Mieczysław Struk pozostaje marszałkiem województwa pomorskiego

Mieczysław Struk (tu z Zenonem Odyą) pozostanie marszałkiem (fot. tcz.pl)
Tczew - Mieczysław Struk pozostaje marszałkiem województwa pomorskiego
Radni sejmiku wybrali wczoraj (06.12) nowego marszałka województwa pomorskiego. Niespodzianek nie było - Pomorzem nadal będzie rządził Mieczysław Struk z Platformy Obywatelskiej, który przejął to stanowisko po urzędującym wcześniej Janie Kozłowskim.

Marszałek został wybrany w tajnym głosowaniu - jego kandydaturę poparło 25 radnych. Zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość jego kontrkandydat - Piotr Zwara - uzyskał 7 głosów. W zarządzie województwa oprócz marszałka mają również zasiąść - obecny wicemarszałek Wiesław Byczkowski, były wiceburmistrz Pruszcza Gdańskiego - Ryszard Świlski i była wiceprzewodnicząca sejmiku Hanna Zych-Cisoń oraz przedstawiciel PSL -Czesław Elzanowski. Zenon Odya - dotychczasowy prezydent Tczewa nie zasiądzie w zarządzie, o czym pisaliśmy wczoraj. Jedyny reprezentant całego Kociewia w pomorskim sejmiku swoje urzędowanie rozpocznie za kilka dni:

- Formalnie wciąż jestem prezydentem Tczewa - wyjaśnia nam Zenon Odya.

Dodajmy, że nowy prezydent musi zostać zaprzysiężony w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów. Mieszkańcy w niedzielnym głosowaniu zdecydowali, że nowym włodarzem miasta zostanie Mirosław Pobłocki (Porozumienie na Plus).


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  _gość

  07.12.2010, 07:28

  I takim oto sposobem pan Odya znalazł się w przechowalni.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • -2

  _gość

  07.12.2010, 21:01

  Zamiast iśc na emeryture to się wszędzie pcha ten Odya...i tak nic dla ludzi nie zrobi!!!

  Odpowiedz
  IP: 213.158.xx9.xx6 
 • powiatowiec_gość

  08.12.2010, 14:12

  sejmik

  wyborcy muszą zrozumieć że pewnym wieku odchodzi się z polityki pracy zawodowej ponieważ człowiek przestaje być kreatywny przkładem tego jest Odyja Puczyński i inni .To ma swoje konsekwencje w przyszłości rady srarszyzny funkcjonują w społecznościach plemiennych

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA