Tczew 6. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast

Wypadki i kolizje (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tczew 6. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast

zobacz galerię zdjęć: 3
W Tczewie w 2019 roku doszło do 549 kolizji i wypadków drogowych. Tym samym na każdych 1000 jego mieszkańców przypada 9,1 takich zdarzeń. Najczęściej były one spowodowane nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu.

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Tczew znalazł się na 6. miejscu w rankingu (najmniej zdarzeń zanotowano w Kędzierzynie Koźlu). W województwie pomorskim jest to najlepszy wynik. Najgorzej w Polsce wypada stolica woj. śląskiego (Katowice). W tym mieście wskaźnik kolizji i wypadków drogowych wynosi aż 23,9. Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (sewik.pl).

Kierowcy Tczewa najczęściej nie udzielają pierwszeństwa

Do największej liczby wypadków i kolizji drogowych w Tczewie doszło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu: 102 (18,58%). Inne najczęściej wymieniane w raportach policyjnych przyczyny zdarzeń, to:


- nieprawidłowe cofanie - 94 (17,12%),

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 74 (13,48%),

- niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami - 53 (9,65%),

- nieprawidłowe omijanie - 27 (4,92%).

Dla porównania, w stolicy województwa pomorskiego - Gdańsku, główną przyczyną wypadków i kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Takie zachowanie kierowców doprowadziło do 2063 (23,94%) zdarzeń drogowych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +8

  Rowerowy_johny_gość

  07.05.2020, 09:06

  A to wszystko zasługa rond,

  ale rowerzyści miejcie się na baczności. Sam jeżdżę jako rowerzysta i jako kierowca. Jako kierowca boję się rowerzystów ,co by na mnie nie najechali. Jako rowerzysta jeżdżę ostrożnie, mając doświadczenia z tyłu głowy jako kierowca :)

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx0.xx6 
 • +9

  thd_gość

  07.05.2020, 09:46

  Gdyby nie skrzyżowanie Kociewskiej i Żwirki to byśmy byli w czołówce. Zdaje się że to miejsce generuje dużo kolizji. Szkoda że ten ranking nie przekłada się na ceny oc które są u nas wysokie.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx4 
 • +6

  gość_gość_gość

  07.05.2020, 11:16

  kolizji nie ma bo wszyscy kierowcy od rana do popołudnia jadą w korku i zwiedzają wieże ciśnień oraz oddają pokłony przy UM. Pytanie... Co jest na Starym Mieście ? Odpowiedź.... Korek. Może teraz z uwagi na pandemie i jej koszta ciężko by było przeforsować ale zapewne przydała by się droga - zjazd z ronda przy wieży ciśnień w kierunku Liceum i cmentarza oraz wiadukt nad torami i rozjazd przy targowisku. Puki są dotacje unijne.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.