Pierwsza publiczna linia komunikacyjna w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pierwsza publiczna linia komunikacyjna w gminie Pelplin
Od 13 stycznia swoją działalność rozpocznie pierwsza linia komunikacji publicznej w gminie Pelplin na trasie z Pelplina do Małych Walichnów. Będzie ona stanowiła swego rodzaju pilotaż jeśli chodzi o uruchomienie gminnej komunikacji publicznej w gminie.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 48.058,50 zł, Gmina Pelplin 13 stycznia br. uruchomi pierwszą bezpośrednią linię komunikacji publicznej w Pelplina do Małych Walichnów przez Rudno, Wielki Garc, Międzyłęż. Środki, które Gmina Pelplin jest zobowiązana zabezpieczyć we własnym budżecie, wynoszą 9.932,09 zł.

W okresach tzw. "nieszkolnych", czyli np. ferie zimowe, wakacje, linia będzie funkcjonowała w środy, natomiast w okresie szkolnym, od poniedziałku do piątku. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która została zwołana w celu podjęcia uchwał niezbędnych do uruchomienia linii, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła zaznaczył, że działa w kierunku, aby w niedalekiej przyszlości poszerzyć zakres działania komunikacji lokalnej i objąć nią także Lignowy Szlacheckie oraz Pomyje. Burmistrz zaznaczył, że obecnie trwa analiza finansowa i funkcjonalna takich zmian. Przy analizie brana jest pod uwagę opinia mieszkańców gminy oraz nieformalne konsultacje społeczne w tym zakresie.

Jeszcze w bieżącym tygodniu na wiatach przystankowych na wspomnianej trasie zostaną zawieszone rozkłady jazdy, a na tablicach sołeckich umieszczone plakaty z najważniejszymi informacji dotyczącymi funkcjonowania linii.


Warto zaznaczyć, że głosowanie radnych w sprawie obydwu uchwał niezbędnych do wprowadzenia linii komunikacji publicznej było jednogłośne. W związku z tym w 5 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła podpisał z "Arriva Bus Transport Polska" Sp. z o. o. umowę o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +3

  JózeF_gość

  11.01.2021, 08:09

  B R A W O !!! Pierwszy krok zrobiony.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx4 
 • +1

  Mam pytanie_gość

  11.01.2021, 08:55

  Takie sobie

  Dlaczego akurat w środy będzie funkcjonować w okresie wakacyjnym??

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx0.xx1 
 • +1

  Tczewianin_gość_gość

  11.01.2021, 12:14

  Komunikacja

  A kiedy w Tczewie komunikacja miejska będzie mogła jeździć do przylegających wiosek Tczewa? Wystarczy dobra wola Pana Wójta oraz Pana Prezydenta by w tej kwestii się dogadali , mieszkańcy gminy Tczew na to czekają,do dzieła nasi włodarze.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx5 
 • Gość_gość

  11.01.2021, 13:58

  Latocha ma monpol na wszystkie wsie, to teraz nagle ciężko by się było wbić z KM miastu na wsie.

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx8 

  Tczewianin2_gość

  11.01.2021, 14:22

  KM

  Jak wynika z nazwy komunikacja jest miejska, dlatego jeździ w granicach administracyjnych miasta. Od obsługi linii podmiejskich jest komunikacja podmiejska (dzisiaj realizowana przez firmy prywatne, gdyż PKS'u jak wiemy już nie ma.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx1 
 • +3

  Gość_gość

  11.01.2021, 20:03

  Brednie wójta

  Parodia, Teletubiś Pelplina ma się czym chwalić. ręce opadają

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.