Debata "Masz głos, masz wybór" - ostatnie przedwyborcze starcie

Która z tych zostanie prezydentem Tczewa, okaże się lada dzień (fot. tcz.pl)
Tczew - Debata "Masz głos, masz wybór" - ostatnie przedwyborcze starcie
Kto jeszcze nie zdecydował, na kogo odda swój głos w niedzielnych wyborach samorządowych, miał ostatnią okazję, by wysłuchać, co mają do powiedzenia kandydaci na prezydenta Tczewa. W środę (17.11) odbyła się ostatnia przedwyborcza debata zorganizowana przez Fundację Pokolenia w ramach akcji "Masz głos, masz wybór". Na pytania internautów i osób przybyłych do sali Centrum Kultury i Sztuki tczewian odpowiadało sześcioro kandydatów.

Organizatorzy wystosowali zaproszenie do wszystkich pretendentów do prezydenckiego fotela. Przyszli prawie w komplecie - zabrakło jedynie Rafała Grzenkowicza (Alternatywa dla Tczewa), który z powodów służbowych nie wziął udziału w przedwyborczym spotkaniu. Podczas pierwszej części spotkania kandydaci odpowiadali na pytania nadesłane przez internautów. Witold Sosnowski (Razem i Odpowiedzialnie) wylosował pytanie, w którym internauci chcieli się dowiedzieć, w jakich wypadkach kandydat zamierza przeprowadzać konsultacje społeczne. Tłumaczył, że będzie konsultował się ze społeczeństwem m. in. w sprawach dotyczących kształtowania planu zagospodarowania przestrzennego, czy związanych z rozwojem oświaty. Mirosław Pobłocki (Porozumienie na Plus) mówił z kolei o pomyśle na społeczną rewitalizację Starego Miasta. Kandydat podkreślał, że projekty rewitalizacyjne, które urząd rozpoczął już organizować, zakładają współpracę z organizacjami pozarządowymi, policją, strażą miejską i MOPS-em, by m. in. znaleźć zajęcie dla mieszkańców Starego Miasta i włączyć ich w odnowę starówki. Bogdan Ackerman (KWW Bogdan Ackerman) przedstawił swoją wizję na zmiany w polityce społecznej miasta, m. in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kandydat podkreślał, że około 25 proc. budżetu przeznaczane jest na pomoc społeczną, dlatego szczególnie uważnie trzeba kształtować tę politykę, tym bardziej, że zdarza się, że po zapomogi przyjeżdżają dobrymi samochodami osoby, których małżonkowie pracują zagranicą. Barbara Kamińska (z ramienia Prawa i Sprawiedliwości) została z kolei zapytana o to, czy jest zadowolona z obecnego stopnia rozwoju miasta. Kandydatka podkreślała, że obecnie Tczew można porównać do dużego placu budowy i dodała, że ma nadzieję, że wszystkie inwestycje zostaną zakończone planowo. Kandydat Platformy Obywatelskiej, Włodzimierz Mroczkowski, odpowiadał na pytanie dotyczące przyszłej współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Zaproponował utworzenie stanowiska pełnomocnika prezydenta, który zajmowałby się współpracą, koordynowaniem wniosków i "pukaniem po środki z różnych źródeł". Tymczasem Adam Piłat (SLD) pytany o swój pogląd na pisanie tzw. miękkich projektów tłumaczył, że Tczew wykorzystuje środki z UE, ale mogłoby ich być więcej, dlatego trzeba również szukać wsparcia u innych źródeł.

W kolejnej turze pytań Mirosław Pobłocki odpowiadał, jak zamierza wesprzeć osoby wykluczone społecznie, np. bezdomnych. Zapowiedział współpracę z organizacjami ustawowo odpowiadającymi za opiekę nad bezdomnymi, m. in. ze schroniskiem Brata Alberta, zaś dla osób, które nie chcą udać się do tego typu placówek miasto planuje uruchomić tzw. "ogrzewalnię", która byłaby schronieniem podczas największych mrozów. Witold Sosnowski mówił o swojej wizji na ukrócenie aktów wandalizmu - podkreślał rolę sprawnego monitoringu, ale także konieczność znalezienia konkretnych zajęć dla młodzieży, np. międzygminnych rozgrywek sportowych. Bogdan Ackerman mówił o potrzebie włączenia mieszkańców w działania na rzecz miasta, poprzez różne formy aktywizujące. Z kolei Barbara Kamińska zapytana o swój pogląd na partnerstwo-publiczne odpowiadała, że chociaż w naszym kraju nie zbyt wielu dobrych doświadczeń w tej dziedzinie, to popiera tę formę współpracy, a dobrym jej przykładem byłoby uruchomienie żłobka. Włodzimierz Mroczkowski, odpowiadając na pytanie jak ściągnąć inwestorów do grodu Sambora, mówił o konieczności wsparcia działań powstającego Domu Przedsiębiorcy, np. Radą Przedsiębiorców działającą przy prezydencie. Z kolei Adam Piłat pytany był o potrzebę powstanie żłobka w grodzie Sambora. Kandydat podkreślał, że trzeba dać szanse młodym mamom, a budowa żłobka to jeden z postulatów jego partii.

Podczas środowego spotkania kandydaci odpowiadali również na pytania zadane z sali. Pytano ich m. in. o pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście i skuteczną promocję grodu Sambora. Bogdan Ackerman mówił, że chociaż monitoring kojarzy mu się nieco z domem Wielkiego Brata, potrzebne są dodatkowe kamery, np. na starówce. W kwestii promocji podkreślał, że naszą perełką może stać się odnowiony Most Tczewski, który ściągnie turystów, hotele i przedsiębiorców. Barbara Kamińska podkreślała, że istnieje konieczność prowadzenia wspólnych patroli służb mundurowych, stworzenie bogatej oferty dla młodzieży i zmiana, jej zdaniem "antytczewskiego" hasła "Z Tczewa wszędzie blisko", na "Do Tczewa zewsząd blisko". Włodzimierz Mroczkowski mówił tymczasem o potrzebie rozbudowy monitoringu, konieczności patroli interwencyjnych i zabezpieczenia miasta prze powodzią. Pomysłem na promocję grodu Sambora mogłoby być znane już dobrze festiwale kulturalne - Familia, In Memoriam i Zdarzenia. Adam Piłat proponował, by przy ulicach wlotowych do miasta ustawić kamery, zaś promocja miasta powinna skupiać się na ważnym położeniu Tczewa w sąsiedztwie znaczących szlaków komunikacyjnych. Mirosław Pobłocki podkreślał, że im silniejsze miasto, tym lepiej promuje się w skali kraju i województwa. Podkreślał, że bezpieczeństwo to również komfort socjalny mieszkańców. Wspomniał także, że budowa centrum monitoringu była jednym z jego pomysłów. Witold Sosnowski podkreślał tymczasem, że promocję miasta można prowadzić także poprzez sferę gospodarczą, np. dzięki pomysłowi wprowadzenia szpitala na giełdę, Tczew pojawił się w TVN CNBC i w "Gazecie Wyborczej".


Kandydaci odpowiadali również na kwestie związane z wysokością podatków - wszyscy zgodnie podkreślali, że wpływy z podatków kształtują budżet i inwestycje, a ustalenie ich wysokości, to kwestia polityki rady. Pretendenci do prezydenckiego fotela mówili również o pomysłach na politykę rowerową grodu Sambora. Włodzimierz Mroczkowski zaproponował wydzielenie pasów rowerowych, tam gdzie nie da się zbudować ścieżek. Mirosław Pobłocki wspomniał o planach budowy 4 dużych tras rowerowych - m. in. między mostami na Wiśle, czy w kierunku Gniewa. Zaś Witold Sosnowski mówił o potrzebie budowy ścieżek przy nowoprojektowanych ulicach.

Na zakończenie debaty każdy z kandydatów otrzymał chwilę na przekonanie niezdecydowanych, dlaczego warto oddać swój głos właśnie na niego:

Adam Piłat - Powiem słowami prawdziwego klasyka - prawdziwego kandydata poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Tczew zasługuje na dobrego menadżera - "Siła młodości, mądrość wieku" - to moje hasła.

Barbara Kamińska - W tej kadencji będziemy realizować inwestycje już rozpoczęte. Chciałabym pobudzić większą aktywność społeczną mieszkańców.

Bogdan Ackerman - Decyzja nie jest prosta, bo kandydatów jest aż siedmioro. Moje hasło to "Czas na zmiany" - nie należy się ich bać.

Mirosław Pobłocki - Efekty mojej pracy widać gołym okiem. Od 8 lat jestem wiceprezydentem, mam duże doświadczenie. Mogę nowe obowiązki przejąć z marszu. Nie muszę się douczać, a czas jest ważny, bo inne miasta chcą nas wyprzedzić.

Witold Sosnowski - Objęcie urzędu prezydenta nie polega na tym, że ktoś przychodzi na gotowe. Trzeba mieć spójną wizję na następne kilkanaście lat. Ja mam konkretny plan.

Włodzimierz Mroczkowski - Staję przed państwem z pełną odpowiedzialność - ustabilizowany życiowo i przygotowany do tej funkcji. Stabilność, zaufanie i zgoda to moje hasło.

O tym, czyje argumenty trafiły do mieszkańców grodu Sambora najbardziej, przekonamy się już lada dzień. Kto obejmie urząd prezydenta, zdecydują ci, którzy w niedzielę pójdą do urn. Twój głos jest ważny! W niedzielę warto go oddać.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (48)
dodaj komentarz

 • -14

  kaśka_gość

  19.11.2010, 00:02

  Sosnowski najlepszy

  Sosnowski zdecydowanie najlepszy. Zwyczajny człowiek, a nie aktor. jestem za. gratuluję Panie Sosnowski, życzę powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xx2.xx7 
 • -9

  mieszkaniec_gość

  19.11.2010, 00:08

  potwierdzam

  tez tak uważam

  Cytuj
  IP: 91.94.xx4.xx8 
  -7

  popieram Kaśkę_gość

  19.11.2010, 00:25

  ja też tak uważam

  Po prostu fajny człowiek- i tyle

  Cytuj
  IP: 87.96.xx3.xx7 
  +23

  _gość

  19.11.2010, 06:35

  NIE DLA S O S N O W S K I E G O

  I dlatego uważam, że Sosnowski to najgorszy wybór.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx8.xx9 
  +9

  myślący

  19.11.2010, 08:20

  aż się roi od plusów

  wow - a tu w środku nocy kampania nawet trwa. Panowie z RiO naprawdę myślicie, że przez takie komentarze da się wygrać wybory?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +6

  hehehe

  19.11.2010, 08:26

  ...

  porażka i upadek na RYJA (RIA) zaboli, oj zaboli ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  Radosław Kubat_gość

  19.11.2010, 09:32

  Zwyczajny człowiek -

  Może i tak, ale chyba nie byliśmy na tej samej debacie. Moim skromnym zdaniem każdy z kandydatów miał coś konkretnego do przekazania poza właśnie Sosnowskim. Tak na prawdę nie zrozumiałem prawie nic z tego co mówił. Moim kandydatem jest Włodzimierz Mroczkowski - i bardzo chciałbym żeby właśnie On został Prezydentem. Jednak gdyby tak nie było to mam nadzieję, że zostanie Nim każdy poza właśnie Sosnowskim no i Pan Rafał oczywiście też odpada. Nie chce tu nikogo obrażać i staram się być obiektywny. Wiadomo, że Sosnowski i tak ma małe szanse. 2 tura Mroczkowski - Pobłocki ;)

  Cytuj
  IP: 46.113.xx5.xx7 
  +5

  oko_gość

  19.11.2010, 12:16

  Sosnowski - Pobłocki II tura

  dosyć cudów, nie chcę drugiej Irlandii, emeryci na emerytury !

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  -7

  MEMIAH_gość

  19.11.2010, 14:37

  MROCZKOWKI NA PREZYDENTA

  Mroczkowki najlepszy w debacie i najlepszym prezydentem będzie

  Cytuj
  IP: 91.208.xx6.xxx 
 • -5

  Arek_gość

  19.11.2010, 00:05

  Witek

  Witek Sosnowski-znam, cenię i na pewno na niego zagłosuję

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xx4.xx2 
 • +11

  Też_go_znam_gość

  19.11.2010, 00:26

  Też go znam

  i właśnie dlatego nie zagłosuję. Razem Ich Olejmy..

  Cytuj
  IP: 95.41.xx0.xx9 
  +13

  _gość

  19.11.2010, 08:31

  Panie Sosnowski, Pan się tak nudzi, że komentarze wypisuje w necie? Za robotę by się Pan wziął.

  Cytuj
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • Mieszkaniec_gość

  19.11.2010, 00:17

  Moim zdaniem tez bardzo dobrym wyborem bedzie zaglosowanie na Pana Sosnowskiego. Po tej calej kapmani jaka widzialem, debatach i w ogole, zaglosuje wlasnie na Sosnowskiego

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx0.xx5 
 • -8

  Zbigniew Urban

  19.11.2010, 00:31

  głosuję na Witolda Sosnowskiego !

  więcej tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=ibA_yf95kaA WYBIERZMY RAZEM I ODPOWIEDZIALNIE !!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +9

  pierre.dzoncy

  19.11.2010, 00:42

  Czuje się jak na zjeździe partyjnym, wszyscy sobie słodzą,, ochy i achy jak to pięknie.. Głosujcie na kogo chcecie, ale żeby się z tym ogłaszać na forum? No chyba że za to Wam płacą... I pamiętajcie, internet jest pamiętliwy, za kilka lat możecie nie chcieć przyznać się na kogo głosowaliście... ale archiwum prawdę Ci powie. PS. Za pisanie w sobotę takich komentarzy jak cudowny jest taki a taki kandydat można trafić do paki (agitacja w dniu ciszy wyborczej).

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  hehehe

  19.11.2010, 09:01

  ...

  zgadza się - do poniedziałku zatem cisza i spokój :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  _gość

  19.11.2010, 06:33

  Do m.in. Urbana

  Jestescie z Witkiem tak uczciwi i kompetentni jak te plusy co sobie daliscie toz po polnocy i te minusy, ktore daliscie Poblockiemu bo sie jego boicie najbardziej

  Odpowiedz
  IP: 89.146.xx9.xx2 
 • +1

  oko_gość

  19.11.2010, 11:45

  co masz do Misiewicza i Urbana konkretnie ?

  Pół urzędu może w necie dopiero od 7:00 siedzieć i pisać stąd ta aktywność :)

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -9

  Warto _gość

  19.11.2010, 07:22

  WARTO GŁOSOWAC

  bardzo konkretna pani Barbara Kamińska i bardzo ludzka taka , to my z rodzinka zagłosujemy na pania Barbare Kaminska

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +4

  s_gość

  19.11.2010, 07:36

  przykre, że na debacie zdecydowaną większość mieszkańców stanowili kandydaci do Rad - członkowie partii i komitetów wyborczych...mieszkańców faktycznie stojących przed wyborem kandydata na prezydenta można było policzyć na palcach. Jak zwykle wyszło, jak bardzo zależy mieszkańcom na tym, kto będzie we władzach.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx3 
 • +4

  anty sztab_gość

  19.11.2010, 08:11

  nie dla sosny

  widzę, że cały sztab Sosnowskiego w gotowości. Od północy komentarze piszą. Czuwały chłopaki całą noc, aby tylko ich komentarze były pierwsze pod artykułem. Żal. Miejmy nadzieję, że nic to im nie da i nie będzie naszym prezydentem

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • +5

  presidentus poblockus_gość

  19.11.2010, 08:23

  Nie oszukujmy się - w debatach najlepiej wypadł pobłocki - zna się na rzeczy i i tyle - oprócz niego ewntualnie mroczkowski nadaje się do pełnienia tej funkcji. kamińska może i ładnie mówi, ale to trochę za mało do rządzenia miastem. zaskoczył też ackerman, bo jakieś tam pojecie ma. resztę nie chce mi się komentować

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx4.xxx 
 • Maxx_gość

  19.11.2010, 08:41

  Pobłocki -

  "...bo inne miasta chcą nas wyprzedzić." - Stwierdzenie takie, jakby Tczew był w czołówce rozwijających się miast a inne tylko czekają, by nas wyprzedzić. Co za bzdura! Jakoś Pobłocki mnie nie przekonuje ani trochę. Co on zrobił sam? Siedział pod skrzydełkami Odyi i razem próbowali coś robić . A żeby przed wyborami się pokazać-coś tam "uruchomili" dla ludzi, żeby im gęby pozamykać...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +4

  hehehe

  19.11.2010, 09:08

  ...

  pod skrzydełkami ?? odniosłem wrażenie, że to on się najwięcej narobił aby to wszystko miało ręce i nogi, to jest (w moich oczach) człowiek któremu można ufać, powierzyć władzę nad miastem i spać spokojnie - bez stresu, że oszuści i dorobkiewicze zrujnują to miasto, dodam też , że podczas debaty Urban usilnie chciał wiedzieć czy miasto powinno kupić akcje szpitala - czy nie, Pobłocki odpowiedział tak jak na to liczyliśmy - nie i kropka, sosna natomiast, że bardzo chętnie, tak więc nie dopuśćmy do wyprowadzania pieniędzy z UM sośnie, w starostwie też już przyszłości nie ma ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +5

  oko_gość

  19.11.2010, 11:47

  przyd**as pułkownika

  i tak wygra Pobłocki :)

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +4

  oko_gość

  19.11.2010, 11:53

  Urban zadał jedno z najlepszych pytań

  a kandydaci na prezydenta odpowiadali bezpośrednio jemu: w stylu... pan Zbyszek się śmieje, panie Zbigniewie, itd. Chociaż wcześniej wszyscy przy zadawaniu pytań się przedstawiali no i byli kandydatom w większości znani, to kandydaci odpowiadając im nigdy nie zwracali się do nich bezpośrednio. hehe jesteś przyd**asem Pobłockiego czystej krwi, ale swoją retoryką robiszmu krzywdę :)

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +2

  hehehe

  19.11.2010, 13:28

  ...

  oko - nie przyd**asem a zwolennikiem Pobłockiego, zaś nie trawię sosnowskiego, pozdrawiam ;)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  oko_gość

  20.11.2010, 21:18

  trawkę i nie tylko trawiłeś

  znam balladę o ja-bolach masz z tym coś wspólnego Michale ?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • +7

  _gość

  19.11.2010, 08:59

  Pobłocki musi wygrać, jest nabardzuej kompetentny

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +5

  hehehe

  19.11.2010, 09:08

  ...

  i wygra

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  13_gość

  19.11.2010, 09:03

  O Włodzimierzu

  Szarża z Tczewa przybity do drzewa, Przyklejony do swych baniaków, Przez odPOlitycznionych cwaniaków , Postura prawie generała, Lecz nic z tego – WAŁA! W poniedziałek się dowiecie, Że dalej naczelnik w powiecie.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • -6

  13_gość

  19.11.2010, 09:11

  O kolejnych kandydatach

  Mirek z Witkiem dwaj rywale, Nie głosujcie na nich wcale, Stale z sobą rywalizują, Współpracę miasta z powiatem psują, Od Piłata umyjmy ręce, A Ackermana nie chcemy więcej.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • -7

  13_gość

  19.11.2010, 09:13

  Mówcie co chcecie, ja ufam kobiecie!

  W niedzielę cały Tczew pamięta, By Kamińską wybrać na prezydenta.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • ...._gość

  19.11.2010, 20:19

  z całym szacunkiem, ale 50-letnią singielkę bez rodziny, wypowiadającej się w sprawach rodziny jak fachowiec, jasli nałozyć wiek, biologie kobiety, samotność i związkowość to jest to mix silniejszy niż C4. Może roznieść nasze miasto w puch.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx2.xx6 
 • +4

  wierszokleta_gość

  19.11.2010, 09:46

  rymowanki

  To może, jak już nam się towarzystwo rozrymowało i ja zaprponuję takie ramotki: Jak wygra Sosna, w Tczewie zawita wiosna albo Mirek Pobłoski wie jak się gra w twe klocki lub Pani Kamińska nie lepiej wyjedzie do Mińska Głosuj na Ackermana to wygrasz w Packmana Włodek Mroczek to wstecz kroczek Głosuj na "Kaszuba" to bdzie niezła tuba Twój głos na Piłata?-nie wygra, nie ma bata hehehe, nie faworyzuję nikogo i nikogo nie potępiam, ale może internauci będą mogli się oderwać od kampanii, siedząc w kampanii;)

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xxx 
 • -9

  gość ml_gość

  19.11.2010, 10:20

  uważam że w naszym ratuszu powinny zajść w końcu zmiany i dlatego zagłosuje na p. Sosnowskiego. Bardzo kompetentny i na dodatek bardzo inteligentny. Zachęcam do głosowania.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx9 
 • +2

  weteran_gość

  19.11.2010, 10:24

  wybory

  Pobłocki!!!!!!!!!!!!!Bo reszta, to ludzie rządni władzy!Pobłocki zna wszystkie tajniki spraw nie dokończonych.To on powinien pozamykać wszystko.A jak nie ,to mu przyszłych wyborach podziękujemy.Głosuję na Pobłockiego.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx4.xx0 
 • +1

  dociekliwość_gość

  19.11.2010, 11:13

  Czym zawodowo zajmuje się A.Piłat?

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx8.xx0 
 • +1

  hehehe

  19.11.2010, 14:51

  ...

  zatrudnia XX osób i ogarnia tematy dla Shella - coś związane z marketingiem ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  _gość

  19.11.2010, 12:17

  Tak się bawi RiO po 24-tej, czy to jest poważne?

  Piszą komentarze, potem nabijają sobie plusy i minusy. Potwierdzeniem tezy, że to RiO jest Pan Urban, który podpisał się z imienia i nazwiska (peselu nie podał): http://a.yfrog.com/img717/9269/tczewwybory2010.jpg

  Odpowiedz
  IP: 212.227.xx8.xxx 
 • -10

  gość----_gość

  19.11.2010, 12:35

  tylko Sosnowski

  będę głosował na Sosnowskiego!!!, potrzebna jest zmiana warty

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx2.xx0 
 • +3

  hehehe

  19.11.2010, 13:39

  ...

  hmm dziwne - z tego IP pisze zawsze Elżbieta ... http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=576e390a20a5ddda&title=Plany-powolani a-Powiatowej-Rady-do-Spraw-Seniorow-coraz-bardziej-realne

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  _gość

  19.11.2010, 21:24

  Zmiana warty w powiecie. Na leprzego starostę.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +1

  dudi_gość

  19.11.2010, 13:51

  Pan wiceprezydent już się napracował przez te dwie kadencje. W poprzednch wyborach miał poparcie sięgające 97 głosów. Jest nad czym się zastanawiać.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx8 
 • -1

  _gość

  19.11.2010, 23:28

  Wszyscy się podniecaja Prezydentem Odyą , ale co on zrobil w ostatnich latach z naszym miastem? Pozostawił je w stagnacji, tu się nic nię rozwija i jesteśmy o kilka lat do tylu w porównaniu z naszymi sąsiadm z Malborka, Starogardu i Pruszcza. A Pobłocki chce kontynłacji!!! Pytam czego kontynłacji Panie Pobłocki? Chyba tej stagnacji i braku konkretnego rozwoju miasta!!!

  Odpowiedz
  IP: 213.158.xx9.xx9 
 • -2

  buhahahahah_gość

  19.11.2010, 23:45

  :))))))))))

  dobry żart, wręcz wyszukany :)))

  Cytuj
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • Gal Anonim_gość

  21.11.2010, 15:28

  Sld

  Widać że A.Piłat ma dobre pomysły i widać że chce je wykozystać więc ja na niego głosuje A co do poprzedniego A.Piłat ma 2 stacje paliwowe Lotos jedna w Przczółkach a druga w Gniewie

  Odpowiedz
  IP: 178.182.xx8.xx3 
 • max_gość

  21.11.2010, 19:19

  prezydent

  pobłocki jest ok

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA