Władze Pelplina spotkały się z przedsiębiorcami

Pelplin (fot. www.znajkraj.pl)
Tczew - Władze Pelplina spotkały się z przedsiębiorcami
W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła spotkał się z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą lub zawodową na terenie Gminy Pelplin.

W spotkaniu wzięła udział grupa blisko sześćdziesięciu przedstawicieli pelplińskiego biznesu, którzy wspólnie z Burmistrzem oraz prezesem Starogardzkiego Klubu Biznesu Grzegorzem Borzeszkowskim dyskutowali na temat gminnego budżetu na rok 2019 oraz podjęli pierwsze ustalenia dotyczące powołania Rady Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin, która ma skupiać w sobie grono doradców opiniujących realizowane przez organy samorządu terytorialnego postulaty w zakresie przedsiębiorczości oraz rozwoju gospodarczego.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prelekcji Krzysztofa Adamczyka, kierownika referatu inwestycyjnego w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin dotyczącej możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych na rozwój swoich przedsiębiorstw. Na zakończenie spotkania każdy zainteresowany miał możliwość zabrania głosu, złożenia wniosków oraz zapytań.


- Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin wyraził nadzieję na ścisłą kooperację na rzecz poprawy rzeczywistości Gminy Pelplin oraz zapewnił, że samorząd będzie aktywnie wspierał promocję lokalnej przedsiębiorczości. - mówi Konrad Mania, Specjalista ds. kontaktu z mediami i PR Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.


Drukuj
Prześlij dalej