Pelplin. Podsumowali finał WOŚP - padł rekord

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pelplin. Podsumowali finał WOŚP - padł rekord
Sztabowcy z Pelplina przygotowali podsumowanie tamtejszego 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Pelplin zebrano 24 926,37 zł, co jest najwyższą kwotą w historii zbiórek WOŚP na tym terenie.

Organizacją WOŚP w Pelplinie zajął się Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo Historyczne Pomorza.

W niedzielę 31 stycznia datki do puszek zbierało 23 wolontariuszy, a wśród nich duża grupa młodzieży ze Szkoły w Rajkowach, uczniowie z Pelplina, innych miejscowości oraz dorośli wolontariusze. Tradycyjnie puszka WOŚP stała w sklepie Anny Sobieralskiej. Sławek Ossowski jeździł swoim samochodem Gaz, zbierał datki do puszki i rozdawał serduszka i inne upominki wszystkim darczyńcom. Zbiórka prowadzona była też w Rajkowach. Łącznie do puszek zebrano 15 415,87 zł, 15,30 Euro, 50 pensów brytyjskich i 50 kopiejek ukraińskich. To więcej niż w latach poprzednich.

W tym roku nie było imprezy w Ośrodku Kultury z występami artystycznymi i licytacjami. Przekazane na rzecz WOŚP przedmioty, gadżety, upominki, wystawione zostały na aukcjach Allegro. Z licytacji prowadzonych przez MOK zebrano łącznie 9510,50 zł. Najwyższa kwota, 3 tys. zł, wpłynęła za zdjęcie z autografem Viki Gabor. Wysokie kwoty osiągnęły inne licytacje, w tym sesja fotograficzna Magdaleny Rzóski - 690 zł, piłka siatkowa z podpisem GIBY - 610 zł, tort Pavlova- 405 zł, Gazikowanie- 350 zł, zestaw gadżetów sportowych z Klubu Wierzyca Pelplin- 305,50 zł.


- Trzeba zaznaczyć, że nie będziemy mieli pełnych danych o wysokości wpłaconych środków przez mieszkańców gminy Pelplin, ponieważ każdy mógł licytować na Allegro wybrane przez siebie pozycje z całej Polski, można było wpłacać środki przez e-skarbonki, wysyłać płatne SMS-y. Nie wiemy ile osób z naszej gminy skorzystało z takiej możliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytacje. Gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy mimo zimna przez cały dzień dzielnie zbierali datki do skarbonek WOŚP. Podziękowania dla Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza oraz za posiłki przekazane wolontariuszom przez Rodzinny Burger u Libisiów oraz ALI Kebab Pizza. - informują sztabowcy z Pelplina.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -4

  Eight Stars..._gość

  17.02.2021, 10:14

  Brawo...

  Brawo "Pimpilinianie"! Najważniejsze nie jest kwota zbiorki, ale fakt, że małymi kroczkami budujecie tę pozytywną atmosferę małych ojczyzn ludzi kreatywnych i gotowych do wsparcia osób dotkniętych życiowym fatum! Duch w narodzie nie ginie, jak widać i należy dążyć do powrotu normalności!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA