Będą debatować o budżecie obywatelskim

Pieniądze
Tczew - Będą debatować o budżecie obywatelskim
Pierwsza "pilotażowa" edycja budżetu obywatelskiego Tczewa znajduje się obecnie na etapie realizacji projektów, pod którymi zebrano największą liczbę podpisów poparcia. Jaka będzie kolejna?

Na ostatniej sesji razy miasta część miejskich radnych zgłosiła potrzebę naniesienia poprawek do regulaminu przeprowadzania budżetu, który już w ubiegłym roku wzbudził pewne kontrowersje wśród lokalnych działaczy społecznych m.in. z uwagi na brak głosowania ogólnomiejskiego, które występuje w większości miast, gdzie zdecydowano się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego.

- W związku z zapowiedzią miasta, że w tym roku w regulaminie nie zostaną wprowadzone żadne rewolucyjne zmiany, grupa inicjatywna złożona z przedstawicieli czterech tczewskich organizacji pozarządowych podjęła decyzję o przygotowaniu obywatelskiego projektu regulaminu budżetu obywatelskiego. Aby ich projekt miał prawdziwie obywatelski charakter, pragną poddać opracowany dokument konsultacjom społecznym z mieszkańcami Tczewa, które odbędą się w środę 25 czerwca o godz. 18.00 w Fabryce Sztuk. Przedstawione na nim zostaną wszystkie założenia propozycji pozarządowców, do których w dyskusji obecni na spotkaniu tczewianie zgłosić będą mogli zastrzeżenia, uwagi i własne koncepcje. Po przeprowadzeniu szerokich konsultacjach projekt zostanie złożony pod obrady sesji rady miasta w trybie inicjatywy obywatelskiej. - mówi w imieniu organizatorów debaty, Grzegorz Pawlikowski.

Więcej o inicjatywie obywatelskiej na stronie http://riot.tczew.pl/index.php/obywatel-gtc/41-obywatel-gtc/97-inicjatywa-obywatelska


Organizatorzy spotkania - Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, Fundacja Pokolenia, Przestrzeń Kultury „Zebra" i Tczewska Inicjatywa Rowerowa - serdecznie zapraszają!


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  SMARU_gość

  25.06.2014, 12:41

  KASA

  Skoro jest kasa to może w końcu znajdzie się jakiś kąt Tczewskiego WOPR.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx5.xx9 
 • +2

  Franek

  25.06.2014, 13:09

  Może...

  Może znajdą się pieniądze żeby w końcu przenieść z cienia zegar słoneczny ?:-D

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx4 
 • +4

  siksa_gość

  25.06.2014, 16:27

  ...

  przeciez we wszystkich tych podmiotach dzialaja te same osoby, udajace wiele roznych organizacji, bo fundacja pokolenia to wieloglowy smok - oby ktos w koncu je wszystkie poscinal

  Odpowiedz
  IP: 37.209.xx7.xx9 
 • -2

  gośc_gość

  25.06.2014, 20:59

  WOPR ma kąt

  w żadnym innym miecie WOPR nie ma takich roszczeń jak w Tczewie ! to jest organizacja pozarządowa i musi tak działać jak inne organizacje

  Odpowiedz
  IP: 31.11.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.