Czarlin. Operator koparki uszkodził gazociąg

Rura gazowa
Tczew - Czarlin. Operator koparki uszkodził gazociąg
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25.09.2021 do 03.10.2021 roku zanotowano łącznie 22 zdarzenia w tym 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

09.10.2021 - Czarlin, ul. Dworcowa - uszkodzona instalacja gazowa
W czasie wykonywania prac budowlanych operator koparki uszkodził znajdujący się w ziemi gazociąg. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zamknęli ruch drogowy, ewakuowali 7 mieszkańców okolicznych domów oraz przy użyciu sprzętu hydraulicznego zacisnęli uszkodzony rurociąg ograniczając wypływ gazu. Dodatkowo zabezpieczono działania pogotowia gazowego podczas naprawy gazociągu. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Gniszewo.

10.10.2021 - Gniew, DK91 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego marki BMW z motocyklem marki KEWAY. W wypadku poszkodowany został kierujący skuterem mężczyzna, który śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu wyciekających płynów eksploatacyjnych oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew, z JRG Kwidzyn oraz z OSP Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA