Dzisiaj działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22"

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Dzisiaj działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22"
4 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Pomorscy policjanci 4 października przeprowadzą działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

- Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych jest coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Należy spodziewać się także kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu Policji, spotkamy następny. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -2

  Miś_gość

  04.10.2018, 07:52

  Fajne to by było z zaskoczenia postawić po 2 piesków na budowanym węźle i wykorzystać to, że tłuszcza nie umie poruszać się po rondzie i każdemu żółty alkomat do dmuchana wręczyć. Gwarantuje, że musieliby zamówić więźniarkę z Kurkowej i ze Starogardu taka frekwencja by byla:) Tylko za dużo roboty stąd wygodna suszarka...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +10

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  04.10.2018, 08:31

  Przykład dać samemu !

  Panowie policjanci , przykład od siebie ! Jeździć w pasach i nie rozmawiać przez komórkę, na postoju nie trzymać uruchomionego silnika ponad minutę !! A tak na marginesie jak już chcecie odzyskać społeczne zaufanie to proszę rozkorkować miasto w newralgicznych godz. szczytu wysyłając patrol !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xxx.xx3 
 • -1

  Taa_gość

  04.10.2018, 11:01

  I bardzo dobrze wyeliminować hamów i pijakow z drogi i walić mandaty aż dzweo w lesie skończy się na papier

  Odpowiedz
  IP: 88.87.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.