Jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Nastolatkowie trafili wczoraj w ręce policji
Tczew - Jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił
Wczoraj (08.09) tczewscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej na krajowej "jedynce" w miejscowości Miłobądz. Okazało się, że sprawcą zdarzenia jest 22-letni mężczyzna, który po pijanemu kierował VW golfem. Jakby tego było mało, sprawca kolizji był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tczewie i podróżował bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w godzinach południowych na drodze nr 1 w Miłobądzu. Kierujący VW golfem 22-letni mieszkaniec Tczewa uderzył w barierę ochronną oddzielającą chodnik od jezdni.

- Okazało się, że 22-latek kierował autem po pijanemu i posiadał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji - Na pytanie funkcjonariuszy o prawo jazdy mężczyzna powiedział, że go nie posiada, ale z dumą oświadczył, że ukończył już kurs i zdał stosowne egzaminy.Teraz o terminie wydania dokumentu 22-latkowi zdecyduje sąd.
Mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia. Okazało się również, że sprawca kolizji jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tczewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Drukuj
Prześlij dalej