Podróż na FALI. Plastyczny konkurs dla młodych Pomorzan

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Podróż na FALI. Plastyczny konkurs dla młodych Pomorzan
Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej? Masz talent plastyczny? Przygotuj plakat ilustrujący podróż pociągiem, trolejbusem, autobusem lub tramwajem do swojego ulubionego miejsca na Pomorzu, który zachęci do korzystania z komunikacji publicznej. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. smartfony i opaski sportowe.

Organizatorem konkursu jest InnoBaltica, spółka, która odpowiada za projekt pomorskiego biletu FALA. Konkursowe prace można nadsyłać do 19 lutego 2021 r.

Temat - transport zbiorowy

Dlatego taki temat? Powody są dwa. Pierwszy to ochrona środowiska naszej planety, która jest bardzo ważna, zwłaszcza dla młodego pokolenia.


- Jesteśmy przekonani, że postawa młodego pokolenia ma realny wpływ na stan otaczającego nas środowiska - podkreśla Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że transport publiczny jest dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż ruch samochodowy. Drugą okazją jest tworzony na Pomorzu system biletowy FALA.

- Celem konkursu jest zachęcenie młodych Pomorzan do korzystania z transportu publicznego. Konkursowymi pracami chcemy pokazać ze jeżdżenie pociągami, autobusami, tramwajami czy trolejbusami jest fajne - zaznaczają organizatorzy. Dodatkowym walorem konkursu jest przywołanie w pracach dzieci pięknych krajobrazów i obiektów naszego regionu.

Recepta na nudę

Termin konkursu nie jest przypadkowy. Udział w nim to doskonały sposób na twórcze spędzenie okresu świątecznego oraz zimowych ferii, które w tym roku będą zupełnie inne niż dotychczas. Technika wykonania prac jest dowolna. Może to być rysunek, malarstwo czy kolaż. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach. Pierwsza obejmuje uczniów klas 0-III, natomiast w drugiej oceniane będą prace przygotowane przez uczniów klas IV-VIII.

Kilka informacji

Prace można nadsyłać do 19 lutego 2021 r. Można to zrobić pocztą tradycyjną wysyłając prace na adres: InnoBaltica, 80-067 Gdańsk ul. Równa 19/21. Prace można przesłać także drogą elektroniczną na adres mailowy konkurs@innobaltica.pl .

Wybór zwycięzców będzie dwuetapowy. Najpierw specjalna komisja wybierze najlepsze prace. Potem na facebookowym profilu InnoBaltica uruchomione zostanie głosowanie. Po zakończeniu konkursu najlepsze projekty będą umieszczone w materiałach informacyjnych, plakatach czy broszurach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Fala_gość

  04.01.2021, 07:33

  Co to Fala? Ten sam transport co teraz tylko drożej i że zmienionym logo

  Odpowiedz
  IP: 82.145.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA