Nowy budynek SP 1 w Gniewie otwarty

(fot. gniew.pl)
Tczew - Nowy budynek SP 1 w Gniewie otwarty
W piątek, 1 października otwarto nowy obiekt Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, który powstał w ramach inwestycji rozbudowy placówki. To ważna i historyczna chwila dla całej społeczności gminy Gniew. Na tę inwestycję czekało kilka pokoleń mieszkańców. Dziś możemy cieszyć się z jej efektów.

Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w kościele św. Mikołaja w Gniewie, odprawioną w intencji społeczności szkolnej. Po modlitwie wszyscy zebrali się przed nowym obiektem, by tam uczestniczyć w oficjalnym przecięciu wstęgi, czego dokonali wspólnie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt, Przewodniczący Rady Rodziców szkoły Sebastian Frymarski, dyrektor szkoły Mirosław Narloch oraz proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski, który także poświęcił obiekt.

Następnie gości zaproszono na uroczystą akademię, która odbyła się w nowej sali gimnastycznej. Wydarzenie rozpoczął występ zespołu Na cały Głos, działający przy Katolickiej Rozgłośni Internetowej "Radio Głos", który muzycznie wprowadził wszystkich w dalszą część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor placówki Mirosław Narloch, który powitał wszystkich zebranych, dziękując za udział w uroczystości. Burmistrz Maciej Czarnecki nie krył swojego zadowolenia z faktu dokończenia rozbudowy placówki, pomimo wielu trudności przy realizacji tej inwestycji, która rozpoczęta została jeszcze przez poprzedniego włodarza. - Otrzymaliśmy do realizacji trudne zadanie. Jedną z większych komplikacji jaką napotkaliśmy na drodze było zejście z budowy wcześniejszego wykonawcy, jednak dzięki maksymalnemu zaangażowaniu zespołu pracowników gniewskiego urzędu udało nam się zakończyć tę inwestycję. Co więcej, pozyskaliśmy również dodatkowe fundusze na budowę sali sportowej. Tym bardziej cieszę się, że dziś możemy uczestniczyć w uroczystej akademii, w nowym miejscu, na które wszyscy tak długo czekaliśmy - mówił włodarz.

Do gości przemówiła także Anna Ciewiertnia Dyrektor Delegatury Pomorskiego Kurator Oświaty w Tczewie, odczytując list od pomorskiej kurator Małgorzaty Bielang, która nie mogła osobiście wziąć udziału w uroczystości.


Otwarcie nowego obiektu stało się także okazją do wręczenia podziękowań wszystkim tym, którzy zaangażowani byli w realizację inwestycji. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedsiębiorcy, samorządowcy oraz wykonawcy inwestycji, którym burmistrz Maciej Czarnecki i dyrektor Mirosław Narloch osobiście dziękowali za współpracę.

Dyrektor placówki wręczał także Medale Sobieskiego. Otrzymały je osoby, które na przestrzeni lat zasłużyły się na rzecz placówki, wspierając ją na różnych polach działalności. Medalami odznaczono Walentynę Czapską, Radio Głos, Mirosławę Fandrejewską oraz firmę Stolmach.

Po akademii gości zaproszono na poczęstunek, zorganizowany w szkolnej stołówce. Zainteresowani mieli także możliwość zwiedzenia nowego obiektu i zobaczenia efektów inwestycji.

Generalnym wykonawcą rozbudowy szkoły była firma Trawnik Sławomir Hildebrandt, która zrealizowała inwestycję za kwotę 2 159 281,22 złotych. Przedsiębiorstwo przy prowadzeniu prac korzystało także z zasobów i wsparcia lokalnych firm. Udało się także pozyskać dofinansowanie na budowę szkolnej sali gimnastycznej. Gmina Gniew w 2019 roku otrzymała na to zadanie 500 000 złotych z Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  Tczewianin_gość_gość_gość

  12.10.2021, 07:13

  Kogo to obchodzi?

  piszczie o Czczewie a nie o jakiś wioskach

  Odpowiedz
  IP: 82.145.xx0.xx4 
 • -4

  Zaduma..._gość

  12.10.2021, 12:02

  oj...

  A ta dziecina wystrojona w firankę , to jakiś wyrośnięty pierwszoklasista?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA