Początek wakacji pod znakiem kontroli policji

Radiowóz, policja (fot. tcz.pl)
Tczew - Początek wakacji pod znakiem kontroli policji
Przez siedem dni pomorscy policjanci prowadzić będą działania pn. "Prędkość". Ich celem jest eliminowanie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Działania potrwają od dziś do najbliższej niedzieli.

Podczas najbliższego tygodnia, od poniedziałku 24 czerwca do niedzieli 30 czerwca, policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Podczas działań wykorzystane zostaną ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejetrator.

- Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą również na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Podczas ostatnich działań przekonał się o tym kierowca, który przejeżdżając przez miejscowość poruszał się z prędkością 137 km/h. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym i otrzymał 10 pkt karnych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • tczewianin _gość_gość

  24.06.2019, 16:12

  predkość

  Przydałaby się taka kontrola na Jedności Narodu, gdzie jest ograniczenie do 30 km/godz. oraz Gdańskiej ograniczenie do 40 km/godz.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx5 
 • Rowe_gość

  24.06.2019, 20:08

  Ja proponuje ulice 30 stycznia szczególnie rano i wieczorem, a na następny tydzień akcja rowerzyści na chodnikach. Może za mandat nauczą sie jeździć o ulicach

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx9 
 • -2

  gosc_gość

  24.06.2019, 22:02

  To nie PRĘDKOŚĆ zabija!!!

  Tylko sposób jej wytracania.

  Odpowiedz
  IP: 208.86.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.