będą dodatkowe questy.
Warsztaty dla dzieci od 7 lat, każda grupa będzie liczyła 5 osób.
Zapisy:
Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych
kom. 535-263-757

Aktywne Ferie z TCSiR

Jak co roku Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji podczas ferii zimowych zaprasza do aktywnego spędzania czasu.

Głównym punktem tegorocznych ferii będzie kryte lodowisko.

Zapraszamy na bezpłatne wejścia dla dzieci i młodzieży codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 10:00 - jazda dowolna oraz 10:30 - 12:00 zajęcia z animatorami (gry i zabawy oraz nauka jazdy na łyżwach) - 100 limit osób.

Dodatkowo w programie przewidziano warsztaty tenisowe pod balonem oraz zajęcia z koszykówki dla przedszkolaków prowadzone przez TALK JUNIOR.Ferie w Bibliotece

Dla dzieci, które spędzą tegoroczne ferie w naszym mieście Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie jak co roku przygotowała bogatą ofertę bezpłatnych zajęć.


Codziennie od poniedziałku do piątku odbędą się w poszczególnych filiach biblioteki zorganizowane zajęcia literacko-plastyczne dla uczestników indywidualnych.
W poniedziałki o godz. 13.00 zapraszamy dzieci do Filii nr 4 na osiedlu Działki Staszica na cykl zajęć literacko-plastycznych " Ferie w bibliotece", we wtorki o godz. 15.00 Filia nr 2 na Czyżykowie proponuje zajęcia pt. "Plastelinowy zawrót głowy" oraz spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Na Suchostrzygach w Filii nr 3 w środy o godz. 13.00 najmłodsi tworzyć będą "Zimowe pejzaże". W czwartkowe popołudnie o godz. 15.00 Filia nr 5 na Nowym Mieście zaprasza dzieci do wspólnego tworzenia masek karnawałowych "Wenecki karnawał" oraz na zajęcia literacko-plastyczne "Na Antarktydzie". W piątki o godz. 13.00 zapraszamy na osiedle Górki do Filii nr 7 na warsztaty plastyczne "Kolorowy świat bajkowych postaci".
Ponadto w filiach na każdym osiedlu będą czekały na dzieci kąciki zabaw, a w nich m. in. gry planszowe, puzzle i kolorowanki, odbędą się również Kluby dziecięce. Biblioteka przygotowała również bogatą ofertę zajęć dla grup zorganizowanych, szczegóły i kontakty w sprawie zapisów na stronie www.biblioteka.tczew.plPowiatowe Centrum Sportu

Choć do ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz lepiej pomyśleć o zapewnieniu w tym czasie opieki swoim pociechom. Warto także zadbać, by czasu wolnego od szkoły nie spędziły przyklejone do komputera. Nie wszyscy rodzice pozwalają sobie na wypoczynek przez całe dwa tygodnie. Wielu rodziców szuka pomysłu na to, jak zagospodarować swoim dzieciom czas. Tak więc pora przygotować i zorganizować odpoczynek dla swoich dzieci. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na spędzenie wolnego czasu, zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie.
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie tegoroczne ferie zimowe 2019 zamierza zorganizować pod hasłem "Bezpieczeństwo i Zdrowie Powiatu Tczewskiego poprzez Sport". W ofercie turnieje halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i piłki siatkowej. W programie w ramach kampanii bezpieczeństwa i zdrowia także pokazy i porady Ratowników medycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkania z policjantami, którzy udzielać będą porad i wskazówek w zakresie zasad bezpieczeństwa podczas ferii (11 i 18.02.2019).

 Program turniejów sportowych  
11.02.2019 - Halowa P. Nożna ( Igrzyska Dzieci) - rocznik 2006-2011
13.02.2019 - P. Siatkowa (Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada) - rocznik 2003-2005 i 1999-2002
15.02.2019 - Tenis Stołowy (ID) - rocznik 2006-2011
18.02.2019 - Halowa P. Nożna (IMS) - rocznik 2003-2005
19.02.2019 - Halowa P. Nożna (LIC) - rocznik 1999-2002
21.02.2019 - Tenis Stołowy (IMS + LIC) - rocznik 2003-2005, 1999-2002)

Obowiązują zapisy
Zapisy przyjmowane będą przed rozpoczęciem zawodów w miejscu ich rozgrywania o godz. 9.00
Wszystkie turnieje odbędą się w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10.
Udział w zawodach jest bezpłatny.
Miłośników biegów zapraszamy na Bulwar nad Wisłą. W każdą sobotę o godz. 9.00 start w ramach biegów parkrun Tczew.
Zapraszamy do aktywnego spędzania Ferii zimowych 2019 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie.
Zobacz: WWW.pcs.tczew.pl


Powiatowe Centrum Sportu w TczewieDrukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  gość_gość

  06.02.2019, 08:08

  ferie zimowe

  Czy zauważyliście?,że prawie wszystkie zajęcia organizowane są dla grup zorganizowanych, dla dzieci, które nie biorą udziału w półkoloniach jest bardzo mało zajęć a te nieliczne, które np. organizuje CkiS będą odbywały się popołudniu. Przecież takie zajęcia powinny być rano, przed południem, kiedy rodzice są w pracy, popołudniu dziećmi zajmą się rodzice.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA