Policja podsumowuje długi weekend - mniej wypadków, więcej nietrzeźwych

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policja podsumowuje długi weekend - mniej wypadków, więcej nietrzeźwych
Pomorscy policjanci przez pięć dni prowadzili wzmożone działania związane z długim weekendem i jednocześnie pierwszym weekendem wakacji. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących na główne ciągi komunikacyjne skierowano więcej patroli.

W dniach 19-23 czerwca br. policjanci ruchu drogowego woj. pomorskiego prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach. Więcej patroli zostało skierowanych główne ciągi komunikacyjne naszego regionu.

Działania koncentrowały się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze, dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa.

- W trakcie długiego weekendu w województwie pomorskim było mniej wypadków drogowych, mniej też osób zostało poszkodowanych. Przez pierwszych 5 dni wakacji doszło do 26 wypadków drogowych, w wyniku których 29 osób zostało rannych, a dwie zginęły. W roku 2018 wypadków było 50, 74 osoby zostały ranne, a 3 poniosły śmierć. Więcej natomiast zatrzymano nietrzeźwych kierujących - było ich 70. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Przed nami wakacje. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • tczewianin _gość_gość

  24.06.2019, 16:20

  prędkość

  W dniu 19.062019 r. na drodze krajowej nr 91 od Sopotu do Tczewa i na drodze krajowej nr 22 od Tczewa do Starogardu Gdańskiego nie spotkałem żadnego patrolu.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.