Nagroda prezydenta Tczewa za działalność na rzecz kultury dla Bożeny Szczepańskiej

(fot. facebook/MirosławPobłocki)
Nagroda prezydenta Tczewa za działalność na rzecz kultury dla Bożeny Szczepańskiej
18 maja w Fabryce Sztuk przekazana została Nagroda Prezydenta Tczewa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Za działalność w 2022 r. uhonorowana została Bożena Szczepańska.

Nagrody przyznawane są na podstawie uchwały Rady Miejskiej z 2015 roku. Bożena Szczepańska jest prezesem Fundacji Domu Kultury, która zajmuje się m.in.

- działalnością edukacyjną, kulturalną i organizacyjną w zakresie zaspokajania potrzeb społeczno-kulturalnych mieszkańców Tczewa,
- wspieraniem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz ruchów samopomocy,
- przeciwdziałaniem dyskryminacji osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym,

- wspieraniem aktywnych osób starszych i niepełnosprawnych,
- przeciwdziałaniem bezrobociu,
- promowaniem i wspomaganiem edukacji.

Bożena Szczepańska prowadzi również zespół taneczny seniorów "Wiecznie Młodzi", jest pomysłodawczynią wielu projektów, między innymi "STUK PUK- otwórz drzwi, pomogę Ci", wolontariuszką działającą na rzecz seniorów tczewskich. Angażuje się w pracę z dziećmi w Świetlicy Środowiskowej, pomaga w organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku.

W 2022 roku realizowała i wspierała organizacyjnie projekty:
- "Głos seniora" - edukacja medialna, warsztaty redagowania tekstów, korzystania z mediów, wizyty w radiu,
- "Senior społecznym twórcą kultury" - warsztaty animacji i improwizacji, wyjazd do teatru muzycznego, udział w spektaklu "Boeing Boeing",
- "Stary człowiek i morze" - warsztaty rękodzieła, taniec rozwijający i wzmacniający, wyjazd do Sopotu - zawody w puszczaniu latawca nad morzem;
- "Mamy zielone pojęcie" - warsztaty kulinarne, warsztaty kosmetyczne;
- Wiecznie młodzi" - koordynacja i prowadzenie zajęć tanecznych;
- "Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku" - pomoc w organizacji;
- "Cztery pory roku w pokoju babci i dziadka" - zajęcia w integracji sensorycznej razem z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej na ul. Kopernika.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2015 r., prezydent Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za działalność w dziedzinie kultury. Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu. Wnioski można składać do końca grudnia każdego roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +13

  Gość _gość_gość_gość

  23.05.2023, 08:50

  Wyróżnienie

  Nagroda zasłużona, oby więcej takich ludzi życzliwych, uczynnych.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • +2

  mieszkaniec_gość_gość_gość_goś_gość

  23.05.2023, 11:44

  NAGRODA

  Potwierdzam , nagroda dla osoby jak najbardziej zasłużonej na to wyróżnienie. Czekamy kiedy pan Pobłocki zauważy pracę i poświęcenie pana Łukasza Brządkowskiego w niesieniu pomocy mieszkańcom Ukrainy.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • -2

  nie spychaj _gość

  24.05.2023, 16:17

  na innych ...sam ufunduj nagrodę dla ł. brzadkowskiego ...za zorganizowanie repatriacji do ojczyzny...wojna już się tam kończy...tydzień , dwa i moskwa będzie zdobyta...trzeba odbudować ukraine !!!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.