Zmiana rozkładu jazdy autobusów na ferie

Autobus, Meteor (fot. tcz.pl)
Tczew - Zmiana rozkładu jazdy autobusów na ferie
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, a to dla pasażerów oznacza zmianę rozkładów jazdy autobusów.

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz METEOR Sp. z o.o. informują, że w okresie od 11 do 22 lutego br. (ferie zimowe), nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Tczewie.

Na wszystkich liniach w dni robocze będzie obowiązywał rozkład sobotni z wyjątkiem linii "3 i 4", które do godziny 7.45 będą kursowały wg rozkładu roboczego.

Dodatkowo uruchomiony zostaje kurs linii "7" odjazd z Dworca 5.13G (przez Gemalto).
Linia "14" w okresie ferii nie kursuje.

Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne na stronie www.meteor.tczew.pl oraz w dużej gablocie na terenie Węzła Komunikacyjnego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (18)
dodaj komentarz

  • +24

    gość_gość

    07.02.2019, 07:23

    ????

    Ferie mają dzieci w szkołach, a ludzie chodzą normalnie do pracy, niektórzy nawet na godz.6.00 Znowu ze starego miasta trzeba będzie pieszo ganiać na dworzec bo pierwszy autobus pojedzie około godz. 6.00.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx6 
  • -18

    Emigracja XXI_gość

    07.02.2019, 08:42

    Mądry Polak po szkodzie?

    Są rowery Mevo pszesionć się na rower i nie maruć - wyjdzie ci to na zdrowie.

    Cytuj
    IP: 181.129.xx9.xxx 
  • +6

    Adi_gość

    07.02.2019, 08:23

    Ta zmiana

    naprawdę ROZKŁADA JAZDĘ :D

    Odpowiedz
    IP: 193.150.xxx.xxx 
  • +15

    misiek_gość

    07.02.2019, 09:18

    Przecież nasze władze mają ludzi pracujących w nosie, osoby pracujące na górkach przemysłowych w ogóle nie mają dojazdu do pracy, według rozkładu sobotniego nic tam nie jedzie.Chodzi o linię 2 i 12 Może pan prezydent będzie sponsorem wspólnej taksówki, aby opłacić przez dwa tygodnie co? Mądrale. Taka sama sytuacja była w okresie świątecznym, leniwy naród, ludziom pracować się nie chce.

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx3.xx7 
  • +5

    qq_gość

    07.02.2019, 09:46

    Qwa! Do pracy jeździmy normalnie. Co mają ferie do tego. Ale nie ma co się spinać. Oby do lipca. I won z tym złomem. Dziady ze śląska.

    Odpowiedz
    IP: 157.25.xx1.xx8 
  • +11

    abc_gość

    07.02.2019, 10:21

    Złom ze Śląska, złomem ze Śląska, ale za rozkład to odpowiedzialny jest chyba organizator - miasto, a nie przewoźnik - on tylko ma (obecny robi to nieudolnie) realizować ten rozkład.

    Cytuj
    IP: 193.243.xx3.xx4 
  • +7

    nikodem_gość_gość_gość

    07.02.2019, 10:02

    Nigdy nie byl zmieniany rozklad jazdy na ferie tylko w tym roku ,czy to przypadek meteorowi konczy sie kontrakt i wiadomo ze nie wyjezdzi kilometrow wiec zmienia rozklad zeby kilometry wyjechal tylko dlaczego pan Smolinski na takie cos pozwala ten pan nie jest za nic odpowiedzialny tylko pieniadze bierze za nic

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx6.xx1 
  • +2

    gosc_gość_gość_gość

    07.02.2019, 11:42

    tymczsem

    zapewne po propozycjach by sie przesiadać na rowery bedzie pomysł by jeździć furmankami .Garnitur nie pomoże ,ani stołek jak słoma z butów wystaje. Powiadają ,że bycie tczewianinem to stan umysłu.Szkoda ,że ten umysł jest tak wąskich horyzontów.To złe wróży dla przyszłości tego miasta.Brak opozycji rozleniwia.Bezkarność zaś przynosi odpowiedzialność zbiorową.Most szybciej wpadnie do Wisły niż będzie mostem.Niestety ludzie ludziom zgotowali ten los.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx5 
  • +3

    Jon_gość

    07.02.2019, 12:53

    To na wakacje lipiec-sierpień też proponuje zmienić rozklad, bo szkoły mają ferie.

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx1.xx3 
  • +10

    ABC_gość

    07.02.2019, 15:27

    Problemy z dojazdem do pracy w ferie

    Mam pytanie do Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie oraz METEOR Sp. z o.o. Czy "zmiana" rozkładu jazdy autobusów w czasie ferii oznacza, że ludzie pracujący na Górkach Przemysłowych mają być w pracy półtorej godziny przed jej rozpoczęciem? (o ile firma jest otwarta). A może mają docierać do pracy pieszo? Taksówką? Pracuję na Górkach Przemysłowych w godzinach od 8-16. Dojeżdżam "2" lub "12". "Zmiana" rozkładu jazdy oznacza, że jedyny autobus linii nr 12 na Górki Przemysłowe mam o godz. 6.10! "Dwójka" zaś na Górki Przemysłowe w sobotę w ogóle nie jeździ! Jeśli chodzi o powrót do domu, to ani"dwójka" ani "dwunastka" w sobotę z Górek Przemysłowych nie kursują! To chyba jakiś żart! A może raczej kpina z ludzi. Panowie i Panie z ZUK i z Meteora. Przeanalizowaliście poszczególne kursy? Założę się, że nie. Chcecie zaoszczędzić na tych zmianach? Czy chodzi o te stare rozklekotane rzęchy, które już ledwo jeżdżą? Ciekawe, czy kierowcy mniej przez to zarobią, gdy wypadnie im tyle kursów. To jest żenujące i żałosne. Tczew zaczyna przypominać rzeczywistość z filmów Barei. Jest zima, to musi być zimno. Są ferie, to ferie - po co autobusy mają jeździć. Chyba urzędnicy zrobili sobie ferie - od myślenia!

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx0.xx0 
  • +2

    Hejtermeteora_gość

    07.02.2019, 17:57

    Skandal

    Jak z kochanych górek się wydostać ?! Od zawsze z górkami połączenie jest utrudnione ale Że Nawet w ferie czekać na autobus który każdy jest dosłownie co godzinę!

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx3.xx5 
  • +3

    awe_gość_gość

    07.02.2019, 19:04

    Ciekawe, kto wpadł na tak niemądry pomysł. Czemu ma to służyć? A gdzie radny z Górek? Dlaczego nie interweniuje?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xxx 
  • Pracownik_gość

    07.02.2019, 20:02

    4 z miasta

    Meteor przegrał przetarg i 7.02.2019r. już podstawiana 4 z miasta o 5,24 nie jechała. Ludzie stłoczeni w jednym autobusie ledwo do pracy zdążyli!!!

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx1.xx6 
  • +2

    Loża Szyderców_gość_gość_gość__gość

    07.02.2019, 21:01

    .

    Gdzie artykuł o zmianie przewoźnika???

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx0.xx0 
  • +4

    ._gość_gość

    07.02.2019, 21:08

    Czas najwyższy, aby ten cały cyrk (tj. bałagan) związany z komunikacją miejską oraz obojętność (łagodnie powiedziawszy) władz miasta wobec tego żenującego poziomu świadczenia usług komunikacyjnych firmy METEOR nagrać i zgłosić do TVN-u/do UWAGI. Może w końcu, ktoś raczyłby wyjść zza biurka, zająć się tym problemem - nieustannie wypadające kursy, zepsute/wybrakowane autobusy (np. niedziałające drzwi to niemal codzienność), opóźnienia, brak komunikacji zastępczej, nie przestawiony nr linii (powodujący zamieszanie na samym starcie), nie wspominając już o kasownikach obsługujących karty zbliżeniowe- podwójnie kasujące za kurs lub w ogóle nie działające). Kto w ogóle takie coś dopuścił do przetargu - WSTYD !!!!!!!!!!!!!!- Czy w urzędach ktoś jeszcze myśli ???. (Nie wychodząc zza biurka-naprawdę nie zna się reali i podejmuje się opłakane w skutkach decyzje-proponuję przejechać się do pracy w tą i z powrotem- tak chociaż przez miesiąc, najlepiej z przesiadką!). A teraz jeszcze mniej kursów- bo jest okazja FERIE- oczywiście, jak zawsze ucierpią na tym mieszkańcy osiedli najdalej położonych od "CENTRUM", co gorsza zmuszeni się przesiadać. Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Dyrektorzy ZUK, itp. -informuję, że niestety nie wszyscy pracują w budżetówce - nie wszyscy mają ferie !!! Pracodawcę naprawdę nie obchodzi problem dojazdu, zważywszy, że w/w niedogodności w dojeżdżaniu/brak dojazdu/brak połączenia nie jest incydentem jednorazowym w tym mieście!!! (Nie wszystkich stać na auto/ na dojeżdżanie autem !!!). Pozdrawiam sfrustrowany mieszkaniec Tczewa proszący o zmianę na lepsze !!!

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx3.xx7 
  • +1

    Ciacho_gość

    07.02.2019, 22:43

    Redaktorzy: Nieprecyzyjne informacje

    Czy ta informacja jest precyzyjna? Co to znaczy, że do 7.45 "3" i "4" będą jeździć wg rozkładu w dni robocze? Jak na mój przystanek autobus przyjeżdża normalnie o 7.50 to nagle zniknie? Jedzie, jedzie i o 7.45 bach... nie ma... !!! Napiszcie precyzyjnie, a nie rzucacie skrótami myślowymi. Pomijam już fakt durnej polityki transportowej. Wystarczający żal wylali już moi przedmówcy...

    Odpowiedz
    IP: 89.231.xx0.xx1 
  • +2

    ktoś_gość

    08.02.2019, 07:34

    8

    Zróbcie jak w niedziele. Po co ludzie pracujący maja dojechać do pracy? No chyba, że podejmujący tę decyzję oddadzą mi swój urlop i też będę miała ferie.

    Odpowiedz
    IP: 87.205.xx1.xx8 
  • +3

    gość_gość

    09.02.2019, 16:23

    popieram ... Loża szyderców ...również szukam artykułu o zmianie przewoźnika.. zniknął bo chyba obnażał niekompetencje koordynatora pana S.... jeżeli tak działa cenzura w tcz.pl to brawo za rzetelność dziennikarską.... gdzie prawda..

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.