W sobotę policyjne działania "Bicykl"

Policyjna kontrola rowerzystów (fot. KPP Tczew)
Tczew - W sobotę policyjne działania "Bicykl"
W najbliższą sobotę, 11 maja pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Bicykl", których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Policjanci przeprowadzą działania "Bicykl", których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami. Kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami wobec rowerzystów. Miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejazdy rowerowe. Podczas pokonywania takiego odcinka należy zachować ostrożność i zwolnić. Dotyczy to kierujących rowerami oraz innymi pojazdami. Rowerzysta w żaden sposób nie jest chroniony. Kask oraz ochraniacze nie zapewnią takiej ochrony jak karoseria samochodu. Mimo wielu apeli zdarza się, że rowerzyści nie korzystają z kasków, czego skutkiem podczas upadku są bardzo ciężkie urazy głowy. Wyróżniające się kolory ubrań, światła pozycyjne oraz zdrowy rozsądek niewątpliwie pomogą w bezpiecznym korzystaniu z roweru. Należy także stosować zasadę ograniczonego zaufania.

- Apelujemy do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował. W każdym miejscu przecinania się dróg powinniśmy dokładnie się rozejrzeć, zwolnić i pomóc w bezpiecznym przejechaniu skrzyżowania. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Haski_gość

  13.05.2019, 09:44

  Oświetlenie

  Oświetlenie roweru powinno byc OBOWIAZKOWE!!! I tak samo rezpektowane jak u innych pojazdów.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx5 
 • QQ13_gość

  13.05.2019, 12:36

  A kto respektuje oświetlenie w samochodach? 1 na 10 jeździ z przepaloną żarówką, albo dziadziuś lub inna nierozgarnięta nimfa (sorry, ale taki trend obserwuję z autopsji) nie ogarniają, że światła trzeba włączyć a policja ma to głęboko... Jeszcze nie widziałem, aby zatrzymywali z powodu takiego wykroczenia. Gdyby tak było, to na każdym patrolu musiałyby stać po 3 radiowozy, bo nie wyrabialiby się z przerobem.

  Cytuj
  IP: 77.252.xx2.xx0 
 • ola_gość

  13.05.2019, 15:13

  skąd kask?

  Jeśli wypożyczę rower miejski - to skąd kask?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.