Dieta nowoczesna

(fot. mat. prasowe)
Dieta nowoczesna
Od dawna wiadomo, że prawidłowe odżywianie jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest też sposobem na pokonanie choroby czy wzmocnienie organizmu podczas stosowania leków. Czasem o tym zapominamy, nasza dieta jest uboga w składniki odżywcze czy witaminy. Pijemy mało wody, co skutkuje odwodnieniem, pogorszeniem cery, problemami z koncentracją, sennością a nawet bólami głowy. Obecnie w Polce duży problem stanowi otyłość i nadwaga, co jest skutkiem źle dobranej diety oraz zbyt niskiej aktywności fizycznej. Konsekwencją takiego działania mogą być choroby związane z zaburzeniami metabolicznymi, nadciśnieniem czy chorobami wątroby. Tak samo jak nadwaga i otyłość, niebezpieczne może być niedożywienie. Kiedy spożywamy zbyt małą ilość kalorii oraz produkty ubogie w składniki odżywcze. W takim razie co i jak jeść, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem?

Najważniejsze zasady zbilansowanej i zdrowej diety

Po pierwsze zadbaj o zróżnicowane posiłki. Nie możemy popadać w monotonię i jeść pizzy z frytkami 5 razy w tygodniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie pizzy samemu, z dodatkiem warzyw, a także dobrej jakości białka, np. ser czy szynka. Niestety nie każdy ma na to czas przy natłoku obowiązków, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie, skorzystanie na przykład z https://arkanasmaku.pl/ sklepu ze zdrową żywnością. Przy racjonalnym żywieniu ważne jest, aby dokonywać dobrych wyborów. Masz ochotę na coś słodkiego? Nie ma problemu, zjedz czekoladę, ale z niższą zawartością cukru oraz większą zawartością kakao. Miksuj produkty i staraj się wymyślać nowe posiłki. Tym sposobem sprawisz, że twoja dieta będzie zróżnicowana, a ty nie znudzisz się jedzeniem.

Po drugie, pij dużo wody. Najlepiej 2 lub 3 litry. Woda jest jednym z najważniejszych składników naszego organizmu, ok 70% masy ciała dorosłego człowieka stanowi właśnie woda. Picie dużej ilości płynów pomaga usunąć toksyny z organizmu, przyczynia się do utrzymania prawidłowej masy ciała, transportuje składniki odżywcze do komórek... Nadal się wahasz? Woda nie tylko dobrze wpływa na nasze ciało od wewnątrz, ale także od zewnętrz. Sprawia, ze skóra jest nawilżona i sprężysta, poprawia się kondycja włosów, lepiej się wysypiamy, a nasz mózg lepiej pracuje.


Po trzecie, jedz dużo warzyw i owoców. Pamiętając zasadę - warzyw zawsze powinniśmy zjeść więcej niż owoców, ponieważ zawierają cukier i trzeba o tym pamiętać, natomiast maja wiele cennych witamin i składników mineralnych. Surowe czy gotowane warzywa, nie zawsze są smaczne i potrzeba czasu, żeby przyzwyczaić się do ich smaku, dlatego warto poszukać zamienników w sklepach ze zdrową żywnością, o których była mowa już wcześniej. Dobrym przykładem jest pasta kimchi , składająca się jedynie z warzyw, którą możemy dodać do mięs, zup, możemy jeść ją na ciepło czy zimno, a dzięki temu, że ma dobry skład będzie idealnym uzupełnieniem naszej diety.

I po czwarte, odżywiaj się regularnie. Stałe pory posiłków pozwolą pozbyć się nagłego uczucia głodu i nagłego najedzenia się, w celu jego zaspokojenia. Pamiętaj, aby mieć umiar w spożywaniu cukru oraz wybierać produkty dobrej jakości, nawet czekoladę.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej