Która szkoła najwięcej wiedziała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym?

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Która szkoła najwięcej wiedziała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym?

zobacz galerię zdjęć: 6
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmagania uczestników konkursu obserwowali policjanci, którzy oceniali umiejętności młodych rowerzystów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięscy będą reprezentować powiat tczewski na zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie odbył się powiatowy finał turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Policjanci z drogówki w tym turnieju oceniali umiejętności młodych rowerzystów zwracając szczególna uwagę na znajomość przepisów ruchu drogowego. W imprezie udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli ze szkół z terenu całego powiatu tczewskiego.

- W czasie turnieju jego uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz wykazywali się wiedzą z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Na terenie "miasteczka ruchu drogowego" każdy z zawodników musiał wykazać się umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po specjalnie wyznaczonej i oznakowanej trasie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy oceniali zmagania zawodników. W efekcie zaciętej rywalizacji w kategorii młodszych uczestników zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Tczewa, a w drugiej kategorii triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową. Wygrani dostali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować powiat tczewski na podobnym turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -5

  on_gość_gość

  10.05.2019, 21:15

  hmm

  A czy Policjanci w tym czasie pracowac na drodze??? to szkolenie mogli przeprowadzic straznicy miejscy ....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +3

  on_tez_gość_gość

  11.05.2019, 10:33

  Kali...

  ..najpierw nauka języka, potem czytania, a na końcu innych :).

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • +1

  basiek_gość

  11.05.2019, 20:17

  ortografia

  Bardzo proszę redaktora, by zajrzał do słownika: ZWYCIĘZCY!!! W słowie "zwyciężać' ż wymienia się na z. To jest podstawa programowa klasy czwartej szkoły podstawowej. Skromny polonista, który i tak nic nie robi

  Odpowiedz
  IP: 46.77.xx0.xx5 
 • +2

  Poldek_gość_gość

  12.05.2019, 10:56

  Ktora szkola...

  ...wymaga od ksiedza prowadzacego zajecia religii w szkolach zaswiadczenia o niekaralnosci? To jest dzis najwazniejsze pytanie. Kosciol sam wysyla na zajecia religi ksiezy i o ile jest to ksiadz miejscowy, to w miare o nim wszystko wiemy, ale jak przyjezdza ksiadz na zastepstwo, to nie wiemy juz nic. Przyklad ksiedza Dariusza Olejniczaka, skazanego za molestowanie 3 nieletnich na 2 lata i 3 miesiace bezwzglednego wiezienia. Po odsiadce ksiadz nadal krazy po Polsce i naucza w kosciokach i szkolach. Nieodlegly nam Malbork sie o tym przekonal 19 grudnia 2018 roku w kosciele sw. Jozefa. Czy aby napewno wiemy gdzie czasem posylany dzieci. Probowalem sie juz dzis dowiedziec w kosciele NMP czy ten ksiedz nie byl przypadkiem w Tczewie, nie moga udzielac takich informacji. To ja sie zastanawiam, nie moga czy nie chca? To nie chodzi o jakiegos ksiedza, ty chodzi o przestepce skazanego prawomocnym wyrokiem po wszystkich instancjach wlacznie z rozpatrzeniem kasacji.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.