Nowe oznakowanie na gniewskiej starówce

(fot. gniew.pl)
Tczew - Nowe oznakowanie na gniewskiej starówce
Od października w rejonie gniewskiej starówki zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Nastąpiło wiele zmian, o których poinformowany został Komisariat Policji w Gniewie. Prosimy zarówno kierowców, jak i pieszych o szczególne zwracanie uwagi na nowe oznakowanie. Plan Starego Miasta uwzględniający zmiany w organizacji ruchu dostępny w załączniku.

Na gniewskiej starówce została wprowadzona strefa zamieszkania. Wiąże się to z dużymi zmianami przede wszystkim dla kierowców: pojawią się nowe miejsca parkingowe, oznakowania, ograniczenia prędkości, a niektóre ulice zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Oto najważniejsze z obowiązujących zmian w organizacji ruchu:

wyłączone z ruchu zostały: ul. Piłsudskiego (w części) oraz Plac Grunwaldzki (pierzeje północna i zachodnia)
miejsca parkingowe wyznaczone zostały na początku ul. Piłsudskiego oraz w południowej i wschodniej pierzei Placu Grunwaldzkiego. Uwzględniono również miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
ul. Brzozowskiego objęta zostanie zakazem parkowania (zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców ul. Brzozowskiego). Na ulicy tej wprowadzono ruch jednokierunkowy

wjazd na ul. Wąską będzie możliwy wyłącznie przez ul. Sobieskiego ? ul. Wodna ? ul. Wąska, którą przemianowano na ulicę jednokierunkową. Ruchem jednokierunkowym objęto również ul. Wodną
na mapie uwzględniony został również fragment drogi rowerowej prowadzącej m.in. na Wzgórze Zamkowe
UWAGA! Ze względu na trwające wciąż prace rewitalizacyjne nie wszystkie znaki obowiązują od 1 października. Prosimy więc o zwracanie szczególnej uwagi na wciąż zmieniające się oznakowanie.

Schemat dostępny tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej